OTSE TIIMIBUSSIST | Taliturniir sai positiivse lõppakordi

Tänavune taliturniir on lõppenud. Viljandi Tuleviku jaoks viigiga alanud, kaotusega jätkunud ja seejärel kaks mängu järjest taas viigilainel kulgenud hooajaeelne treeningmängude tsükkel sai laupäeva õhtul positiivse lõppakordi, kui Tulevik alistas jalgpalliliidu sisehallis peetud turniiri viimases kohtumises 3:1 Tallinna Kalevi.

Kohtumise esimene poolaeg kulges viljandlaste taktikepi all. Sander Kapper realiseeris juba teisel minutil Nikita Komissarovi ja Kristjan Kase hea eeltöö, kui viimase poolt trahvikasti saadetud pallil õigeaegselt jaol oli ning selle kerge varbapuutega väravavahi selja taha saatis.

Tuleviku surve Kalevi väljakupoolel jätkus ning 30. minutil võttis Kristjan Kask trahvikastis ühe puutega omaks vasakult äärelt Pavel Marini poolt sinna saadetud tsenderduse, pööras ümber ning virutas teise puutega palli Kalevi värava tagumisse nurka. 2:0.

Teisel poolajal asus Karl-Romet Nõmme asemel Tuleviku väravasuule Matheas Madik, kes mõne minuti möödudes tagasisööduga saatuslikult eksis ning oma kaitseliini sellega surve alla pani. Trahvikastis palli vahelt lõiganud kalevlast takistama tõtanud Tanel Langil ei jäänud muud üle, kui too vea hinnaga maha võtta. 52. minutil sai Kalev seega võimaluse 11-meetri karistuslöögist vahet vähendada ning palli taha asunud kogenud keskkaitsja Marek Kaljumäe ei eksinud. 2:1.

Kalev tõi liine kõrgemale ning jahtis innukalt viigiväravat, mistõttu mäng väga lahtiseks muutus ja ühe värava alt teise alla rullus. Madikule suurt tõrjetööd enam siiski ei jagunud, seevastu tuli Kalevi puurilukul omasid mitut puhku päästa. Selles tulid talle ühel korral appi ka väravaraamid: Nikita Komissarov põrutas palli võimsa kauglöögiga latti. Häid võimalusi jäi Tulevikul kasutamata veel ridamisi: ei suudetud Illimar Loigo teravat, värava eest läbi lennanud tsenderdust raamide vahele suunata ja hiljem takerduti lubava rünnaku lõpetamisel Kalevi kaitsjatesse. Veel mõne hetke möödudes kordus sama stsenaarium teisel pool tahvikasti, kui Viljandi meeskonnas lepingut jahtiva Benini ründaja Jonas Tossou tsenderdus värava ees ohtu külvas, ent skoori ei suurendanud.

78. minutil lõikas Nikita Komissarov keskväljal vahelt kalevlaste ebaõnnestunud söödu ning saatis kiiresti pehme, üle Kalevi kaitseliini tõstetud kaarsöödu abil rünnakule Pavel Marini. Too säilitas Kalevi väravavahiga silmitsi pääsedes külma närvi ning pitseeris tabava löögiga mängu lõpptulemuse, 3:1 võidu Tulevikule.

Hooaja ettevalmistusprogramm jätkub ning järgmine sõpruskohtumine kõrgliigarivaaliga peetakse 22. veebruaril Narvas, enne seda aga mängib Tuleviku esindusmeeskond 16. veebruaril kodusel kunstmurustaadionil Tuleviku duubelmeeskonna vastu.

Laupäevaõhtune kohtumine Kaleviga on Tuleviku Facebooki seinal täies pikkuses järelvaadatav.

Peatreeneri kommentaar

Tuleviku peatreener Sander Post jäi taliturniiri võiduka lõppakordiga rahule.

“Tekitasime täna piisavalt väravavõimalusi, millest suutsime realiseerida kolm,” rääkis treener. “Sellega võib rahul olla. Kaitses olid asjad enam-vähem korras. Üks rumal eksimus juhtus, selliseid asju tuleb noortel mängijatel ikka ette,” andis ta mõista, et Madiku penaltini viinud eksimust ta üle ei dramatiseeri.

Heameelt teeb Postile paranev mängupilt. “Üldises plaanis läheb meeskonna vorm nii trennides kui mängudes ülesmäge, olen paljude asjadega rahul,” nentis ta. “Meeskonna kokkumäng paraneb järjest, kutid õpivad üksteist tundma. Uusi mängijaid on palju ja selleks, et kõik üksteisega harjuksid, lähebki aega. Töö käib täistuuridel edasi, trennides on meeleolu hea, mehed ühtehoidvad ja keskendunud.”

Meeskonna komplekteeritusest rääkides sõnas Post, et päris lukku ta seda veel ei löö. “Nagu enne eelmist taliturniiri mängu ütlesin, 95% oleme komplekteeritud. Vaatame lahtiste silmadega ringi, mõned variandid on õhus,” kinnitas ta. “Üleminekuakna sulgumiseni on aega ning kui leiame sobivaid kandidaate, võib meeskonna koosseis veel täiendust saada.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin