Säratu Tulevik sai Paides ühemõtteliselt kere peale

Premium Liiga 15. voor viis Viljandi Tuleviku mehed Paidesse. Kui enne mängu võis oodata tasavägist heitlust punktide nimel, siis reaalsuse tuimestav käelöök näkku oli seekord jõuline.  Senisel hooajal vintske võitlejana kuulsust kogunud, et täna kogu kohtumise säratult, ideetult ja loiult mänginud Tulevik sai kirja hooaja suurima kaotuse. Paide Linnameeskonnale jäädi alla 0:6. 

Kohtumine algas väljakuperemeeste jõulise survega, mille alt Tulevik kogu edasise mängu jooksul vaid põgusateks hetkedeks pääses. Karl-Romet Nõmme tõrjed väravas ning Janar Õunapi ennastsalgav joonelt klaarimine hoidsid aga kollasärgid esiotsa elus. 30. minutil eksiti siiski saatuslikult: Gustav-Hendrik Seeder klaaris trahvikastis palli otse Alassana Yatta jalale ning too ei jätnud kingitust kasutamata ja viis Linnameeskonna ette.

Esimese poolaja valusaimaks hetkeks ei jäänud aga mitte järvalaste juhtvärav, vaid Janar Õunapi kaotamine vigastusele. Tema asemel tuli väljakule Karl Rudolf Org, kes võttis keskväljal üle Kaur Tomsoni senise lõhkuva poolkaitsja rolli, Tomson nihkus Õunapi asemel keskkaitsesse.

Teise poolaja algul vangerdas peatreener Post jõuliselt, kui tegi juba poolaja eel ära ka kaks järgmist vahetust. Väljakult tuli ära Seeder, tema asemele asus seni äärerünnet mehitanud Rasmus Alles, kellest vabanenud koha täitis omakorda pingilt tulnud Arlet Hunt. Indrek Ilvese asemele tuli ründesse Lauri Elur.

Vahetused ei andnud aga mitte mingit efekti. Hoopis Paide surve jätkus, kasvas ning formuleerus lõpuks mängupildile vastavaks tulemuseks. Väravafestival algas 59. minutil Yann Michael Yao 2:0 tabamusega, millele järgnesid 62. minutil Karl Mööli 3:0, 73. minutil Ander Ott Valge 4:0, 77. Sander Sinilaiu 5:0 ning 88. minutil Valge 6:0. Tulevik, kellel polnud kogu 90. minuti jooksul ainsatki tõsiseltvõetavat väravavõimalust, löödi hooaja konkurentsitult halvimas mängus ühemõtteliselt selili.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post ei otsinud pärast mängu vabandusi. “Hooaja kehvim, häbiväärseim mäng, mille sarnast me endale enam lubada ei tohi,” põrutas peatreener otsekoheselt. “Ma ei oska praegu öelda, miks see kõik täpselt nii valesti läks, aga võtame meeskonna kokku ja analüüsime juhtunut põhjalikult. Täna ei tulnud mitte kellelgi mitte midagi välja, see oli mäng, millesarnane enam korduda ei saa. Võtame end kokku ja ronime sellest ehmatusest välja,” lubas ta.

Post lisas, et taktikaliselt ei mänginud Tulevik valesti, aga loiu esituse kõrval nappis ka meeskondlikkust. “Iga mees ajas väljakul justkui oma asja ja nii ei saa võita Paide-sugust meeskonda,” nentis ta. “Paidest on saanud tippvõistkond, seda tõendab ka nende tabelikoht. Nad mängisid tarka ja küpset jalgpalli ning selliselt vaimselt foonilt, milles meeskond täna mängu alustas, ei tohi nende vastu minna.”

Kui tõsine on juba avapoolajal mängu pooleli jätnud Janar Õunapi vigastus?

“Õunap mängis läbi valu, kolmapäeval trennis saadud vigastuse pealt. Riskida ei tahtnud, pidime ta välja vahetama, kui kauaks ta kõrvale jääb, selgub lähiajal,” selgitas Post.

Peatreener lubas, et järeldused tehakse enne teisipäevast kodukohtumist Maarduga. “Me ei näidanud end täna selliste võitlejatena, nagu senise hooaja vältel. Kodupubliku ees peame end pärast sellist kolakat rehabiliteerima. Usun, et meeskond leiab endast taas üles selle hinge ja sportliku viha, mis meid tänavu saatnud on. Tuleme olukorrast välja, leiame lahenduse,” kinnitas ta.

Kohtumise protokoll

Paide Linnameeskond – Viljandi JK Tulevik  6:0 (1:0)
30. Alassana Jatta, 59. Yann Michael Yao, 62. Karl Mööl, 73., 88. Ander Ott Valge, 76. Sander Sinilaid

Väravasöödud: 30. x, 59., 88. Kristjan Pelt, 62., 76. Andre Frolov, 73. Karl Mööl
Hoiatused:
Mänguolud: +17, vahelduva pilvisusega kergelt tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 332
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Lauri Salei
Neljas kohtunik: Toomas Nõmmiste

Paide: Mait Toom, Karl Mööl, Mikel Gurrutxaga, Kristjan Pelt, Muhammed Sanneh, Sören Kaldma, Andre Frolov, Sander Sinilaid (77. Joel Kokla), Yann Michael Yao (75. Vladislav Zanfirov), Alassana Jatta, Tarmo Neemelo (67. Ander Ott Valge)
Varus: Mattias Sapp, Vladislav Zanfirov, Tanel Neubauer, Joel Kokla, Ander Ott Valge

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gustav-Hendrik Seeder (46. Arlet Hunt), Alex Roosalu, Janar Õunap (41. Karl Rudolf Org), Mark Edur, Kaur Tomson, Kristjan Kask, Illimar Loigo, Rasmus Alles, Kaimar Saag, Indrek Ilves (46. Lauri Elur)
Varus: Andreas Kallaste, Siim Saar, Arlet Hunt, Karl Rudolf Org, Lauri Elur, Rainer Peips

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin