SISEPILK | Klubi esimesed mängunädalad pärast koroonapausi

Sisepilgu tavapärane rubriik naaseb nüüd treeneritest kõneleva eriseeria kõrvale ning hakkab taas harjumuspärasel moel kokku võtma kogu Tuleviku klubi võistkondade tegemisi. Esimesed paar koroonajärgset mängunädalat on selja taga ning esimest Sisepilku aastal 2021 on hea alustada tõdemusega, et rõõmsaid emotsioone on märksa rohkem kui muid.

Täname fotomaterjali eest Tuleviku lapsevanemaid Keirin Pärna, Diana Paabelit ning Rain Hüva.

Tulevik III | III liiga lõunatsoon

Tuleviku kolmandal meeskonnal on selja taga kolm liigamatši ning väikese karika esimese ringi kohtumine. 23. mail alustati liigahooajaga Vaimastveres, kus tuli tunnistada Jõgeva Wolvesi 3:1 paremust. Kolm päeva hiljem võõrustati väikese karika 1/64-finaali raames FC Järva-Jaani esindust, kes alistati 5:0 ning sammuti edasi järgmisesse ringi, kus peaks vastaseks olema väga tugev liigakaaslane põhjatsoonist, Tallinna SC ReUnited.

30. mail mängiti koduväljakul SK Imavere vastu. Mängu, mida Tulevik 0:1 kaotusseisust 2:1 juhtima asus, rikkus 48. minutil saadud punane kaart, mille järel Imavere ajapikku oma mängu meie meestele peale suruda suutis. Teisel lisaminutil lõi Indrek Ilves oma duubli, ent enamat 3:4 kaotusest seekord ei suudetud.

Laupäeval 5. juunil sõitis Tulevik III mägi-Eestisse, kus vannuti 1:3 alla FC Otepääle, meie auväravaga sai maha Robin Joost.

Kolm kaotust annavad meie meestele tabelis hetkel eelviimase, 11. koha. Järgmine mäng peetakse neljapäeval 10. juunil, mil koduväljakul kell 19 algavas kohtumises võõrustatakse Tartu Tammeka kolmandat meeskonda. Publik on mängule oodatud!

Tulevik U-21 | II liiga lõuna-läänetsoon

Raido Romani juhitaval Tuleviku duubelmeeskonnal on samuti kolm liigakohtumist selja taga ning tabelis võit, viik ja kaotus.

Hooaega alustati 22. mail tugeva Viimsi JK duubli vastu. Koduväljakul peetud kohtumine viigistati 3:3, sealjuures oli mõlemal meeskonnal kasutada penalti.

28. mail jäädi koduväljakul 0:2 alla FC Kuressaare duublile. Hooaja esimene võit aega võeti pühapäeval 6. juunil võõrsil, kui Keila JK alistati 4:0. Tugevalt esindusmeeskonna mämngijatega täiendatud duubelmeeskonna eest lõi Kristjan Kask kolm väravat ning Kazeem Bolaji ühe. Järgmine mäng viib mehed 12. juunil võõrsile, mängima Paide Linnameeskonna kolmanda meeskonnaga. Kohtumine Paide linnastaadionil saab avavile kell 13.

Liigatabelis hoiab kolmest kohtumisest neli punkti teeninud Tuleviku U-21 meeskond 14 klubi seas kuuendat kohta.

Tulevik U-19 | U-19 eliitliiga esiliiga

Hea hooaja alguse on teinud Indrek Ilvese ja Janar Õunapi hoolealused Tuleviku U-19 meeskonnas. Hooaeg avatu 25. mail pauguga, kui võõrsil alistati 3:1 tugev Nõmme Unitedi U-19 meeskond. Marius Vister viis seal Tuleviku juba avaminutil juhtima ning Eldar Toimetaja suurendas eduseisu 18. minutil. Vister lõi viis minutit enne poolaja lõppu oma teise ja kokku kolmanda. United sai auvärava kirja teisel üleminutil.

Ilvesepoiste hea hoog jätkus 1. juunil koduväljakul, kui raskes kohtumises alistati Tallinna Kalevi eakaaslased 2:0. Vastaste seitsmenda minuti omaväravale lisas Eldar Toimetaja kaheksa minutit hiljem Tuleviku teise ning nõda mäng ka lõppes.

Teisipäeval 8. juunil mängib U-19 võõrsil Keila jalgpalliklubi U-19 võistkonnaga. Kohtumine algab kell 19.

Liigatabelis annavad kahest mängust teenitud kaks võitu meie poistele kolmanda koha, samuti täiseduga jätkavate Levadia ja Läänemaa eakaaslaste järel.

Tulevik U-16 | U-16 II liiga

Kaimar Saagi ja Aivar Lillevere hoolealused on pidanud alanud hooajal kolm mängu, millest on teenitud kaks võitu ja üks kaotus.

22. mail alustati liigahooaega Soe staadionil, kus FC Tarvastu ja Tõrva JK ühendmeeskond alistati 6:0. Kübaratrikiga sai maha Rikko Riiner, ühe lisasid kohtumise skoori avanud Eric Levit ning Jan Lukas Mätlik ja Karl Sebastian Puustusmaa.

29. mail alistuti koduväljakul kolme vooru järel liiga juhtivale JK Poseidoni ja Pärnu JK ühendmeeskonnale 0:3. Vigade parandus aga tehti koduses kodulahingus, kui 4. juunil alistati Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi U-16 ühendmeeskond 2:1.

Ka poiste järgmine kohtumine ootab ees kodus, 13. juunil kell 12 võõrustatakse Kohtla-Järve FC Stormi, kes kolme vooru järel tabeli viimasel real. Meie poisid hoiavad teenitud kuue punktiga tabelis kolmandat kohta.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜM | U-16 II liiga

Sergei Vassiljevi juhendatav Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendmeeskond, kus Suure-Jaani ja Tuleviku poisid pooleks, on teeninud hooaja esimese kolme kohtumisega kaks viiki ning ülalmainitud kaotuse.

Hooaja avang tehti kodus, kus viigistati 1:1 tugeva Tallinna Legioni satsiga. Meie värava lõi Tehven Simuste. Teine, samuti väärtuslik viigipunkt korjati 30. mail Tallinnas, kus FC Flora rohelise meeskonna vastu jäi lõppskooriks taas 1:1. Flora asus kohtumist juhtima, kuid Rando Aarandi tabamusest teeniti tabelisse vajalik punkt.

Ühendvõistkonna järgmine matš viib poisid pikale reisile, sest 13. juunil kell 14 mängitakse võõrsil FC Kuressaare eakaaslaste vastu.

Liigatabelis on poisid kahe punktiga kaheksandal kohal.

Tulevik U-14 | U-14 II liiga lõunatsoon

Antti Rosenbergi poisid alustasid oma hooaega rõõmsalt: võõrsil võeti väärtuslik 4:2 võit Tartu FC Heliose eakaaslaste üle. Rocco Oja viis Tuleviku 13. minutil juhtima ning vastaste omavärav aitas edu 32. minutil duubeldada. Poolaja lõpu eel lõi Helios ühe tagasi, ent Rocco Oja oli taas täpne 49. minutil. Veel korra sai Helios mängu tagasi, kui 53. minuti seisuks 2:3 tegi, ent Sten-Marcus Pulini värav 67. minutil pitseeris kohtumise lõppseisu.

Suur võit tuli 29. mail võõrsilt, kui FC Tarvastu ja Tõrva JK ühendmeeskond alistati 13:2. Kübaratrikiga sai hakkama koguni neli Tuleviku noorpallurit: Sten-Marcus Pulin, Andris Reimaa, Robin Murulaid ning Rocco Oja. Ühe värava lisas Mathias Kallas.

Hooaja esimene kaotus tuli vastu võtta 5. juunil, kui võõrsil jäädi 0:2 alla Pärnu JK eakaaslastele.

Liigatabelis püsivad poisid kahe võidu ja ühe kaotusega kolmandal kohal. 13. juunil kell 15 võõrustatakse koduväljakul tabeli liidrit, Pärnu JK Poseidonit.

Tulevik U-13 | VIII alagrupp

Ka teine grupp Antti Rosenbergi hoolealuseid on hooaega kenasti alustanud. 29. mail avati hooaeg koduväljakul võetud 5:0 võiduga FC Otepää eakaaslaste üle. 6. juunil aga mängiti võõrsil Paide Linnameeskonnaga ning sealt tuldi koju 5:0 võiduga.

Järgmine mäng peetakse taas kodus, 12. juunil kell 11 võõrustatakse Suure-Jaani Unitedi eakaaslasi.

Liigatabelis püsivad U-13 poisid kindlalt kolmandal real, liidri Suure-Jaani Unitedi ja FC Valga Warriori järel.

Tulevik U-12 ja U-11

Kõige nooremad, Janar Õunapi käe all liigasüsteemis mängivad poisid on saanud hooaja esimestes mängudes nii võidurõõmu kui kaotusekibedust ja on tehtud ka väravaterohkeid viike.

U-12 poisid alistasid hooaja esimeses kohtumises Tartu Heliose 8:5 ning viigistasid järgmises mängus 6:6 Tartu FA Kaleviga.

U-11 poisid aga viigistasid hooaja avangus 4:4 Pärnu Vapruse kollase meeskonnaga ning alistusid nädal hiljem sama klubi mustale meeskonnale 4:7.

Tuleviku noorimad

Tuleviku jalgpallikooli pisimad, kes veel liigasüsteemis ei mängi, ent peavad regulaarseid turniire eri linnades, on oma hooaja alguse ootel. 2012. ja 2013. aastal sündinud käisid end vutilainele viimas möödunud nädalavahetusel, kui Soe staadionil peeti sõprusmängud FC Tarvastu ja Tõrva JK ühendvõistkondade eakaaslastega.

Järgmisel nädalavahetusel ootab 2013-14. aasta lapsi ees hooaja esimene turniir Võrus, 2012. lapsed aga alustavad oma turniirihooaega nädala pärast koduväljakul.

Tuleviku harrastajad | Rahvaliiga

Tuleviku harrastajate võistkond on valmistumas oma neljandaks hooajaks EJL Coolbet Rahvaliiga B-tasandil. Alagrupid on väljas, Tuleviku mehi ootavad sel korral ees Pärnu Vaprus, Hanila Tulevik, JK Vatla, FC Mulgi ning uus tulija, Viljandi Valla Jalgpallimeeskond.

Pühapäeval 6. juunil pidasid harrastajad viimase hooajaeelse sõprusmängu Elvas, kus sealse 6. Sektoriga päikeselõõsas vastamisi mindi ning 11:1 võiduga koju tuldi. Jala said valgeks Keith Maiste (x4), Ülar Koni (x3), Villu Läne (x2) ja Martin Rennit (x2).

Esimene liigakohtumine ees ootamas juba sel nädalavahetusel Virtsus, kus harrastajad lähevad vastamisi Hanila Tulevikuga.