SISEPILGU ERI | Treener Indrek Ilves: “Kui treenerid on võitjad, siis peavad ka mängijad seda olema!”

109 mängu kõrgliigas, 24 väravat. On vähe Viljandi mehi, kes selliste numbritega uhkustada saavad, kuid Indrek Ilves on üks neist. Oma mängijakarjääri Viljandis alustanud ja lõpetanud Ilves annab praegu oma tarkusi edasi Tuleviku U-19 meeskonnale. Igal positsioonil mänginud mees jättis endast meeskonna eest igas matšis väljakule kõik ja ootab nüüd sama ka oma juhendatavatelt. 

Vestlesime Ilvesega mängueelse treeningu ajal. Päev hiljem peetud kohtumise Tallinna Kalevi eakaaslaste vastu võitis Tulevik 2:0. TEKST JA FOTOD: Kaspar Kast.

Alustasite hooaega 3:1 võiduga väga tugeva Nõmme Unitedi vastu. Järgmisena tulevad vastu Tallinna Kalevi eakaaslased. Kuidas meeskonnal läheb ?

Noh, kui tuleb esimeses mängus võit Nõmme Unitedi vastu, siis järelikult läheb hästi. Samas peame külma pead säilitama, see oli alles esimene mäng, ju siis kõik õnnestus hästi. 

(Veendunult.) Nüüd tuleb järgmine kohtumine, kui me seal suudame pea sama külmana hoida ja oma taktikaga peale minnes distsiplineeritult mängida, siis tuleb ka teine võit ära.

Kuidas hooajaks ettevalmistumine läks ? Kui palju üldse plaanipärast trenni teha saite ?

Kõike teha ei saanud, valitsev olukord on tegevust kõvasti pärssinud. Nüüd, alguses ongi suur rõhk sellel, et vigastustest hoiduda. Individuaalne töö võrreldes eelmise koroonapausiga oli parem. Eelmisel korral ei olnud me selleks nii valmis, ülevaadet mängijate tegemistest väga ei olnudki. Aga õppisime tollest perioodist päris palju. Nüüd olid Zoomi-treeningud, mängijatele leidsime jooksurakendused, millega saime nende tegemistel silma peal hoida. Kes tahab, see saab petta ka sellega, aga lõpuks kaotavad sellest ainult kutid ise. Peaasi on, et nad midagi teeks ja ei istuks lihtsalt kodus. Ma arvan, et võib rahul olla, mängijad saatsid ikka pilte jooksuaegadest. Seda on näha ka esimese mängu tulemusest. 

Korralikku treeningut me koos eriti teha ei saanudki. Umbes nädalajagu vist saime pallitrenne teha, seda siis terve meeskonnaga, enne esimest mängu. Selles suhtes tuleb meeskonda kiita, et nad suutsid kiirelt kohaneda. Mõned mängijad alati oma jooksutulemusi ei saatnud, selle pealt võis tulla ka see üks värav meie vastu. Terve meeskond peab treenima hästi, et tugevaid nulli peal hoida. Kui keegi kuskilt käriseb, siis käriseb terve meeskond.

U-19 on viimane tase noorte seas. U-21 mängib juba meeste liigas. Kui paljudelt sa ootad järgmist sammu kõrgemale tasemele?

Eks see oleneb palju sellest hooajast. Meil on suhteliselt keeruline, kuna kohati mängime kaks aastat vanemate vastu. Eelmises mängus oli keskmine vanus 16 ja pool. Need, kes on pead tõstnud, peavadki järgmise sammu tegema, kui nad tahavad edasi jõuda. Kuna praegu ei tea keegi, mis koroonast tingitult tulla võib, siis oleneb väga palju ka sellest, kui palju mängija ise lisaks treenib. Kui ta teeb raskel ajal individuaalselt korralikult trenni, siis ta võib ka edasi jõuda. 

Ühe korraliku jalgpalluri edulugu tuleneb väga palju sellest, mida ta teeb pärast trenni. Sellest kuidas ta toitub, käitub, treenib. See on edu võti. Kindlasti on siin meeskonnas potentsiaalikaid mängijaid.

Kui palju sa suhtled U-21 ja esindusmeeskonna treeneritega seoses mängijate arenguga ja sellega, kus keegi mängib ?

Nüüd ongi meil esimest aastat nii, et käib pidev töö spordidirektori, esindusmeeskonna, duubli ja U-19 vahel. On näha, et selles osas on muutunud kõik palju professionaalsemaks. Suhtlus on igapäevane ja räägime, kes ja kus mängima peaks. Pidevalt arutame neid asju ja üritame keskteed leida, et kõik rahul oleks. Selleks, et duublisse saada, pead U-19 meeskonnas olema juba tegija vend, päris nii ka ei ole, et lähed duublisse, aga samas oled meie meeskonnas pingipoiss. Kõik peab käima loogilist rada pidi.

Oled pea terve elu Viljandi jalgpalliga seotud olnud. Kuidas sa hindad meie jalgpalli hetkeseisu ja arengut ?

Kui ma iseenda kui treeneri pealt seda vaatan, siis näiteks alustades ma suurt ei teadnudki, milline see treeneri elu üldse on, paljusid asju pidin jooksvalt õppima. Praegu, kui harjutame siin standardeid (intervjuu toimus meeskonna mängueelse treeningu ajal – toim.), on meil siin peatreener ja abitreener, kõik on läbi arutatud ja -töötatud. Kõik teavad, kus olema peavad. Kui U-19 võistkonnas on juba kaks-kolm treenerit ja trennis on 24 mängijat, siis on näha, et kogu protsess on väga palju professionaalsemaks läinud. 

Kui sul on suur meeskond, siis on asjad lihtsamad. Aga kui sa oled üksi treener, siis on ikka raske. Siis oled treener, füsio, abitreener, väravavahtide treener … Kõike pead üksi tegema. See, et oleme siin Janar Õunapiga koos, on asjad lihtsamaks teinud. Neid pisidetaile, millega peab tegelema, on meeletult, ja kahekesi saame neile rohkem tähelepanu pöörata. Mäng on kõige alus. Lööme Janariga mängu pusleks ja paneme selle siis tükkhaaval kokku.

Areng saab alguse juba kõige noorematest. Kui meil on head noortetreenerid, kes toovad uusi ideid, siis läheb kõik paremaks. Aga ilmselgelt me ei saa oodata, et kõik nüüd ja kohe suurepärane oleks. See on pikaajaline protsess ja me jõuame alles sinnamaale, kus praegused noored jõuavad tippu ja saame öelda, et noortetöö on vilja kandnud. Meiegi õpime veel, teeme Janariga praegu treeneri A-litsentsi, et end veel arendada.

Sina oled Viljandi ründelegend ja abitreener Janar Õunap on kaitselegend. Kuidas teil rollid jaotatud on?

Jah, meil on Janar, kes on keskkaitsekuningas olnud  ja eks sellest tulenevalt ongi rohkem nii, et mina tegelen ründava poolega ja tema kaitseliiniga. Sedasi tunnetame ka oma positsiooni treenerina paremini. Minu eelis on see, et olen kõiki positsioone mänginud. Isegi väravas on Tuleviku esindusmeeskonna eest oldud. Kui ma näen näiteks mängijat mingis raskes olukorras platsil, siis suudan ennast tema olukorda panna, sest seesama olukord võib olla mul endal olnud. 

Üks asi, mida peab mängijatele meelde tuletama, on see, et kui treenerid on võitjad, siis peavad ka mängijad seda olema. Mina olen kogu aeg tahtnud võita ja sama on ka Janariga. Seega peab ka meie meeskond sama tahtma. Muidugi, mängija areng on meeletult tähtis, aga selles vanuses peab juba olema ka võitjamentaliteeti.

See ei tähenda, et peame iga mängu võitma, aga peame oskama ka kaotades võitjamentaliteeti hoida. See oli üks asjadest, mida eelmisel aastal U-17 liigat mängides tähele panin. Kui me esimesel poolaastal jäime viiendaks ja langesime madalamale tasandile, siis rääkisime mängijatega sellest, et nad peavad tahtma võita. Peale seda võitsime madalama tasandi. Võib-olla see oligi minu viga, et ma ei öelnud neile kohe alguses: te peate võitjad olema!

Mis eesmärgiga seda aastat alustasite ?

Sel aastal ütlesin poistele kohe, et minu eesmärk on võita ja nendega peab samuti olema. Meeskond tahabki ka ise võita ja seda on lust vaadata. Kõik on hingega asja juures. 

Mis on treeneriks olemise juures kõige keerulisem ?

U-19 satsi juures on keeruline see, et meil on siin kolm aastakäiku, kõik eri vanuses. Kõigil on erinevad mured: kellel on pubekaiga, kes viskab pikkust, kellel on tüdruksõbrad. Osadel on juba autojuhiload. Pean oskama treenerina neile toeks olla.

Osadele on treener ka isa eest, ta peab olema see, kes läheb ja räägib. See on see, mida meile ka koolitustel õpetatakse. Kui üks treener tegeleb paljude asjadega, siis psühholoogiline toetus võib tähelepanuta jääda. Nüüd, spordidirektori tulekuga tuletatakse treeneritele ka klubi poolt rohkem meelde, et mängijatega peab rääkima.

Nii on meil ka Janariga. Tuletame üksteisele pidevalt meelde mingeid asju, mida peaksime rohkem tegema. Kui on rohkem staffi, siis on kergem. Aga see on igal pool nii. Oma valdkonna spetsialiste on rohkem vaja, kuid noortetreener peab igast asjast natukene teadma.

Oled sel hooajal ka mängijana väljakul käinud. Üks mäng ja kaks väravat Tuleviku kolmanda meeskonna eest on kirjas. Paljuräägitud x-faktor on sinus alles. Kui U-21 või esindusmeeskond vajaks, oleksid sa valmis ka nende eest mängu minema ?

Tegelikult ma U-21 eest tahtsingi mängida. Vanus küll tiksub ja vorm on kõikuv, aga tahtmine on nii suur, et kolmandas liigas mängida ei ole väga motivatsiooni. Pidin ka esimese mängu duubli eest tegema, kuid paraku jäin registreerimisega natuke hiljaks. Hooaja keskel pausi ajal saan selle asja korda ajada.

Eelmisel aastal oleksin ka rohkem mänginud, aga ajapuuduse tõttu ei saanud. Nüüd on graafik sobivam. Raido [Roman] võttis mind väga hästi vastu. Ka U-21 meeskonnas on vaja noorte sekka veidike kogemust. Tuleviku kolmandas meeskonnas ajan end vormi ja siis lähen duublisse üle.

Kui ma kusagil mängin, siis niisama pulli ma ei tee, lähen ikka mängima. Ega ma rahul ole, kui me pähe saame. Kui ma 60 olen ja veteranides mängin, siis mul on võib-olla savi. Aga sinnani on oma 30 aastat veel aega. Seni tahan võita.

Mis on sinu siht treenerina ?

Jõuda nii kõrgele kui võimalik. Mäletan, et kunagi naersin, kui Kristen Kähr tegi endale tätoveeringu “Sky is the limit” (“Vaid taevas on piiriks” – toim.), kuid nüüd ütlen sama. Kui sa ei unista ega sea endale sihte, siis sa suure tõenäosusega kuhugi ka ei jõua. Edu võti on raske töö, ja seda ma olen valmis tegema. Ma poleks praegu siin, kui ma ei tahaks kuhugi kõrgemale jõuda. See töö ei ole minu jaoks hobi, vaid elustiil.

Mehed

VõistkondMP
Harju JK Laagri
3573
Tallinna FCI Levadia U21
3568
FC Elva
3563
Tallinna FC Flora U21
3562
Viimsi JK
3560
FC Nõmme United
3557
Paide Linnameeskond U21
3552
Ida-Virumaa FC Alliance
3524
Viljandi JK Tulevik
3523
Pärnu Jalgpalliklubi
3520

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2472
Saku Sporting
2454
JK Tallinna Kalev
2437
JK Tabasalu
2435
Tartu JK Tammeka
2437
Pärnu JK Vaprus
2429
Põlva FC Lootos
2411
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
245

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • situs togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel online
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs togel terbaik dan terpercaya
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • keluaran togel cambodia
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs togel terbaik
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel terbesar
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • bo togel
 • agen togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen togel resmi
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs bandar togel
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • togel online
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs resmi pasang togel
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen judi togel
 • agen bandar togel
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel terpercaya
 • bo togel terbesar
 • situs togel resmi toto
 • bo togel
 • situs agen togel resmi
 • situs agen togel resmi
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs bo togel
 • situs togel online
 • agen togel online
 • agen togel online
 • toto togel
 • situs togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen bandar togel resmi
 • situs togel terpercaya
 • bandar togel online
 • situs togel terpercaya
 • bo toto togel
 • situs resmi pasang togel
 • situs togel online
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel online
 • situs togel terpercaya
 • situs togel
 • situs bo togel
 • bandar togel terpercaya
 • agen togel resmi
 • bandar togel
 • daftar bandar togel terpercaya
 • daftar togel via dana
 • situs togel terpercaya
 • situs togel resmi
 • situs togel terpercaya
  situs togelagen togelagen togel totositus togel online terpercayasitus agen togel resmibandar togel terpercayatogel onlinesitus togel resmisitus togel terbaikagen togel resmisitus togel