Saarlased maksid alanduse eest kätte

Premium Liiga teise mänguringi alustamiseks tuli Viljandi Tuleviku meestel võtta rataste alla tee Saaremaale, et seal kümnenda vooru kohtumises FC Kuressaarega vastamisi minna. Marutuulisel Kuressaare linnastaadionil sai üpris kiiresti selgeks, et saarlaste plaan on üks: kuu aja eest Viljandis saadud 0:5 koslepi häbi maha pesta. Tänu Tuleviku meeste läbini ebaõnnestunud ja tohutu tehnilise praagi saatel kulgenud mängule see neil ka õnnestus: Viljandi mehed tulevad koju 0:3 kaotusega. Foto: Marit Stepanova.

Juba kuuendal minutil sai Tulevik jäise duši osaliseks. Lõõtsuvas tormis allatuult mänginud Kuressaare sai kiire avavärava, kui Marco Lukka pani tagaliinist teele ülipikka palli, mis tuule alla võttis ja Tuleviku kaitseliini selja taha lendas. Seal magasid Tuleviku kaitsjad totaalselt maha Sander Lahe edasisööstu, too pääses Karl-Romet Nõmmega silmitsi ega vääratanud. 1:0.

Tulevik ei saanud ega saanud oma mängumootorit käima – ja etteruttavalt võib öelda, et ei saanud lõpuni. 26. minutil eksis Tanel Lang pehme sööduga, milleni Marco Budic ei ulatunud. Saare ründaja Joonas Soomre pääses Tuleviku väravat atakeerima ja ehkki Nõmmel õnnestus tema pealelöök tõrjuda, ei suudetud värava ette lennanud pallile sööstnud Silver-Alex Kelderit kinni hoida ning too sai tugeva löögi teele panna. Selle vastu jäi Nõmm võimetuks. 2:0.

Poolaja lõpupoole Tuleviku mäng pisut elavnes, ent tööstuslikes kogustes tehnilist praaki tootnud viljandlased rikkusid kõik oma võimalused ise valesöötudega, palli surmamisega hätta jäädes ning kaotades ridamisi õhuduelle ja maas peetud kahevõitlusi.

Teise poolaja algus oli Tuleviku poolt pisut ärksam ning tundus, et mänguga ree peale saamine on käega katsuda. Siis aga eksiti taas kaitses, kui Kuressaare 63. minutil paremalt äärelt trahvikasti tulnud palli klaarida ei suudetud ning Laht vabalt positsioonilt südametäiega peale lajatada sai. Taas täpselt. 3:0.

Kolmas värav lõpetas sisuliselt mängu. Tulevik vangerdas vahetustega ja ehitas mõned poolvõimalused, ent Saaremaa tuulega sinasõbraks ei saadud ning hoolimata allatuult mängimisest tõeliselt ohtlikuks Kuressaare väravale kordagi ei saadudki. Minutite kuludes kadus Tuleviku mängust usk ning ajuti oli pigem lähemal Kuressaare neljas, kui Tuleviku esimene. Lõpuvile kõlamine tähistas tõsiasja, et hooaja esimese publiku ees peetud kodumängu olid saarlased kindlalt võitnud ning võtnud sellega revanši maikuus Viljandis saadud kolekolaka eest.

Mängujärgses intervjuus jalgpall.ee portaalile tõdes Sander Post, et teati, kuidas Kuressaare mängib ja millised on nende tugevused, ent vastuhakuga täna lihtsalt hakkama ei saadud. Tuule süüks ei pannud Post midagi: “On olnud hullem, ma selle taha väga ei poeks. Esimesel poolajal oli tuul Kuressaarel tagant, teisel poolajal meil tagant. Nii see siin on ja nii see siin vist jääb ka.”

Kohtumise protokoll

1. juulil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik 3:0 (2:0)
6., 62. Sander Laht, 26. Silver Alex Kelder

Väravasöödud: 6. Marco Lukka, 26. Joonas Soomre, 62. Silver Alex Kelder
Hoiatused
: 35. Sander Seeman, 72. Joonas Soomre, 79. Silver Alex Kelder – 18. Kristjan Kask, 31. Marco Budic
Pealtvaatajaid: 210
Mänguolud
: +18, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Silver Sepp, Rando Kesküla
Neljas kohtunik: Kristjan Kattus

Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Marco Lukka, Mairo Miil, Rauno Tutk, Oliver Rass (84. Elari Valmas), Sander Seeman, Silver Alex Kelder (88. Nevil Krimm), Joonas Soomre (84. Ramsus Saar), Sander Laht.
Varus: Roland Kütt, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev, Nevil Krimm, Rasmus Saar.

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Gerdo Juhkam, Marco Budic, Mark Edur (58. Jonas Tossou), Kristjan Kask (74. Jude Barrow), Tanel Lang, Herol Riiberg, Sander Kapper, Pavel Marin, Kaimar Saag (74. Nikita Komissarov).
Varus: Matheas Madik, Alex Roosalu, Nikita Komissarov, Jude Barrow, Jonas Tossou.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin