Premium Liiga naaseb juba uuel nädalal, esimene kodumäng toob Levadia

Vastavalt valitsuse otsusele lubatakse alates 19. maist vabas õhus pealtvaatajateta spordivõistluste pidamine, kus ei osale rohkem kui 100 inimest. See tähendab, et Eesti jalgpalli kõrgliiga naaseb pärast kaks kuud kestnud pausi ja Viljandi Tulevik taasalustab hooaega 19. mail Paides sealse Linnameeskonna vastu. | FOTO: Liisi Troska / soccernet.ee

Esialgu jätkatakse kõrgliigamängudega kinniste uste taga kuni 1. juulini. Sealt alates, kui epidemioloogiline olukord Eestis seda võimaldab, on lubatud kuni 1000 osalejaga vabaõhuürituste korraldamine. See tähendab, et hetkel kehtivate korralduste kohaselt lubatakse publik jalgpallimängudele mitte varem kui 1. juulist.

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna esimeseks vastaseks on Paide Linnameeskond, kellega kohtutakse teisipäeval 19. mail Paides, kohtumisest vahendab otsepilti Soccernet.ee portaal. Esimene kodumäng linnastaadionil peetakse pühapäeval 24. mail FCI Levadia vastu (ülekanne ETV2 vahendusel), millele järgneb maikuu viimane kohtumine, nädal hiljem peetav mäng Nõmme Kaljuga taas kodusel linnastadionil (ülekanne Soccernet.ee’s).

Tuleviku esindusmeeskonna täieliku mängugraafikuga kuni liiga poolitamiseni saab tutvuda SIIN.

Liiga formaat muutub

Et sunnitud mängupaus on kestnud kaks ja pool kuud, pidi Eesti Jalgpalli Liit (EJL) paratamatult lühendama ka hooaja pikkust ning muutma selle formaati. Nii mängitakse Premium Liigas 3 täisringi (igas ringis igal klubil üheksa mängu, nagu tavapäraselt), mille järel liigatabel poolitatakse ning 1.-6. kohal asuvad meeskonnad mängivad omavahel ühe mängu ning sama teevad 7.-10. kohtade klubid. Esikuuik peab seega hooaja jooksul 32 ja teised 30 mängu.

Uues kalendris jäid mängugraafiku tihedus ja kõik muud tavapärased loogikad samaks, kalender arvestab ka UEFA Meistrite liiga ja UEFA Euroopa liiga eeldatavate uute mängupäevadega. Viimane voor nihkus tagumise neliku jaoks novembri lõppu ja esikuuiku jaoks detsembrisse. 9. voor peetakse 26. ja 27. juunil, 18. vooruni jõutakse 22. augustil ning 27 vooru on mängitud 8. novembriks, misjärel toimub lisaring. Kõigist mängudest näeb otsepilti ETV2, ETV+, Soccernet.ee ja jalgpall.ee vahendusel.

Uues olukorras on veel mitmeid muudatusi. Näiteks on hooajasisene üleminekuperiood 22. juulist kuni 21. augustini ning publikuta toimuvatele Premium liiga mängudele kehtivad erinõuded, mille aluspõhimõte on, et staadionile pääseb vaid minimaalne hulk mängu korraldamiseks vajalikke inimesi, kes läbivad eelnevalt akrediteerimise. Kui Premium liigat ei ole võimalik erakorraliste asjaolude tõttu lõpetada, on jalgpalliliidu juhatusel õigus otsustada Premium liiga lõppemise või lõpetamisega seotud tingimused.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin