PRE-SEASON 2021 | Esindusmeeskond koguneb esmaspäeval uute ja vanade tuttavatega

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna puhkus on lõppenud ning esmaspäeval 4. jaanuaril kogunetakse treeningule, mis tähistab uueks hooajaks valmistumise raske perioodi algust. Kellega pre-season’it alustatakses, kes on jäänud ja kes läinud, kes juurde tulnud, kellega kontrollkohtumisi mängitakse? 

Tuleviku värske peatreener Jaanus Reitel tõdes, et tegelikult kogunes meeskond esimest korda juba 14. detsembril. “Omavahel nimetasime seda pre-seasonpre-seasoniks,” tõdes Reitel. “Aga siis tegime vaid kergeid treeninguid, mille eesmärk oli ennekõike toonuse hoidmine ja omavahel tuttavaks saamine. Jõulude eel läksid mehed uuesti puhkama ja said kaasa individuaalsed treeningkavad. Nüüd koguneme nii-öelda täie tuuriga ja hakkame tõsiselt tööle.”

Reitel kinnitab, et sai põgusa treeningperioodi vältel meeskonnaga piisavalt tuttavaks. “Meestest on mul suures plaanis pilt ees, mistõttu on päris ettevalmistust märksa lihtsam alustada,” kõneles ta. “Ma ei ajanud taga mingeid erilisi detaile, vaatasin suurt pilti ja õppisin meeskonda tundma: kellele kuidas ja mis treeningutel sobib, kuidas kellegi soorituste kvaliteeti parandada ja nõnda edasi.”

Klubis veedetud paari kuu jooksul on tugeva noortetreeneri taustaga Reitel süvitsi sukeldnud ka Tuleviku jalgpallikooli tegemistesse, pidanud pikki koosolekuid treeneritega ning koguni juhendanud nädal aega Kaimar Saagi U-15 noortevõistkonda ajal, mil Saag puhkas.

“Ma olen küll esindusmeeskonna peatreener, ent nii minu kui klubi ühine nägemus on, et juba lähiaastatel tuleb Viljandis tagasi jõuda seisu, kus meie oma noortesüsteem suudab luua mängijaid, kes meie esindusmeeskonda jõuavad,” nentis Reitel. “Seetõttu olen Sander Posti, noortetreenerite ja noortetöö juhi Aivar Lilleverega teadlikult pidevas ja väga põhjalikus suhtluses. Meil on lühikese ajaga tekkinud väga mõnus, töine ja initsiatiivikas õhkkond, mille tulemusena on juba sündinud mõnigi hea mõte, mille elluviimisega toimetame.”

Peatreener kinnitas, et kaasab esindusmeeskonna tegemistesse noori Tuleviku mängijaid juba tänavu.

Esindusmeeskonna komplekteerimine tööfaasis

Esmaspäeva õhtul kunstmurustaadionil kogunev esindusmeeskond on tuntavalt muutunud, ja meeskonna lootsi kinnitusel muutub veelgi. Lahkujate asemel on saabunud uued mängijad, keda treenerid eelseisvate nädalate jooksul põhjalikult hindavad.

“Ei midagi erilist, klassikaline ettevalmistusperioodi algus,” tõdes Jaanus Reitel. “Osad mängijad on lahkunud, osad uued, keda testimisele ootame, juba kohale jõudnud, osad alles saabumas. Paigas on meie oma kuttidest, Viljandi mängijatest koosnev tuumik, vaatame ka mõnda noort Eesti mängijat teistest klubidest. Läbirääkimiste faasis on Eesti mängijaid veel mitu, ent võtame asja väga rahulikult.”

Reiteli kinnitusel testitakse välismaalastest mängijaid varasemate aastatega võrreldes märksa põhjalikumalt. “Filter on kõvasti tihedam,” kinnitas ta. “Oleme tänavuse tööga alles päris alguses. Kui praegu meiega olevad välismaalased ei sobi, siis jõuame kutsuda katsetele järgmised. Kiireid otsuseid ja uudiseid fännidel oodata ei maksa, meie eesmärk on kokku saada kvaliteetne ja ühtlase tasemega võistkond ning see nõuab aega.”

Esimesed treeningmängud paigas

Ettevalmistusperioodi kontrollmängude graafik on laias laastus paberil, ent nõuab veel sättimist. “Kokku on lepitud treeningmäng Pärnu Vaprusega 16. jaanuaril meie juures kunstmurul,” ütles Reitel, “ent näiteks jalgpalliliidu taliturniiri graafik ei ole veel paigas ja ootame seal mõningaid muudatusi.”

Taliturniiril mängib Viljandi Tulevik tänavu A-turniiril ehk kõrgeimas grupis ja saab seega madistada nii FC Flora, Paide Linnameeskonna, FCI Levadia, Nõmme Kalju kui Tartu Tammekaga. Taliturniiri kohtumistega tehakse algust jaanuari kolmandal nädalal. Neist kohtumistest, mida ei kanna otsepildis üle Soccernet, teeb Tulevik TV ülekande oma jõududega.

Reiteli kinnitusel on avaldanud soovi kontrollmängu pidamiseks ka viimasel kahel aastal Tulevikuga väljaspool haliturniiri peetud treeningmängudes mõõtu võtnud Narva Trans. “Mängime Narva sõpradega alati hea meelega, ent praegu on veel lahtine, millal või kus,” ütles peatreener.

Ettevalmistusperioodi alustav Tuleviku koosseis

Kaimar Saag
Gerdo Juhkam
Martin Allik
Tanel Lang
Alex Roosalu
Kristjan Kask
Gustav-Hendrik Seeder
Rainer Peips
Marten Ritson
Kaupo Kruusmäe
Karl Erik Jürisson
Raimond Mets
Nikita Komissarov
Herol Riiberg

Testimisel olevad mängijad:

Karmo Einmann (20), ääreründaja Läänemaa jalgpalliklubist
Karl Värva (17), väravavaht Läänemaa jalgpalliklubist
Tomi Fangbongbe (22), kaitsja, Nigeeria / Kanada
Kazeem Bolaji (18), poolkaitsja, Nigeeria
Abubakir Muydinov (20), poolkaitsja, Usbekistan
Arcenciel Mintongo (18), poolkaitsja, Kamerun

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin