PEREPÄEVA ERI, VOL.3 | Legendid taas kodumurul!

25. augusti perepäevaüritusel peetakse maha kaks ülivõimast jalkamadinat. Suurem neist, Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna ja Tallinna Kalevi Premium-liiga lahing on pidupäeva kulminatsiooniks, päeva avalöögiks aga on Legendide Lahing. Kell 15.00 jooksevad murule kaks võistkonda, kel Viljandi vutiajaloos ülitähtsad rollid kanda. Ajaloos tähistab 2019 ka ümmargust aastapäeva suurte saavutuste möödumisest.

1999. aasta jalgpallimeistrivõistluste kõrgliigahooaeg läheb ajalukku kui Viljandisse esimest ja seni viimast korda meistrivõistluste medali toonu, sealjuures edestati tol aastal ennekuulmatul moel oma toonast emaklubi Tallinna FC Florat.

Edukale aastale koduliigas järgnesid ka Viljandi Tuleviku seni viimased euromängud, toona UEFA Cup nime all. Euromängudes mindi 1999/00 hooajal kokku Belgia superklubiga Club Brugge (mõlemast kohtumisest tuli vastu võtta kaotus, 0:3 kodus ja 0:2 võõrsil); ning 2000/01 hooajal Serbia klubiga Napredak (kahest mängust 1:5 kaotus võõrsilt ning 1:1 viik kodus, mõlemas kohtumises sai Tuleviku eest jala valgeks Dmiti Ustritski).

Tolle aasta Tuleviku meeskonnas mängisid veel sellised koduse vuti suurnimed nagu Teet Allas, Marko Lelov, Rain Vessenberg, Janek Meet, Jan Õun, Ain Tammus ja paljud teised. Enamik toonastest tegijatest on rivis ka pühapäevasel legendide mängul ning meeskonna tüüri hoiab taas selleks puhuks kokku tulnud legendaarne treenerite tandem Tarmo Rüütli ja Aivar Lillevere. Satsi mänedžeriks on noil hiilgeaastail meeskonna duubelrivistusse kuulunud nooruk, tänane Tuleviku tegevjuht Rain Tölpus.

Tuleviku vastaseks pühapäevasel mängul on aga Viljandi taasiseseisva jalgpalli üks nurgakive, JK Liverpool Pub. 2010. aastal pälvisid punasärkides Viljandi amatöörid üleriigilist tähelepanu, kui neljanda liiga hooaeg läbiti ainsagi kaotuseta. Just seda satsi, omal ajal Viljandis pöörast publikumenu nautinud JK Liverpool Pubi peetakse nii otse kui kaude tänase, taas täielikult iseseisva Viljandi Tuleviku eelkäijaks, sest just praegune Tuleviku president Raiko Mutle oli Liverpooli Pubi meeskonna eestvedaja.

Pärast edukat hooaeg neljandas liigas võttis Mutle koos Rain Tölpusega FC Floralt üle Viljandi Tuleviku juhtimise ning viis üle aastakümnete taas päris oma kohalikest mängijaist kokku pandud klubi esindusmeeskonna vaid viie aastaga meistriliigasse tagasi. Sealtmaalt on Viljandi Tulevik taas Eesti jalgpalli iseenesestmõistetavaks, tunnustatud ja armastatud ning lahutamatuks osaks. Mõistagi on just Raiko Mutle ka pühapäevasel mängul murule sammuva Liverpooli Pubi meeskonna mänedžeriks.

Ei ole ka pubisatsi toonane ja pühapäevane meeskonnanimekiri sugugi vähem legendaarne kui medalivõitjaist vastaste oma, sest igale viljandlasele ja ammugi Viljandi vutisõbrale tuttavaid nimesid leiab sealt lademeis. Tuleviku vastu tulevad Liverpooli Pubi eest platsile näiteks kümne aasta eest punases särgis tegusid teinud Raido Roman, Tanel Olev, Meelis Anton, Björn Berggren ja paljud teised.

Avavile legendide kohtumisele kõlab linnastaadionil kell 15.00. Meeskonnad tulevad staadionimurule motoklubi Concord MC eskordi saatel.

Mäng on kogu linnarahvale tasuta – tule, vaata ja naudi Viljandi jalgpalliajaloo elavat esitust oma silmaga meie klubi tänavuse aasta suurimal üritusel!

Perepäevaürituse lehekülg Facebookis.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin