Paide võttis Tulevikult 30. voorus toore jõuga oma

Kõrgliiga hooaeg läheneb vääramatu kindlusega lõpule ning 30. vooru kohtumiseks tuli Viljandi Tuleviku meestel sõita Paidesse. Hooaja esimeses kohtumises pigistasid viljandlased järvalastelt välja 2:2 viigi, suvel saadi südamaalastelt 0:6 saun ja seejärel ülinapp 1:2 kaotus. Sel laupäeval peetud kohtumises ei jäänud teistkordsest saunast palju puudu: Linnameeskond alistas Tuleviku ülikindlalt 4:0. Paide vastu peetud tänavuste mängude nukrat hooajasaldot jääb vaid kaunistama tõsiasi, et just Tuleviku vastu kevadel tehtud viik on jäänud seni ainsaks võimsat hoogu näitava Linnameeskonna punktikaotuseks tabeli teise poole meeskondadele. FOTO: Liisi Troska, soccernet.ee.

Avavilest kuni mängu lõpuni Tuleviku väravale kõigist kahuritest tuld andnud Paide ei jätnud kollasärkidele sisuliselt mitte mingit sõnaõigust. Halastamatu keskväljasurvega ning agressiivse ründemänguga lämmatati Tulevik täielikult ning nende väljamurdekatsed Paide teerulli alt osutusid kõik edutuks.

Kaitses suudeti väravajoonelt palli klaarimise hinnaga esimesel poolajal asjad kuidagiviisi siiski kontrolli all hoida, ent 41. minutil realiseeris Sander Sinilaid kapten Andre Frolovi hea eeltöö ikkagi Paide 1:0 juhtväravaks, millelt mindi ka vaheajale.

Mängu murdepunkt saabus teise poolaja 15. sekundil, kui Ander Ott Valge seadis mänguseisuks juba 2:0. Niigi staatiline Tuleviku mäng seiskus sealtmaalt täielikult ning Yann Michael Yao ja Sander Sinilaiu tabamused vormistasid lõppskooriks 4:0, mis peegeldas hooaja ühe kehvima esituse teinud Tuleviku mängupilti igati ausalt.

Haavade lakkumiseks kaua aega ei ole ning eesootavad mängud kuidagipidi kergemaks ei lähe: juba ülehomme tuleb Tulevikul külla sõita tabeli liidrile Tallinna FC Florale, kelle sõõrmeis juba meistritiitli hõng ning kes pühapäeval Tartu Tammeka nonde koduväljakul 6:1 skooriga põlvini maasse tagus. Floraga kohtutakse seejärel kohe ka uuesti: pühapäeval 29. septembril mängitakse Tulevikuga Viljandi linnastaadionil.

Peatreeneri kommentaar

Sander Posti nending oli samuti ühene: tegemist oli hooaja kehvimale pretendeeriva mänguga, kus Paidele jäädi alla igas elemendis ja igas väljaku punktis.

“Sunnitöö,” kõlas peatreeneri karm hinnang. “Meis ei olnud laupäeval mitte mingit sisu ega soovi mängida, istusime sügavas vaimses augus ega tulnud sealt Paide vastu kordagi välja. Mehed saavad ise sellest suurepäraselt aru ning keegi masti pikali lasknud ei ole, sest ees seisavad ülitähtsad kohtumised oktoobris ja novembris, aga selge see, et sellisest mängust pole positiivset kaasa võtta midagi.”

“Suutnuks me esimese poolaja hambad-ristis-kaitsetöö vormistada vaheajaks 0:0 viigiseisuks, olnuks mingigi võimalus vastupanuürituste jätkamiseks, aga riietusruumi kaasa löödud värav pani kõva vaimse põntsu,” lisas Post. “Paide on kinni pronksis ja nad tunnevad juba ka hõbemedali lõhna (praegu teisel kohal olevast Levadiast lahutab Paidet vaid kaks punkti – toim.) ning arusaadavalt pole Paide meestele ekstramotivatsiooni leidmiseks vaja sütitavaid kõnesid pidada. Meie vastu tõestasid nad seda väga veenvalt.”

Nädala pärast võõrsil ees ootavaks kohtumiseks FC Kuressaarega valmistutakse peatreeneri kinnitusel keskendunult ning selleks mänguks sihtide seadmist Paidest saadud saunalähedane kogemus ei kõiguta.

“See mäng tuleb ära unustada ning vastu pidada raske kahene seeria Floraga,” ütles ta. “Järgmisel nädalal Kuressaares oleme valmis jäägituks võitluseks ja hooaja finišisirgele minekuks.”

Kohtumise protokoll

21. septembril kell 13 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – Viljandi JK Tulevik 4:0 (1:0)
41., 70. Sander Sinilaid, 46. Ander Ott Valge, 53. Yann Michael Yao

Väravasöödud: 41. Andre Frolov, 20. Edgar Tur, 53. Karl Mööl, 70. Yann Michael Yao
Hoiatused: 60. Martin Kase – 50. Kristjan Kask
Mänguolud: +12, pilves ilm, muruväljak heas seisukorras