Sandra Liir tegi debüüdi Eesti naiste rahvuskoondises

23. veebruaril võttis Eesti naiste rahvuskoondis Sportland Arenal vastu Sloveenia naiskonna, keda võõrustati järelepeetavas EM-valiksarja kohtumises. Võõrsil Sloveeniale 0:2 alistunud Eesti pidi koduväljakul vastu võtma tõsise sahmaka: seekord kaotati koguni 0:9. Positiivse noodi leiab sellest mängust siiski: Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna nooruke keskkaitsja, 17-aastane Sandra Liir tegi oma debüüdi rahvuskoondise eest. FOTO: Brit Maria Tael / Soccernet.ee

Avapoolajal püsis väga räsitud koosseisuga Eesti naiskond, kus puudus masendavalt suur hulk võtmemängijaid, küll Sloveenia tugeva surve all, ent siiski mängus sees. Puhkepausile mindi ent ikkagi 0:2 kaotusseisus. 31. minutil skooris AC Milani poolkaitsja Dominika Conc, kui keerutas ootamatu kauglöögi Eesti värava ristnurka. Minut enne poolajapausi lisas Mateja Zver külaliste teise tabamuse, seekord otse karistuslöögist.

Teisel poolajal suruti aga sinisärgid täielikult umbkaitsesse ning eestlannadel oma mängu mängida ei lubatud. 54. minutil lõi Zver oma teise ning kuus minutit hiljem algas Eesti naiskonna totaalne lagunemine. Vastase väljakupoolel ei suudetud midagi korda saata, järjepanu eksiti nii kaitses kui väravasuul ja järgnes kohutav periood, mil iga teine vastaste rünnak väravaga lõppes: sloveenlannad olid täpsed veel 60., 68.,70., 74., 77., ja 81. minutil. Eestlannad kogu kohtumise vältel ainsatki pealelööki kirja ei saanud.

82. minutil jooksis platsile meie naiskonna keskkaitsja Sandra Liir, kel varasemast vöö vahel mitu koondisekutset ja mängupäeva koosseisu kuulumist. Oma debüüdi rahvusesinduses pidi noor kaitsja tegema rasketes oludes: üheksaväravalises kaotusseisus vahetusest sekkumine ei ole just unistuste ülesanne. Maria Orava välja vahetanud Liir sai oma debüüdiks usaldatud tööga aga hakkama: tema väljakul viibimise ajal ehk koos lisamiutitega alles jäänud 11 mänguminuti jooksul Sloveenia enam skoori teha ei suutnud. Kolmanda üleminuti täitudes kõlanud kohtuniku lõpuvile tähistas naiste koondise suurimat kaotust alates 2009. aastast, mil kahes järjestikuses kohtumises jäädi esmalt Islandile ning seejärel Prantsusmaale alla 0:12.

Sloveenia vastu peetud kohtumisega lõppenud EM-valiksarjas teenis Eesti ühe punkti 0:0 lõppenud viigimängust Türgiga. Väravate vaheks jäi Eesti naiskonnale sel turniiril 1:40.