Pavel Marin lõi kümnendas koondisemängus oma teise värava, Eesti kaotas Leedule 1:3

Viljandi Tuleviku ääreründaja Pavel Marin tegi 7. oktoobril rahvusstaadionil Tallinnas mitmekordselt klubi ajalugu: temast sai esimene iseseisva klubina tegutsevast Viljandi Tulevikust meeste rahvuskoondisesse kutsutud mängija, kes kuulus kohe ka põhikoosseisu, mängis täisminutid ning sai kirja värava. Eesti koondist see siiski kaotusest ei päästnud, Leedule alistuti maavõistlusmängus 1:3. FOTO: Jana Pipar / EJL.

Kohtumist alustasid aktiivsemalt eestlased ning just Marinil oli võimalus sinisärgid juba esimestel minutitel juhtima viia, ent Leedu kaitsjad blokeerisid ennastsalgavalt tema löögi. Marin jätkas aktiivselt ning oli osaline pea kõigis rünnakutes, millega leedulaste väravat ohustama tõusti.

Paraku sai just Marini pallikaotusest alguse olukord, mis päädis Leedu 1:0 juhtväravaga. Keskväljal 14. minutil raskesti töödeldava söödu saanud, ent seejärel kaaslaste toetuseta jäänud ja kahe Leedu mängija poolt tugevasti haardesse võetud Marinilt rööviti pall jalalt, toimetati see trahvikasti ning seal vallandunud rikošettide virrvarris järel pani palli võrku Arvydas Novikovas.

32. minutil realiseeris Leedu terava kontrarünnaku, esimese pealelöögi järel väravapostist tagasi põrkunud pallil oli esimesena jaol Gratas Sirgedas, kes enam ei eksinud. 2:0.

Teist poolaega alustasid leedulased jäise dušiga, mis eestlaste kraesse lasti. Poolaja avavilest oli kulunud napp pool minutit, kui lahtilöögil eksis Eesti koondise puurilukk Matvei Igonen. Henri Järvelaid oli olukorrast lootusetult väljas ning leedukad tulid paremalt äärelt ülikiirele rünnakule, jõudsid tagasi trahvialasse ega kõhelnud kingitust vastu võtmast. 3:0.

Mängu tuli elu siiski tagasi ning järgnes Eesti koondise parim periood mängus. See päädis 58. minutil ka väravaga. Siim Luts algatas vasakul äärel rünnaku, kuid trahvikasti jõudnud palli virutas Frank Liivak paarilt meetrilt vastu Leedu väravavahti. Tagasipõrkunud pallini jõudis esimesena kogu mängus läbivalt aktiivne ja agressiivne olnud Pavel Marin, kes selle võrku naelutas.

67. minutil oli lähedal ka Eesti teine värav, ent Leedu kiiper Tomas Švedauskas tõrjus Mattias Käiti pealelöögi.

Paraku suri seejärel eestlaste mäng pea täielikult ning kohtumine veeres lõpuni leedulaste täieliku kontrolli all ilma, et sinisärkidel õnnestunuks luua ainsatki tõsiseltvõetavat rünnakut.

Mängujärgses otsestuudios tunnistas sinisärkide ainsa värava löönud, endast kõik andnud ja kohtumise lõpus krampidega võideldes mänginud Pavel Marin, et leedulaste esimene tabamus jääb tema hingele. “Mina tegin musta puute ja sealt läks esimene poolaeg aia taha,” lausus ta, ning avaldas lootust, et loodab saada võimaluse end koondisesärgis peagi uuesti proovile panna. “Kui saan veel võimalusi, siis pean mängima nõnda nagu teisel poolajal. Siis peatreener näeb, et võib minuga arvestada. Praegu peale seda mängu on aga kahetised tunded.”

Rahvuskoondise järgmised kohtumised, mõlemad UEFA Rahvuste Liiga raames, mängitakse lähipäevil samuti kodusel A. Le Coq Arenal: 11. oktoobril kell 19 võõrustatakse Põhja-Makedooniat ja 14. oktoobril kell 21.45 Armeenia koondist. Mõlemad mängud on otsepildis nähtava ETV2 ekraanil.