PEREPÄEVA ERI, VOL.2 | Tuleviku ligi sajandivanune lipp jõuab koju!

Sel pühapäeval saabub üle aastakümnete linnastaadionile, oma päris koju üks väga, väga-väga eriline külaline, kelle, või õigemini mille sünniaastaks on 1938.
Tegemist on Viljandi spordiseltsi Tulevik algupärase, käsitsi õmmeldud siidist lipuga, mis peideti Wabariigi-aegsete spordiklubide kui kommunistlikule korrale ohtliku elemendi laialisaatmise järel Nõukogude okupatsiooni eest ühe Viljandi maja pööningule. 1950ndail rändas see järgmise hoidja kätte ning jõudis 1993. aastal tegevuse taastanud Tuleviku juhi Vello Sovani. Sealt viis Eesti spordiklubide kultuuri ja ajaloo üliharuldase pärli tee lõpuks Eesti spordi- ja olümpiamuuseumisse.
Tartus asuvas muuseumis aga töötavad kolm meest, kel Viljandiga tugevad südamesidemed: direktor Siim Randoja, peavarahoidja Kaarel Antons ning arendusjuht Toomas Koitmäe. Nende kolme mehe algatusel jõuab spordiselts Tuleviku lipp pühapäeval 25. augustil üheks päevaks tagasi koju, linnastaadionile, Tuleviku perepäevale, kus seda eksponeeritakse kogu Viljandi rahvale. Tegemist on tõelise vaatamisväärsusega: silmailu pakub ligi sajandivanune peen õmblustöö, omaette imetlusobjekt on aga ka legendaarse Roman Tavasti töökojas valminud lipuvarras.
Lipp on kõigile vaatamiseks, pildistamiseks ning imetlemiseks linnastaadionil alates kella 14.00 kuni perepäeva lõpetava Premium Liiga mängu lõpuni.
Vaata alltoodud videost, mida Kaarel Antons ja Siim Randoja selle Eesti spordiajaloo üliharulduse kohta räägivad. Ja kohtume juba 25. augustil, Viljandi Tuleviku selle hooaja suurimal üritusel!
NB! Kõigile perepäeval õhtuse mängu pileti ostnutele pannakse kaasa Eesti spordimuuseumi sooduskupong, millega pääsed muuseumi põnevaid kogusid ja interaktiivseid näitusi vaatama 30% soodsamalt!

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin