Pakane sunnib Tuleviku vutiklubi esindusmeeskonna Tallinnasse treenima

Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi esindusmeeskond treenib järgmisel nädalal Tallinnas. Kodumaise treeninglaagri pidamise vältimatu vajaduse tingib otsapidi juba kohale jõudnud ja lähipäevil jõuliselt tugevnev pakaselaine, mis on muutnud treeningtingimused Viljandis äärmiselt kesiseks ning pannud seeläbi Tuleviku taas ebavõrdsesse konkurentsiolukorda paljude teiste kõrgliigaklubidega. FOTO: Ülar Mändmets.

Viimastel nädalatel Eesti oma võimusesse haaranud südatalvised olud on toonud ka Viljandisse ohtralt lumelisa ja termomeetri näit on üha otsustavamalt langemas. Kui tänu Viljandi Linnahoolduse usinate sahameeste jõupingutustele on hoolimata sagedastest lumesadudest suudetud siinne kunstmuruväljak enamasti üpris operatiivselt rohelisena hoida, siis aina alanevad temperatuurid on järveäärse väljaku kunstkatet juba kriitiliselt jäiseks muutmas.

Eesootavaks paariks nädalaks lubavad suuremate ilmateenistuste sünoptikud Viljandisse öösiti kuni -26 ja päevasel ajal kuni -18 pügalani ulatuvaid külmakraade.  Juba praegu on pidanud esindusmeeskond lumiste olude tõttu mitmel nädalal osadel päevadel spordikeskuse saalis treenima, ka on Tallinna üle viidud plaanijärgselt Viljandis toimuma pidanud treeningmängud.

Et kõrgliigahooaja alguseni on jäänud  täpselt neli nädalat ning esindusmeeskonna komplekteerimine lõpusirgel, on kätte jõudnud hetk, mil hädatarvilikke taktika- ja pallitreeninguid ei ole võimalik enam kuhugi edasi lükata.

Treeningud Männiku jalgpallikeskuses

Tuleviku treeneritel ja juhtkonnal tuli seetõttu otsustavalt tegutseda ning alates käesoleva nädala lõpust peetakse Tallinnas, Mart Poomi klubi Nõmme Unitedi Männikul asuvas sisehalliga jalgpallikeskuses neljapäevane treeninglaager.

“Täname Marti kiire reageerimise eest meie mure lahendamisel,” lausus Tuleviku peatreener Jaanus Reitel. “Olukord ei ole ideaalne, ent tuntavat leevendust säärane kiire kodumaine treeninglaager siiski muidugi pakub. Praeguses ettevalmistuse faasis on meil ette nähtud seitse treeningut nädalas, pluss treeningmäng. Lisaks füüsilise põhja ladumisele peaksime aga ka iga päev pallitreeninguid läbi viima, taktikaga ning positsioonipõhiste treeningutega tegelema. Seda võimalust meil praegu paraku lihtsalt ei ole, sest jäätuval väljakul on oht mängijaid vigastada kriitiliselt kõrge. Seega tuleb olla nutikas ning leida lahendused. On nagu on.”

Ka klubijuht Raiko Mutle tõdes, et olukord on keeruline. “Hetke olud nõuavad otsustavat ja loovat tegutsemist,” sõnas ta. “Meeskond ja treenerid on siiani nurisemata valitsevate tingimustega kohanenud ja juba nädalate kaupa käigu pealt treeningplaane oludele vastavaks kohendanud. Ent nagu Jaanus ütles, oleme sealmaal, et peame treeningutel asuma mängu sisulise poole kallale. Vastasel korral ei ole me hooaja alguseks lihtsalt valmis ning kvaliteetse meeskonna kokkupanekuks tehtud suured jõupingutused saavad tugeva tagasilöögi. Seetõttu teeb klubi kontor tööd, et leida vahendid ja lahendused.”

Leevendus saabub sügisel

Helgemal toonil lisas Mutle aga, et Männimäele sügiseks kerkiv jalgpalli sisehall hoiab kogu Viljandimaa jalgpallikogukonna meeli rõõmsas ärevuses. “Me teame nüüd, et see on viimane aasta, mil peame lume ja jääga võitlema,” kõneles ta. “Kerkivat multifunktsionaalset jalgpallihalli ootavad esindusmeeskonna kõrval ju ka naiskond ja kogu jalgpallikool, kokku sajad Viljandimaa jalgpallimängijad, lisaks suur hulk teiste alade sportlasi, aga ka Viljandi kooliõpilased ja õpetajad. Suur rõõm ja soe tunne on Männimäel jalutades näha, et kopad ja traktorid halli tulevases asukohas juba toimetavad. See vaatepilt aitab tänavusi raskusi kergema meelega trotsida.”

Klubijuhi sõnul ei saa praeguseid ilmaprognoose vaadates paraku kuidagi välistada, et pühapäeval algavat treeninglaagrit tuleb korrata. “Võtame nädala kaupa, jälgime ilma ja teeme vastavad otsused,” lausus Mutle.

Reedel 5. veebruaril peab esindusmeeskond Tallinnas jalgpalliliidus sisehallis treeningmängu Tartu Tammekaga. Kell 16.30 algavast kohtumisest teeb otseülekande Tulevik TV. Kolmapäeval 10. veebruaril kell 16.30 peetakse sealsamas treeninglaagri lõpetuseks kohtumine FCI Levadiaga. Ka sellest kohtumisest vahendab Tulevik TV otsepilti.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin