Peatreener ootab meestelt keskendumist ja kodupublikult tuge

Premium Liiga hooaja lõpuni on jäänud vaid neli mängu. Kui tänavune jalgpallimeister võib selguda juba sellel nädalavahetusel peetava 33. vooru järel, siis tabeli alumises pooles käib armutu ellujäämisheitlus, milles on osaline ka Viljandi Tulevik. Istusime esindusmeeskonna peatreeneri Sander Postiga hetkeks maha, et enne finišiheitlust eesootavale töökuhjale otsa vaadata.
Intervjueeris Marek Tiits.

Sander, ütle palun, kas sinu hooaja alguses tehtud plaanid on kooskõlas sellega, mis seisus ja kus me praegu Premium Liigas oleme?

Ma olen kõrgliiga võistkonna peatreener. Tulevik on püsinud kõrges seltskonnas kokku neli aastat ja  neist kolm viimast aastat järjest, millest poolteist minu käe all. Ma ei saa peatreenerina mitte kuidagi vastata, et üleminekumängude vältimine kui eesmärk iseeneses neli vooru enne hooaja lõppu mind rahuldaks. Reaalsustaju peab jääma ja selge see, et eurokohtadele me ei mängi, aga kuuenda koha püüdmine oli tänavuse hooaja peaeesmärk.

Sellega me hakkama ei saanud, see on aus ja enesekriitiline vastus. Aga oludega tuleb kiiresti kohaneda. Seda oleme teinud ja püüame hooaja viimastest mängudest maksimaalset tulemust.

See saab olla seitsmes koht ja üleminekumängude kindel vältimine.

Täpselt nii. Seitsmes koht, ja ma kordan, maksimaalse tulemusega järelejäänud mängudest.

Plaan selleks on paigas?

Jah, absoluutselt. Olen täiesti rahulik, samuti mehed. Kõik on pika hooaja tõttu muidugi äärmuseni väsinud, aga sportlik viha on kõigis alles. Spordimehe jaoks on selge, et kui üheksanda asemel on võimalik püüda seitsmendat kohta, siis tuleb selleks veri ninast välja lüüa, kui vaja.

Mehed pingutavad ja annavad endast kõik, mul ei ole kellelegi etteheiteid selles plaanis, et keegi oleks käega löönud, paneks nii-öelda lõtva või ei jätaks trennides ja mängus endast kõike väljakule.

Meil on satsis kogu liiga paremuselt kolmas väravalööja ja resultatiivsete söötude andja samuti pingerea esikümnes. Me oleme ainus alumise otsa klubi, kes on suutnud sellisesse seltskonda ennast sisse murda. Ainus! See näitab meie meeste kohta üht koma teist päris selgesti.

Olid üllatavalt rahulik ka pärast viimast vooru, Kuressaares saadud šokeerivat kaotust.

Teeme ühe asja selgeks: Kuressaarele kaotamine ei ole šokeeriv. Fännid ootavad võite ja see on fännide töö ja meie töötame iga päev selle nimel, et fännide ootused täita. Tuleb aga aru saada, et me oleme võrdsed võistkonnad. Ja mitte ainult meie võrdluses Kurega, vaid võrdluses ka Maardu ja Tallinna Kaleviga. Peame olema sportlikud visad ja vihased, aga me ei saa endale lubada ülbust pidada ennast kellestki lihtsalt niisama paremaks.

Šokeeriv ei ole ka õige sõna, pigem oli Saaremaal juhtunu häiriv. Ja mitte kaotamine ise, vaid see, kuidas see juhtus. Tegime meeskondlikult saatuslikke valeotsuseid ja andsime käest ära mängu, mille kulgemine oli tegelikult meie ja ainult meie endi teha. Lubamatu libastumine, millest meeskonnas õnneks kõik suurepäraselt aru saavad.

Kure kolakas oli õppetund kriitilisel hetkel ja sellisena meile hooaja finišisirge eel võib-olla hoopis äärmiselt vajalik. Mina näen seda nii ja mulle tundub trennide põhjal, et mehed ka.

Aga mis kuuenda koha püüdmisest ikkagi puudu jäi?

Võidud. (Naerab). Võib-olla on õigem küsida, mida oli liiga palju selleks, et kuuendat kohta sihtida? Ja vastus on: ebaõnn. Meil on sel hooajal olnud nii ropult ebaõnne, et mingil hetkel oleks tahtnud mingil kõrgemal jõul kõrist kinni võtta ja küsida, et kuule, mida sa korraldad siin?

Väga hea näide sellest on vigastused. Meil pole ühelgi hooajal olnud meeskonnas nii vähe vigastusi. Mitte kunagi! Miks? Sest mehed treenivad teadlikumalt, füsioterapeut teeb suurepärast tööd. Aga ometi, kui meil vigastusi tekkis, siis alati kõige kuradi valusamal hetkel. Näiteks Romeo [Da-Costa], kes sai viga karikamängus, lõhkus meniski ning pidi lõikusele minema ega saanud meid aidata ei Kalevi, Maardu ega Kuressaare vastu ja sisuliselt jäi meil tema potentsiaal nägemata, mitme kuu töö läks allavett.

Ühel hetkel üsna tummisena tundunud koosseisuga, mille kallal sai kõvasti tööd tehtud, tekkisid ikkagi ühel hetkel probleemid, tõsi küll, märksa väiksemad kui meil varem on olnud. Davidi [Onyeanula] viisaprobleemid oli samuti hele ja kuradi kibe laks vastu vahtimist – jällegi, mitu kuud tööd lihtsalt torust alla.

Ja muidugi need mängulõpud, millega oleme kaotanud nii viike kui võidupunkte. Alati just mitte ka meist endist sõltuvalt, aga las see teema jääda. Niigi tuuakse mind juba intervjuudes nimepidi välja kui liigselt sõna võtjat.

See kõik kõlab vabanduste otsimisena, aga seda ma keeldun tegelikult tegemast. Õnn soosib tugevaid, järelikult peame tegema rohkem tööd, et ka õnn meie poolele kalduma hakkaks. Näen märke, et oleme seda saavutamas. Vajame keskendumist, igalt mehelt, igas olukorras, igas mängus.

Ma pean ikkagi küsima: kas neid õnnekaalukausse võib Viljandi järve poole kaldumas näha ka järelejäänud neljas mängus?

(Naerab pikalt). Püsige lainel, ütlen ma selle peale. Neljast mängust kaks peame kodus ja mida meil on nendes päris kindlasti vaja, on kodupubliku selline toetus, nagu ta on meil olnud siin kõige parematel hetkedel. Nii-et meestega on mul asjad paigas ja mehed on valmis Viljandi eest endast kõik andma. Loodan, et saame Narva vastu järgmisel laupäeval ja Maardu vastu novembri algul tribüünidelt sama energia vastu.

Narva mänguks on klubi korraldanud sellise rahvapeo, et kui eile Facebookist lugesin, mida kõike tehakse ja mida süüa saab, siis tegi natuke kadedaks, et ma ise sellest melust osa ei saa. Aga seda ainult korraks. Tegelikult on mul hea meel, et publikut on olnud tänavu palju. See on nii, sest klubi on teinud head ja keskendunud tööd. Teeme selle viimase töölõigu ka koos inimestega ära

Ja siis tuleb see tulemus, mida vajame?

Tuleb. Kui koos teeme, siis tuleb.

 

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin