REEDE ÕHTU PAIDES | Tulevik läheb heas hoos Linnameeskonnale kaikaid kodaraisse loopima

Koondisepaus on läbi ning jalgpallisõbrad, kes sellest seekord üleliia häid emotsioone ei saanud, pööravad pilgud taas koduse kõrgliiga poole. Premium Liiga on tänavu olnud õnneks pööraselt põnev ning Viljandi Tulevikul on selles olnud oma tugev roll kanda. Reede õhtul sõidavad Viljandi mehed külla Paide Linnameeskonnale, kellelt kevadringis viigipunkt napsati, mille järel on Tuleviku mängupilt ja tulemused olnud üha paremad. Paide aga on kevadisest komistamisest üle saanud ja vahepealse aja jooksul taas selgelt märku andnud: järvalased tahavad tänavu medalit.

Kevadringi kohtumises, mis kunstmuruväljakul peeti, läks Paide Sander Sinilaiu väravast kohtumist juba 11. minutil juhtima. Teisel poolajal vastas oma kõrgliiga debüütväravaga Rasmus Alles ja tegi seisu tasa, ent Sinilaid viis Paide uuesti ette. Viljandi alla ei vandunud ning 70. minutil surus Kaimar Saag palli jõuga uuesti väravasse. Tabamus märgiti protokollis küll hiljem Linnameeskonna väravasuul seisnud Mait Toomi omaväravaks, ent 2:2 skooriga teenitud viigipunkti magusust see ei vähendanud.

Magus oli too punkt ennekõike seetõttu, et Tulevik, kes tänavu esimese võidu alles kolmandas voorus Tallinna Kalevilt kätte sai, oli pärast võitu teinud ühe hea partii teise järel, ent alati tühjade pihkudega jäänud.

  • Nõmme Kalju vastu jäädi koduväljakul 0:3 taha, võideldi end 2:3 peale ning ei suudetud siis üleminutitel häid võimalusi realiseerida.
  • Tallinna FCI Levadia vastu mindi võõrsil 1:0 ette, siis suudeti veel 1:3 kaotusseisu jäämise järel 2:3 peale tagasi tulla, ent vannuti lõpuks toore jõu ees ikkagi alla.
  • Maardu Linnameeskonna vastu võõrsil domineeriti ning löödi, löödi, löödi – aga löödi mööda, tulemuseks pettumust valmistanud 0:0 viik.

Niisiis oli 2:2 viik Paide vastu otsekui palsam hingele. Marru aetud Linnameeskond lohutas end seejärel ülivõimsa seeriaga: Tulevikule punktide loovutamise järel võeti liigas neli võitu järjest. Ülemöödunud voorus neelati alla mõru pill, kui kaunis lootusetu mängupildiga alistuti kodumurul 2:0 Nõmme Kaljule, ent juba järgmises, seni viimases äramängitud liigavoorus sepistati taas raevukas üllatus: tiitlipretendent FCI Levadia ei saanud koduväljakul Paidelt kätte enamat 1:1 viigist.

Linnameeskond tahab medalit, nad ei tee sellest saladust ning nende teod on tänavu olnud medalit ihaleva satsi väärilised. Tulevik aga on rippunud uriseva koerana kinni pea kõigi oma vastaste püksisääres. Ka karikavõitja Narva Trans pääses ülemöödunud voorus Viljandist minema ränga ehmatusega, kui alles 89. minutil 1:1 viik kätte saadi. Viimatises voorus paiskas Tulevik aga mutta Tartu Tammeka, kelle üle võõrsil saadud 1:0 võit aitas Viljandi mehed turvaliselt seitsmendale tabelireale ning langetas Tammeka esimest korda tänavuse hooaja jooksul turniiritabeli punase laterna rolli täitma.

Linnameeskonna ridadest jääb mängukeelu tõttu tänasest kohtumisest eemale nende tänavuse hooaja komeet Henri Välja; vigastused on lõpetanud Kevin Kauberi hooaja ning laatsaretis on ka Magnar Vainumäe, Krisrofer Piht ja Martin Kase.

Tulevik ei saa täna kasutada Tammeka vastu punase kaardi teeninud Tanel Langi, muid kadusid tänase matši eel meeskonnas ei ole.

Kohtumine algab Paide linnastaadionil kell 19.30 ja ETV2 otseülekannet sellest saab vaadata Legendi lokaalis kahelt suurelt ekraanilt.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin