OTSE TIIMIBUSSIST | Toores mäng ja punane. Taliturniirilt kolmas viik

Jalgpalliliidu korraldatav taliturniir on jõudmas finišisirgele ning Viljandi Tuleviku esindusmeeskond pidas oma neljanda mängu viiest sellel turniiril. Tallinna Legioni vastu mängitud kohtumine lõppes 1:1 tasaseisul, mängus sai näha nii surve all heitlemist kui ründeteravust, aga ka vastasmeeskonna kohati mõistetamatuks jäänud toorutsevat mängu, mis neile ka järjekordse punase kaardiga päädis. FOTO: Liisi Troska / soccernet.ee

Kohtumise avapoolaega valitses Legion kindlalt, sest Tuleviku peatreeneri taktikaline plaan nägi ette intsiatiivi loovutamise vastasele ning nood ei kõhelnud pakutut vastu võtmast. Esimese pealelöögini Legioni väravale jõudsid kaitses rassinud kollasärgid alles 27. minutil, ent tõele au andes ei olnud selle ajani innukalt Tuleviku väravat rünnanud Legion väljaku teises otsas samuti millegi erilisega suutnud silma paista, ehkki palli vallati ja keskvälja valitseti kohati ühemõttelise ülekaaluga.

Sellest, et Legionil hoolimata domineerimisest rünnakul asjad ei sujunud, andis märku ka see, et punastes särkides mängumehed ajuti toorutsema kippusid. Ohtralt tehti vigu paremal äärel toimetanud Sander Kapperi vastu ning väravasuul seisnud Karl-Romet Nõmmele sõideti tallad ees sisse veel siis, kui Nõmm oli trahvikastis juba palli püüdnud ning väljakule pikali viskunud.

Poolajapausile mindi 0:0 viigiseisul. Teist poolaega alustas Tulevik plaanimuutusega ning liinid toodi kõrgemale, et Legioni keskväljategevust halvata ning ise rünnakuvõimalusi ehitama hakata. 50. minutil hakiti taas Sander Kapperit ning paremast trahvikasti servast määratud karistuslööki andma siirdunud Nikita Komissarov käivitas sündmuste ahela, mis päädis kahe järjestikuse nurgaöögiga.

Kui esimese neist suutis Legion klaarida, siis teisele nurgalöögile avanes 52. minutil suurepäraselt Tulevikus katsetel viibiv noor Benini ründaja, 18-aastane Jonas Tossou, kes palli pealöögiga üle väravajoone toimetas. Pall võrku küll ei puutunud, kuid käis selgelt väravajoonest üle ning kohtunikel ei jäänud see märkamata. Tulevik haaras 1:0 eduseisu.

Loetud minutid hiljem oli Tossou taas sündmuste keskmes, kui keskväljal Legioni mängijale Denis Vnukovile sellisel määral meelehärmi valmistas, et viimane Tossoule jalaga virutas. Taas oli kohtuniku silm terav ning Vnukovi silme ees kerkis vägivaldse käitumise eest koheselt punane kaart.

Tuleviku peatreener Sander Post avaldas valjuhäälselt soovi treeningmängule kohaselt täiskoosseisudes jätkata. Ehkki väljakukohtunik Maksim Ramazanov sellega algul nõus polnud, soostus ta treeneri soovile mõne aja pärast siiski vastu tulema ning Legion sai loa väljakult lahkunud Vnukovi asemel mängu saata Andrei Sidorenkov.

Juhtväravast innustust saanud Tuleviku rünnakud Legioni trahvikastile muutusid üha sagedasemaks, olles eriti intensiivsed Sander Kapperi dirigeeritaval ründeäärel. Skoori kasvatada siiski ei suudetud. Et ka Legioni rünnakuüritused viljatuiks jäid, ehkki teiseks poolajaks Tuleviku väravasuule asunud Matheas Madik korra reaktsioonitõrjele sunniti, tundus 89. minuti täitudes, et Tulevik veeretab kohtumise rahulikult võidusadamasse.

Minut hiljem aga eksiti vastase väljakupoolel autpalli lahtimängimisega, kui Gustav-Hendrik Seeder selle otse vastase rinnale viskas. Võidetud palliga kiirele vasturünnakule lülitunud Legioni mehed jooksid Tuleviku kõrgel seisnud kaitseliini üle ning Semjon Beliakov pääses Matheas Madikuga silmitsi ega eksinud rünnaku lõpetamisel. 1:1 mängu viimasel minutil oli tõsiasi ja kohe kõlas ka kohtuniku lõpuvile.

Tulevik on nüüd neljast taliturniiri kohtumisest saanud ühe kaotuse ja kolm viiki. Turniiri viimane kohtumine peetakse nädala pärast 8. veebruaril Tallinna Kalevi vastu.

Peatreeneri kommentaar

“Mitte kõige parem mäng meie poolt, just ründefaasis,” tõdes Tuleviku loots Sander Post. “Mängus oli perioode, millega võib rahul olla, aga oli ka neid, millega kuidagi rahule jääda ei saa.”

Peatreener tõi välja, et mängu alustas taas eelnevaist erinev põhikoosseis. “Meil oli meeskonnas taas paar uut mängijat, ebakõlasid oli meeskonna mängus seetõttu palju. Enam-vähem on meil koosseis siiski paigas, nüüd saame treeningutel kokkumängule keskenduda nende mängijatega, kes on meiega jäänud või jäämas. Usun, et juba järgmise nädala mängus on asjad paremad,” lõpetas Post.

Tänasest mängust jäid kõrvale Pavel Marin ja Martin Allik. Miks?

“Paša teeb pärast väikest treeningul tekkinud lihasevenitust küll juba uuesti trenni, aga sada protsenti ta veel valmis ei ole,” selgitas peatreener. “Martin Allik sai eelmises kohtumises Kuressaare vastu tugeva paugu puusa pihta. Ka temaga ei ole midagi hullu lahti ja Martin on trennides tagasi. Nagu ma olen ka varem öelnud, siis põhimeestega ma hooajaeelsetes treeningmängudes mingeid tarbetuid riske ei võta. Kui neil on vaja kehaga tegeleda, siis on nii. Järgmiseks mänguks on Paša ja Martin üsna kindlalt rivis tagasi.”

Kohtumine on täies pikkuses järelvaadatal klubi Facebooki-lehel.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin