PRE-SEASON 2021 | Esindusmeeskond koguneb esmaspäeval uute ja vanade tuttavatega

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna puhkus on lõppenud ning esmaspäeval 4. jaanuaril kogunetakse treeningule, mis tähistab uueks hooajaks valmistumise raske perioodi algust. Kellega pre-season’it alustatakses, kes on jäänud ja kes läinud, kes juurde tulnud, kellega kontrollkohtumisi mängitakse? 

Tuleviku värske peatreener Jaanus Reitel tõdes, et tegelikult kogunes meeskond esimest korda juba 14. detsembril. “Omavahel nimetasime seda pre-seasonpre-seasoniks,” tõdes Reitel. “Aga siis tegime vaid kergeid treeninguid, mille eesmärk oli ennekõike toonuse hoidmine ja omavahel tuttavaks saamine. Jõulude eel läksid mehed uuesti puhkama ja said kaasa individuaalsed treeningkavad. Nüüd koguneme nii-öelda täie tuuriga ja hakkame tõsiselt tööle.”

Reitel kinnitab, et sai põgusa treeningperioodi vältel meeskonnaga piisavalt tuttavaks. “Meestest on mul suures plaanis pilt ees, mistõttu on päris ettevalmistust märksa lihtsam alustada,” kõneles ta. “Ma ei ajanud taga mingeid erilisi detaile, vaatasin suurt pilti ja õppisin meeskonda tundma: kellele kuidas ja mis treeningutel sobib, kuidas kellegi soorituste kvaliteeti parandada ja nõnda edasi.”

Klubis veedetud paari kuu jooksul on tugeva noortetreeneri taustaga Reitel süvitsi sukeldnud ka Tuleviku jalgpallikooli tegemistesse, pidanud pikki koosolekuid treeneritega ning koguni juhendanud nädal aega Kaimar Saagi U-15 noortevõistkonda ajal, mil Saag puhkas.

“Ma olen küll esindusmeeskonna peatreener, ent nii minu kui klubi ühine nägemus on, et juba lähiaastatel tuleb Viljandis tagasi jõuda seisu, kus meie oma noortesüsteem suudab luua mängijaid, kes meie esindusmeeskonda jõuavad,” nentis Reitel. “Seetõttu olen Sander Posti, noortetreenerite ja noortetöö juhi Aivar Lilleverega teadlikult pidevas ja väga põhjalikus suhtluses. Meil on lühikese ajaga tekkinud väga mõnus, töine ja initsiatiivikas õhkkond, mille tulemusena on juba sündinud mõnigi hea mõte, mille elluviimisega toimetame.”

Peatreener kinnitas, et kaasab esindusmeeskonna tegemistesse noori Tuleviku mängijaid juba tänavu.

Esindusmeeskonna komplekteerimine tööfaasis

Esmaspäeva õhtul kunstmurustaadionil kogunev esindusmeeskond on tuntavalt muutunud, ja meeskonna lootsi kinnitusel muutub veelgi. Lahkujate asemel on saabunud uued mängijad, keda treenerid eelseisvate nädalate jooksul põhjalikult hindavad.

“Ei midagi erilist, klassikaline ettevalmistusperioodi algus,” tõdes Jaanus Reitel. “Osad mängijad on lahkunud, osad uued, keda testimisele ootame, juba kohale jõudnud, osad alles saabumas. Paigas on meie oma kuttidest, Viljandi mängijatest koosnev tuumik, vaatame ka mõnda noort Eesti mängijat teistest klubidest. Läbirääkimiste faasis on Eesti mängijaid veel mitu, ent võtame asja väga rahulikult.”

Reiteli kinnitusel testitakse välismaalastest mängijaid varasemate aastatega võrreldes märksa põhjalikumalt. “Filter on kõvasti tihedam,” kinnitas ta. “Oleme tänavuse tööga alles päris alguses. Kui praegu meiega olevad välismaalased ei sobi, siis jõuame kutsuda katsetele järgmised. Kiireid otsuseid ja uudiseid fännidel oodata ei maksa, meie eesmärk on kokku saada kvaliteetne ja ühtlase tasemega võistkond ning see nõuab aega.”

Esimesed treeningmängud paigas

Ettevalmistusperioodi kontrollmängude graafik on laias laastus paberil, ent nõuab veel sättimist. “Kokku on lepitud treeningmäng Pärnu Vaprusega 16. jaanuaril meie juures kunstmurul,” ütles Reitel, “ent näiteks jalgpalliliidu taliturniiri graafik ei ole veel paigas ja ootame seal mõningaid muudatusi.”

Taliturniiril mängib Viljandi Tulevik tänavu A-turniiril ehk kõrgeimas grupis ja saab seega madistada nii FC Flora, Paide Linnameeskonna, FCI Levadia, Nõmme Kalju kui Tartu Tammekaga. Taliturniiri kohtumistega tehakse algust jaanuari kolmandal nädalal. Neist kohtumistest, mida ei kanna otsepildis üle Soccernet, teeb Tulevik TV ülekande oma jõududega.

Reiteli kinnitusel on avaldanud soovi kontrollmängu pidamiseks ka viimasel kahel aastal Tulevikuga väljaspool haliturniiri peetud treeningmängudes mõõtu võtnud Narva Trans. “Mängime Narva sõpradega alati hea meelega, ent praegu on veel lahtine, millal või kus,” ütles peatreener.

Ettevalmistusperioodi alustav Tuleviku koosseis

Kaimar Saag
Gerdo Juhkam
Martin Allik
Tanel Lang
Alex Roosalu
Kristjan Kask
Gustav-Hendrik Seeder
Rainer Peips
Marten Ritson
Kaupo Kruusmäe
Karl Erik Jürisson
Raimond Mets
Nikita Komissarov
Herol Riiberg

Testimisel olevad mängijad:

Karmo Einmann (20), ääreründaja Läänemaa jalgpalliklubist
Karl Värva (17), väravavaht Läänemaa jalgpalliklubist
Tomi Fangbongbe (22), kaitsja, Nigeeria / Kanada
Kazeem Bolaji (18), poolkaitsja, Nigeeria
Abubakir Muydinov (20), poolkaitsja, Usbekistan
Arcenciel Mintongo (18), poolkaitsja, Kamerun

Mehed

VõistkondMP
Viljandi JK Tulevik
00
Tallinna FC Flora
00
Paide Linnameeskond
00
Tallinna FCI Levadia
00
Nõmme Kalju FC
00
Tartu JK Tammeka
00
Tallinna JK Legion
00
JK Narva Trans
00
FC Kuressaare
00
Pärnu JK Vaprus
00

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2676
Harju JK Laagri
2659
Raasiku FC Joker
2657
Saue JK
2655
FC Kuressaare II
2651
Viimsi JK II
2641
Raplamaa JK
2637
Tallinna JK Piraaja
2633
Tallinna FC Flora U19
2631
Viljandi JK Tulevik U21
2627
Pärnu JK Vaprus II
2626
Põhja-Sakala
2620
FC Kose
269
Pärnu JK Poseidon
266

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
00
JK Tallinna Kalev
00
Saku Sporting
00
Pärnu JK Vaprus
00
Põlva FC Lootos
00
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
00
Tartu JK Tammeka
00
Lasnamäe Ajaxi ja Paide LN ÜN
00

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Combimill
Roger Puit
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness