RAPORT | Meeskondlikust esitusest tiitlikaitsja vastu võõrsil ei piisanud

Premium Liiga seitsmes mängupäev sai avalöögi Tallinnas, kui vooru esimeses kohtumises läksid rahvusstaadionil vastamisi tiitilikaitsja Tallinna FC Flora ja Viljandi Tulevik. Sunnitult madala tempoga kohtumises ei saanud Tulevik oma ründemängu kuidagi käima ja ehkki eriti teisel poolajal näidati meeskondlikult ladusat mängu, ei piisanud sellest suurklubi massiivse ründejõu vastu: koju tuleb tulla 0:3 kaotusega. FOTO: Marit Stepanova.

Möödunud voorus oma debüüdi Tuleviku esindusmeeskonna eest teinud Jude Barrow alustas täna algkoosseisus Tanel Langi kõrval keskväljapaari ühe osalisena, tipurünnet mehitas Kristjan Kask, muus osas oli viljandlaste koosseis tavapärane.

Flora oli ohtlik kombineeritud rünnakutel ning Tuleviku väravalatt raksus juba esimese viie minuti möödudes. Väljakukohtunik Martti Pukk tõlgendas Tuleviku kaitseliinist mängitud söötu üpris arusaamatul moel tagasisööduna väravavahile ning määras Florale karistusala tagumisest servast vabalöögi. Florakad mängisid selle lahti ning Vassiljev raksatas palli põiklatti.

Esimesel poolajal dikteeris mängutempot FC Flora juba avaminutitest, ent omamoodi vastu ootusi seda äraspidiselt: nad mitte ei pressinud tempot üles, vaid hoidsid seda selgelt all. Tulevik püsis rahulikult mängus, ent vastase trahvialasse pääseti vaid episoodiliselt ja kiirrünnakute kaasabil.

Nii jätkasid kollasärgid kontrarünnakute noolimist ning paaril puhul pääseti ka ohtlikult tsenderdama, mistõttu Floral päris volilt laiata ei lubatud. Ometi avas skoori ikkagi Flora, kui 28. minutil Vlasi Sinjavski karistusalast paremalt poolt risti läbi söödetud pallil esimesena vabalt jaol oli ning selle lihtsasti võrku naelutas. 1:0.

Florale jagus veel mõni hea ja mõni poolvõimalus, ent poolajapausile nende napis eduseisus mindigi. Teisel poolajal tuli Tulevik väljakule märksa energilisemalt ning said lühikese aja jooksul käima üpris ilusa söödumängu.  Skoori tegi aga taas Flora, sest 52. minutil eksiti taas Tuleviku paremal äärel, pall jõudis trahvialasse ning seal lükati lühikeste söötudega löögile Rauno Sappinen, kes ei eksinud. 2:0.

Tulevikku see esiotsa veel ei murdnud, sööt liikus ja rünnati, sundides Florat aeg-ajalt ka eksima, ent ründeteraviku tipus Tulevikul asjad täna ei sujunud, pall eesliini pidama ei jäänud ning ehkki positsioonirünnakud ehitati üles ilusasti ning nendega jõuti ühtepuhku ka Flora trahvialasse, jäi ometi puudu lõplik, surmav lahendus.

Mida mängu lõpu poole tiksus kell, seda selgemalt oli näha, et ülitihe mängugraafik on meestelt oma lõivu nõudmas. Energia kadus mõlemast meeskonnast, Flora ei surunud enam peaaegu üldse (säästes ennast nii eesseisvaks Tallinna derbiks) ja mängust haihtus lõpu eel sisuliselt igasugune tempo.

Viimasel üleminutil lasti ent Floral üks korralik positsioonirünnak siiski veel üles võtta, Mark Anders Lepik jooksis karistusala keskel üle Alex Roosalu ja libistas palli sisuliselt koos lõpuvilega võrku. 3:0, tiitlikaitsja oli taas võtnud oma.