Rain Tölpus valiti eriolümpia Eesti ühenduse juhatusse

Lõppeval kuul valiti eriolümpia Eesti ühendusele uut juhatust. 2021. aastal alustab valimiste tulemusel juhatuses tööd ka Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi tegevjuht Rain Tölpus, kes on intellektuaalsete erivajadustega inimeste jalgpallimängimise võimaluste loomise ja avardamise eest seisnud juba pikki aastaid. 

Nii on Viljandi jalgpalliklubi Tulevik Rain Tölpuse eestvedamisel korraldanud näiteks juba kaheksa aastat Viljandis erivajadustega inimeste jalgpalliturniiri. Viimasel paaril aastal on just Viljandis peetav turniir teeninud Eesti eriolümpiakoondise kokkupanemiseks tarvilise valiksõela rolli. 2019. aasta suvel juhendas Tölpus koos Aivar Juuse ja Vadim Šemeljoviga Eesti jalgpallikoondist Abu Dhabis peetud eriolümpia maailmamängudel. Eelmise aasta detsembris pälvis Tölpus ühenduselt pühenunud töö eest kõrge tunnustusena organisatsiooni hõbemärgi. Praegu täidab Tölpus ühenduses jalgpalliala koordinaatori rolli.

Tuleviku klubi osaleb järjepidevalt ka Eesti jalgpalliliidu ja eriolümpia ühenduse koostöös korraldatavate jalgpallipäevade organiseerimisel Viljandis. Klubi spordidirektor ning endine peatreener ja mängija Sander Post viib juba mitmendat aastat läbi jalgpallitreeninguid Viljandi hariduslike erivajadustega laste Kaare koolis.

Eriolümpia Eesti ühendus on asutatud eesmärgiga aidata kaasa Eesti intellektipuudega inimeste kehakultuuri- ja sporditegevuse edendamisele. Ühingu missiooniks on võimaldada intellektipuudega lastel ja täiskasvanutel aasta läbi treenida ja võistelda, luua neile jätkuvaid võimalusi arendada oma füüsilist vormi, panna proovile julgust, tunda rõõmu, saada ja jagada kogemusi, oskusi ja sõprust oma pere, teiste eriolümpia sportlaste ja kogukonnaga.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin