Juba eeloleval laupäeval saab avalöögi Viljandi Männimäe jalgpallihalli esimene suur laste jalgpalliturniir Viljandi Rademar Cup 2021. Kolmel järgneval nädalavahetusel jooksevad viie päeva vältel peetavatel erinevate vanuseklasside turniiridel väljakule enam kui 1100 last ligi 30 jalgpalliklubist üle Eesti. FOTO: Rainis Türkel.

Meie klubi ja linna jaoks on tegemist pidupäevaga ning mõistagi on turniiripäev suur ja tähtis päev osalevatele lastele. Seetõttu palume, et võtaksid hetke, hea treener ja/või lapsevanem ja turniiri külaline, ning loeksid läbi alljärgnevad juhised. Nende järgimine tagab selle, et saame üheskoos ja ohutult spordipidu nautida.

COVID-reeglid

Ajad on keerulised ning oleme tohutult õnnelikud, et saame siin Viljandis turniiri kõigist takistustest hoolimata korraldada. Selleks aga peame kinni pidama hulgast keerulistele aegadele kohastest reeglitest. Ära siis pahanda, hea sõber, kui palume, et peaksid silmas ja täidaksid alljärgnevaid nõudeid.

Pealtvaatajad vanuses 12 ja enam pääsevad Männimäe jalgpallihalli üksnes isikut tõendava dokumendi ja kehtiva (lõpetatud kuuriga) COVIDi vastase vaktsineerimise tõendi; või kehtiva koroonaviiruse läbipõdemise tõendi; või kehtiva negatiivse meditsiinilise (laboris tehtud ning kehtiva tõendiga) PCR või antigeeni testi tulemuse ettenäitamisel. Kiirtestide tulemusi arvesse ei võeta ning kohapeal testimist korraldatud ei ole. Alla 12-aastastel lastelt ei nõuta ühtki tõendit, kuid vajadusel tuleb olla valmis lapse vanuse tõendamiseks.

Kõik pealtvaatajad, kel vanust 12 ja rohkem peavad jalgpallihallis igal ajahetkel kandma maski. Maski ei tule kanda vaid siis, kui süüakse või juuakse rõdul asuvas kohvikus.

Treenerid, kohtunikud ja muu turniiri korraldamisega seotud personal peab jalgpallihalli pääsuks esitama isikut tõendava dokumendi ja kehtiva (lõpetatud kuuriga) COVIDi vastase vaktsineerimise tõendi; või kehtiva koroonaviiruse läbipõdemise tõendi; või selle puudumisel kehtiva negatiivse testi tulemuse.

Kõigil sisenejatel on tungivalt soovitatav desinfitseerida käed ukse juures asuva desoainega.

Mängureeglid pealtvaatajatele

Tegelikult, hea sõber, soovitame sul praegusel keerulisel ajal vähimalgi võimalusel pealtvaatajana Viljandisse üldse mitte sõita. Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi meediaosakond toodab kõigist turniiridest otsepilti ning tekstiülekannet, samuti on kõigi mängude skoorid reaalajas nähtavad. Otsepildis on nähtavad igal turniiril iga võistkonna vähemalt üks mäng (nooremates vanusegruppides mängitakse kahel väljakul). Teeme endast kõik, et näeksid otsepildis ära vähemalt ühe oma lapse või sõbra mängu.

Otsepilti ja skoori näed alates laupäevast aadressilt https://jktulevik.ee/rademar-cup-2021/live/

Kui aga tunned siiski sütitavat vajadust Viljandisse kohapeale sõita, siis palume sul ülaltoodud koroonareeglite kõrval pidada silmas ka seda, et:

  • Pealtvaatajatel ja külalistel on jalgpallihallis lubatud viibida üksnes tribüünil, rõdul, tualetis ning fuajees. Väljakutele ja riietusruumidesse sisenevad ainult mängijad, treenerid ja kohtunikud. Palume pealtvaatajatel austada üles seatud piirdeid ja märgitud publikualasid.
  • Pealtvaatajatele ei ole väljakule astumine lubatud.
  • Oma lemmikutele kaasa elades ära unusta, et lapsed naudivad liikumist ja sporti ning sinu positiivne kaasaelamine innustab neid. Samavõrra ent mõjutab neid negatiivselt väljaku ääres häälekalt rahulolematust väljendav, karjuv või ropendav kaasaelaja. Ära riku spordipeol enda ja teiste meeleolu. Turniiri korraldajatel ja treeneritel on luba halvasti käituvad pealtvaatajad jalgpallihallist välja saata.
  • Pea meeles, et keegi ei ole eksimatu: ei mängijad, treenerid ega kohtunikud. Jäta oma erimeelsused mängus tehtud otsustega või vastasmeeskonna mängijatega enda teada, sest nende hääleka väljendamisega võtad lastelt mängurõõmu ja motivatsiooni ning rikud kõigi teiste tuju.
  • Jalgpallihallis ei ole suitsetamine lubatud ning jalgpallihalli ukse ees kehtib igas suunas kümnemeetrine suitsuvaba tsoon. Palun ära pilla sigaretikonisid maha, vaid pane need prügikasti.
  • MITTE ÜHEGI TOIDUGA (k.a. krõpsud, pähklid, šokolaad jm näksid) ei ole lubatud siseneda väljaku tasandile ehk jooksuradadele ega palliplatsile. Kohvik, kust saab nii sooja kui külma jooki ja toitu on avatud jalgpallihalli rõdul. Seal on olemas võimalus mugavalt süüa ja juua ja samal ajal mängu jälgida. Rõdult lahkuda toidu ja joogiga ei tohi, see kehtib ka kaasatoodud või fuajee automaadist ostetud toidu kohta. Väljaku tasandil on lubatud üksnes vesi ja spordijoogid.

Riietumine ja riietusruumid

Iga võistkond juhatatakse saabumisel võistkonna nimega märgitud riietusruumi, kus turniiril osalevad lapsed ja treenerid saavad ümber riietuda. Üleriided võib jätta riietusruumi. Väärisasjad (raha ja rahakotid, telefonid, kõrvaklapid jms) võta väljaku äärde kaasa: turniiri korraldajad ega jalgpallihalli haldaja ei vastuta riietusruumi jäetud asjade eest!

Riietusruumides ei ole lubatud kõndida korkidega jalgpallisaabastes. Saali- ja kunstmurutallaga putsad on lubatud, ent korkidega putsad tuleb jalga panna väljakul või selle ääres.

HOIAME KORDA! Riietusruumi inventari korrashoiu eest vastutavad kõik uksel asuvas riietusruumi nimekirjas olevad klubid/võistkonnad solidaarselt. Riietusruumide olukorra kontrollib pärast võistkondade lahkumist jalgpallihalli administraator. Lõhutud või kahjustatud inventari korral esitatakse arve riietusruumi kasutanud klubidele solidaarselt.

Pärast riietumist juhatatakse iga võistkond jalgpallihallis neile eraldatud võistkonnaalale, mis asuvad jooksuradadel. Seal saavad võistkonnad pidada koosolekuid, panna maha oma seljakotid ja varustuse.

Soojendusalad asuvad parempoolse värava taga ning tagumisel jooksurajal. Soojendusalasid võivad kasutada kõik võistkonnad. Soojendusalale liikumine üle mänguväljakute ei ole lubatud. Austame kaassportlasi!

Kohvik

Jalgpallihalli rõdul on kõigil turniiripäevadel avatud kohvik, kust saab osta nii sooja toitu kui sooje ja külmi jooke. Toidu ega joogiga ei tohi minna tribüünile, jooksuradadele ega väljaku äärde: süüa ja juua tohib ainult rõdul.

Tribüünil ning väljakul on lubatud üksnes suletavas pudelis vesi ja spordijook. Pea silmas, et kohv, tee, kokakoola ja muud limonaadid ei ole spordijook ning nendega tribüünile ja väljakule minek ei ole lubatud.

WC-d asuvad fuajees: välisuksest sisenedes vasakut, jalgpallihallist väljudes paremat kätt.

Aaaaaga … Aga kas wifi ka on?

Jah, jalgpallihallis on tasuta wifi-ühendus. Selle kasutamiseks vali avalik võrk “Jalgpallihall_kylaline”.

Kust saab kätte kaotatud asjad?

Turniiri ajal kaduma läinud või jalgpallihalli maha unustatud asjad kogutakse igal õhtul kokku ning viiakse fuajeesse administraatori juurde hoiule. Sealt saad oma kraami ka tööpäeviti või teistel turniiripäevadel kätte.

Pärast viimast turniiripäeva (5. detsembril) tasub silm peal hoida Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi kodulehel ja Facebooki seinal: kogu turniiri vältel leitud ja omanikuta jäänud asjadest pannakse sinna üles galerii.

Tähtsad telefoninumbrid

Kui sul tekib jalgpallihallis turniiri ajal pakilist lahendust nõudev probleem või küsimus, võid võtta ühendust neil telefoninumbritel:

  • turniiri peakohtunik ja -sekretär Jaak Luhakooder, telefon 5566 8406
  • jalgpallihalli administraator Reelika Veske, telefon 523 9076
  • turniiri korraldaja ning ülekandekeskuse juht Marek Tiits, telefon 5621 5495 või
  • turniiri vanemkohtunik ja korraldaja Rain Tölpus, telefon 5557 0197

Ära pahanda, kui sinu kõnele kohe ei vastata: oleme kõik ametis, et turniir sujuks.

Enne ja pärast turniiri saad vastuseid oma küsimustele ka e-maili teel, kui kirjutad marek@jktulevik.ee.

Viljandis näeme!

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin