JÄRELKAJA | Peipsi ja Loigo väravad murdsid Kalevi ning tõid esimesed tabelipunktid

Premium Liiga neljandaks mänguvooruks, mis oli ühtlasi esimene nädalasisene voor, sõitsid kollasärgid Tallinnasse, külla vanale rivaalile Tallinna Kalevile. Tuleviku meeste kontrolli all kulgenud kohtumisest võeti teise poolaja väravatest üsna kindel 2:0 võit.

Kohtumine algas mõlemapoolse luuretööga ning ülemääraseid riske kumbki pool ei võtnud. Esimesena avas mängu aga Tulevik ning nii jäi see suuremaks osaks mänguajast, mille vältel just Viljandi mehed isukamalt ning loogilisemalt ründasid. Ometi leidis ka Kalev siiski auke Tuleviku keskväljalt ja kaitseliinist ning pääses paaril korral siiski Tuleviku enese tehnilise praagi tulemusena üsna hõlpsasti viljandlaste trahvikasti, kus veidi segadust külvati. Poolaja edenedes kehtestas Tulevik aga keskväljal korraliku passikontrolli ning kalevlaste rünnakuüritused lakkasid pikkadeks perioodideks sootuks. Poolajapausile kulgeti siiski 0:0 tasaseisul, sest palli ohtlikesse tsoonidesse viimisega jäädi kas hiljaks või jäeti otsustaval hetkel sööt andmata, vajalik puude tegemata või vedas tehnika alt.

Teisele poolajale tuli Tulevik märksa energilisemalt ning Kalev suruti kohe oma väljakupoolele. Tasu visa töö eest tuli lõpuks 58. minutil, kui Tuleviku nurgalööki asus andma Martin Allik. Kasti riputatud palli klaarisid kalevlased küll peaga, kuid seda otse oma meestesumma, kus Rainer Peips jaol oli ja palli varbaga ning täiesti südamest võrku naelutas.

Kalev üritas, ent edutult ning Tulevik nihutas avavärava järel pisut rahunenud mängus tasahilju liine uuesti üha kõrgemale. Mängu tõi murrangu 67. minutil väravaautori Rainer Peipsi asemel mängu sekkunud Rasmus Alles, kes kehtestas Tuleviku parema ründeääre üle koheselt veelgi jõulisema kontrolli ja Kalevile suuri probleeme tekitas.

76. minutil oligi just Alles see, kes järjekordsele luhtuma kippuvale rünnaküritusele osavalt palli platsil hoides elu sisse puhus ja trahvikastist eemale tõrjutud palli karistusalasse tagasi suunas. Seal oli valvel Kaimar Saag, kes ühe puutega Illimar Loigo löögile mängis. Kalevlastest sootuks unustatud Loigo saatis palli läbi meestesumma värava tagumisse alanurka, mille kalevlaste puurilukk Karl Andre Vallner oli valveta jätnud. 2:0!

Mängu lõppu üritas Kalev päästa liine kõrgele paisates, kuid enamat kolmest järjestikusest nurgalöögist lõpuminutitel ei suudetud. Tulevik seisis kaitses ning tõrjus kõik trahvikasti suunas lendavad pallid. Lõpuvile tähistas Tulevikule esimest võitu ja esimesi punkte tabelis käesoleval Premium Liiga hooajal.

Peatreener Sander Post: “Täna oli meie jaoks kõige tähtsam punktid kirja saada, see õnnestus. Mäng oli suuremalt jaolt meie kontrolli all. Esimesel poolajal olime rünnakufaasis veidi hädas liikumistega, mis olime eelnevalt läbi harjutanud ja kokku leppinud, aga tegime pausi ajal korrektuurid ja teine poolaeg oli selles plaanis juba veidi parem. Ka meeskondlik kaitse toimis täna hästi, esimese hooga ei meenugi, et oleksime teinud mõnd sellist lollust või viga nagu eelnevates mängudes. Parandamisruumi ja tööd on muidugi endiselt kõvasti, aga tänane võit oli kindlasti teenitud, meeskonnale kiitus!”

Mängu protokoll

3. aprillil kell 19.00 Kalevi keskstaadioni kunstmuruväljakul
JK Tallinna Kalev – Viljandi JK Tulevik 0:2 (0:0)
58. Rainer Peips, 76. Illimar Loigo

Väravasöödud: 58. Martin Allik, 76. Kaimar Saag
Hoiatused: 70. Brandon Bachmann – 52. Indrek Ilves, 80. Rasmus Alles, 89. Gustav-Hendrik Seeder
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 201
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Sander Saga, Artur Telling
Neljas kohtunik: Andrei Karhu

Kalev: Karl Andre Vallner, Daniil Sõtšugov, Bangaly Theodor Kouyate, Kaspar Laur, Daniil Ševjakov, Andreas Raudsepp, Reinhard Reimaa (81. Mark Petrov), Roger Colville Lee, Kevin Rääbis, Brandon Bachmann (82. Artjom Ostrovski), Markus Vaherna (70. Wale Musa Alli).
Varus: Daniil Koroljov, Mark Petrov, Markus Allast, Artjom Ostrovski, Kaspar Tilga, Wale Musa Alli, Tristan Toomas Teeväli.

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Janar Õunap, Gustav-Hendrik Seeder, Mark Edur, Tanel Lang, Kristjan Kask, Kaimar Saag (90+3. Arlet Hunt), Rainer Peips (69. Rasmus Alles), Illimar Loigo, Indrek Ilves (83. Lauri Elur).
Varus: Andreas Kallaste, Arlet Hunt, Rasmus Alles, Rainer Rüütel, Lauri Elur.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin