Paide Linnameeskond lahkus Viljandist napi võiduga

Premium Liiga 23. vooru kohtumisele Paide Linnameeskonna vastu läks Viljandi Tulevik koduväljakul vastu teadmisega, et põhikoosseisust on puudu kolm tavapärast mängijat ning kaitseliinis tuleb olude sunnil taas eksperimenteerida. Igati ebasoodsate olude kiuste suudeti ebaõnnestunud ning 0:1 kaotatud avapoolaja järel medalinõudlejale väärikas lahing anda. Teisel poolajal viigistas Tulevik mänguseisu, ent kaotas lõpuks mängu siiski 1:2.

Kohtumisest jäid eemale vigastuspausi pidavad Kristjan Kask ning Romeo Da-Costa. Janar Õunap kandis mängukeeldu ning pingilt alustasid kohtumist haigusega kimpus olnud Indrek Ilves ja Alex Roosalu. Esimest korda kuulus Tuleviku mängupäevakoosseisu ka Paide Linnameeskonnast suvise üleminekuakna raames Tulevikuga liitunud Tallinna FCI Levadia noor äärekaitsja Vladislav Zanfirov.

Avapoolajal valdas Tuleviku mehi teatav kammitsetus, mis väljendus platsil näidatud tehnilises krobeduses. Jõulise keskväljaga ning isukalt rünnakuid toetava äärekaitsega Paide vastu tehti palju pallikaotusi, puutevigu ning kaotati järjepanu kahevõitlusi. Keskkaitsepaari moodustasid Kaur Tomson ning Ridwan Babatunde, kellest viimase jaoks oli tegemist debüüdiga kõrgliigas.

32. minutil viis Yann Michael Yao Paide ette, kui kommunikatsiooniviga Viljandi kaitseliinis tal trahvikastis täiesti vabalt positsioonilt peale lüüa lubas. Enne ja pärast seda hiilgas mitme tõrjega Tuleviku väravasuul oma Viljandi-debüüdi teinud väravavaht Ingmar Krister Paplavskis.

Aia taha läinud avapoolaja järel leidsid kollasärgid aga uut hingamist ning teisel poolajal näidati märksa tummisemat minekut. Pallivaldamine võrdsustus veidi, ridamisi teeniti ohtlikke standardolukordi ning suudeti ka positsioonirünnakuid üles võtta. 54. minutil tuli Paide keskkaitsja Martin Kase kõrge jalaga Linnameeskonna trahvikasti murdnud David Onyeanula vastu ning väljakukohtunik Kristo Tohver ei kõhelnud penaltipunktile näitamast. Hooaja esimese (!) Tuleviku kasuks määratud penalti realiseeris kindlalt Kaimar Saag. 1:1.

Mängu viigiseisu jõudmise järel asus Paide aga üha jõulisemalt Tulevikku suruma ning 76. minutil surutigi väljakuperemehed pikali. Pika triblingusoolo järel virutas palli Paplavskise selja taha läbi Tuleviku kaitseliini purjetanud järvalaste meeskonna kapten Andre Frolov.

Teine värav võttis Paidelt veidi pingeid maha ning Tuleviku rünnakuüritused löödi kindlalt tagasi. Lõpuvile kõlas Paide 2:1 eduseisult ning Tulevikul tuli taas tunnistada üheväravalist kaotust, juba viiendat viimase kuue kohtumise jooksul.

Viljandi meeste järgmine kohtumine leiab aset võõral väljakul, kui külla sõidetakse Nõmme Kaljule. 18. mail kell 15.00 Hiiu staadionil avavile saavat kohtumist kannab üle rahvusringhäälingu telekanal ETV2. Pärast tabeli tipuossa kuuluvate nõmmekatega kohtumist ootab Tulevikku ees kaks ülitähtsat kodukohtumist järjest: 25. augustil võõrustatakse Tallinna Kalevit, 1. septembril aga FC Kuressaaret.

Kohtumise protokoll

11. augustil kell 15.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – Paide Linnameeskond  1:2 (0:1)
55. pen. Kaimar Saag – 32. Yann Michael Yao, 76. Andre Frolov

Väravasöödud: 55. David Onyeanula – 32. Kristofer Piht, 76. Yann Michael Yao
Hoiatused: 28. Kaimar Saag, 40. Martin Allik, 60. Ridwan Babatunde – 54. Martin Kase
Mänguolud: +19, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.