Saarlased maksid alanduse eest kätte

Premium Liiga teise mänguringi alustamiseks tuli Viljandi Tuleviku meestel võtta rataste alla tee Saaremaale, et seal kümnenda vooru kohtumises FC Kuressaarega vastamisi minna. Marutuulisel Kuressaare linnastaadionil sai üpris kiiresti selgeks, et saarlaste plaan on üks: kuu aja eest Viljandis saadud 0:5 koslepi häbi maha pesta. Tänu Tuleviku meeste läbini ebaõnnestunud ja tohutu tehnilise praagi saatel kulgenud mängule see neil ka õnnestus: Viljandi mehed tulevad koju 0:3 kaotusega. Foto: Marit Stepanova.

Juba kuuendal minutil sai Tulevik jäise duši osaliseks. Lõõtsuvas tormis allatuult mänginud Kuressaare sai kiire avavärava, kui Marco Lukka pani tagaliinist teele ülipikka palli, mis tuule alla võttis ja Tuleviku kaitseliini selja taha lendas. Seal magasid Tuleviku kaitsjad totaalselt maha Sander Lahe edasisööstu, too pääses Karl-Romet Nõmmega silmitsi ega vääratanud. 1:0.

Tulevik ei saanud ega saanud oma mängumootorit käima – ja etteruttavalt võib öelda, et ei saanud lõpuni. 26. minutil eksis Tanel Lang pehme sööduga, milleni Marco Budic ei ulatunud. Saare ründaja Joonas Soomre pääses Tuleviku väravat atakeerima ja ehkki Nõmmel õnnestus tema pealelöök tõrjuda, ei suudetud värava ette lennanud pallile sööstnud Silver-Alex Kelderit kinni hoida ning too sai tugeva löögi teele panna. Selle vastu jäi Nõmm võimetuks. 2:0.

Poolaja lõpupoole Tuleviku mäng pisut elavnes, ent tööstuslikes kogustes tehnilist praaki tootnud viljandlased rikkusid kõik oma võimalused ise valesöötudega, palli surmamisega hätta jäädes ning kaotades ridamisi õhuduelle ja maas peetud kahevõitlusi.

Teise poolaja algus oli Tuleviku poolt pisut ärksam ning tundus, et mänguga ree peale saamine on käega katsuda. Siis aga eksiti taas kaitses, kui Kuressaare 63. minutil paremalt äärelt trahvikasti tulnud palli klaarida ei suudetud ning Laht vabalt positsioonilt südametäiega peale lajatada sai. Taas täpselt. 3:0.

Kolmas värav lõpetas sisuliselt mängu. Tulevik vangerdas vahetustega ja ehitas mõned poolvõimalused, ent Saaremaa tuulega sinasõbraks ei saadud ning hoolimata allatuult mängimisest tõeliselt ohtlikuks Kuressaare väravale kordagi ei saadudki. Minutite kuludes kadus Tuleviku mängust usk ning ajuti oli pigem lähemal Kuressaare neljas, kui Tuleviku esimene. Lõpuvile kõlamine tähistas tõsiasja, et hooaja esimese publiku ees peetud kodumängu olid saarlased kindlalt võitnud ning võtnud sellega revanši maikuus Viljandis saadud kolekolaka eest.

Mängujärgses intervjuus jalgpall.ee portaalile tõdes Sander Post, et teati, kuidas Kuressaare mängib ja millised on nende tugevused, ent vastuhakuga täna lihtsalt hakkama ei saadud. Tuule süüks ei pannud Post midagi: “On olnud hullem, ma selle taha väga ei poeks. Esimesel poolajal oli tuul Kuressaarel tagant, teisel poolajal meil tagant. Nii see siin on ja nii see siin vist jääb ka.”