OTSE TIIMIBUSSIST | Pühapäevane häbi pesti maha väärt võiduga Narvas

Premium Liiga viienda mängupäeva eel lasus Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna kohal kohustus Narva Transi vastu tõestada, et pühapäeval koduväljakul saadud 0:6 kolakas Nõmme Kaljult oli tööõnnetus. Meeskond tegi häbipuna palgeile toonud kohtumisest õiged järeldused ning Narvast naastakse üliväärtusliku 2:0 võiduga. Tõsises mõõnas visklev Trans aga, kes on nüüdseks teeninud viiest kohtumisest vaid ühe viigipunkti, jäeti tabelipõhja virelema.

Kohtumine algas Tuleviku poolse initsiatiivi haaramisega. Sööt liikus nii keskväljal kui rünnakul ladusasti ning üha leiti tee Transi karistusalasse mööda ründeääri. 18. minutil tõmbas Narva puurilukk Andreas Vaikla karistusalas pikali palliga sinna sööstnud Sander Kapperi. Punasest kaardist pääses Vaikla tänu tõsiasjale, et Kapperi suund ei olnud väravale, ent penaltist see Transi ei päästnud. Pavel Marin naelutas palli 11 meetrilt kindlalt võrku. 1:0.

Esimesel poolajal pidi mängu sekkuma ka Tuleviku kindamees Karl-Romet Nõmm, kes mitmendat vooru järjest suurepärast mängu näitas. Peale ühe, Nõmme efektset sekkumist nõudnud võimaluse Transil aga rohkem Tuleviku väravaesisele asja polnudki.

Teise poolaja alguses tõi Narva liinid kõrgemale ja juba poolaja avalöögi järel korraldas Tulevik ise endale ohtliku olukorra, mille klaaris taas Karl-Romet Nõmm, kes uhkes üksinduses karistusalasse pääsenud narvalaselt palli otsustava sekkumise ja õigeaegse väravajoonelt väljatulekuga jalalt röövis.

Vaid neli minutit hiljem võeti väljaku teises otsas, Transi trahvialas taas maha Narva meestele kogu mängu vältel tõsiseks pinnuks silmas olnud ja neile peavalu tekitanud Sander Kapper, patustajaks Narva poolelt seekord kogenud kapten Irie. Pavel Marin sai teist korda penaltipunktile asuda ning ei vääratanud selgi korral, lajatades palli ristlati põrkest väravasse.

Mängu viimase pooltunni territoriaalne ülekaal kuulus küll ühemõtteliselt Narvale, kuid ebaloogiliste ning logisevate rünnakulahendustega Tuleviku väravat ohustada ei suudetud, kui välja arvata Chinedu Geoffrey väravast mööda vihisenud kauglöögid ja Nurlan Novruzovi taevasse saadetud pommlöök.

Mängu lõpuosas Trans väsis selgelt ning Tulevik keskendus kaitsetööle, millega kindlustati Kreenholmi staadionil magus võit ja meeskonna tabelipõhjast üles tõstnud kolm punkti.

Tuleviku järgmine kohtumine leab aset pühapäeval 7. juunil kell 13 linnastaadionil, kus võõrustatakse heas hoos FC Kuressaaret. Publikut endiselt staadionile ei lubata, kohtumist kannab üle Soccernet.ee.

Peatreeneri kommentaar

Meeskonna Viljandi poole suunduvast bussist telefonitsi antud kommentaaris väljendas Tuleviku peatreener Sander Post meeskonna esituse üle igakülgset rahulolu.

“Narvas ei ole kellelgi kunagi kerge mängida,” tõdes ta, “ja seepärast on teenitud võit väga magus. Meeskond oli teinud pühapäevasest hävingust kodus selged järeldused ning suutis mänguplaani Kreenholmil edukalt ellu viia. Olen meestega väga rahul.”

Post ei teinud saladust sellest, et mängu võidu nimel rünnati teisel poolajal vähem, kui tema maitse järele olnuks. “Kõige olulisem oli võit,” rõhutas ta. “Tõmbasime ründeteravust teadlikult alla, seda enam, et juba teise poolaja alguses kippusime kaitses iseendale pirukaid küpsetama. Mingil hetkel saime siiski tasakaalu tagasi ja etteheiteid mul kellelegi ei ole, kõik mehed tegid kokkuvõttes hea partii.”

Esile tõstis Tuleviku loots kahe mehe, Sander Kapperi  ja Pavel Marini tegutsemist, rõhutades samas, et võidu võti oli meeskondlik tegutsemine.

“Sander [Kapper] näitab iga mänguga üha enam oma kvaliteeti,” tõdes Post. “Samuti Pavel Marin, kes tegi täna väga hea mängu. Aga tegelikult peaksin üles lugema kõigi platsil käinud meeste nimed, ma olen ühtviisi rahul kõigi panusega.”

Mida on väravavahtide treener Rait Oja ja Sander Post aga sisse söötnud Karl-Romet Nõmmele, kes hiilgab voorust vooru kohati ulmevaldkonda liigituvate tõrjetega väravasuul?

“Nõmm on endaga kõvasti tööd teinud, ja ma ütleks, et mitte mängulises või tehnilises plaanis, vaid ennekõike vaimselt ning tööeetika osas. Ta on praegu tõesti hea ning iga järjekordse hea esitusega tema enesekindlus kasvab. Meeskonnale on see muidugi ainult kasuks,” vastas Sander Post muiates.

Ehkki tänases kohtumises läks lõhki keskväljatanki Tanel Langi hoiatuskaartide limiit ja mehel tuleb seetõttu pühapäevane kodukohtumine vahele jätta, ei tee peatreener sellest suurt numbrit. “Mehi meil on, kes Taneli saapad täita suudavad. Homme on meestel vaba päev ja mina saan keskenduda pühapäevasele kohtumisele Kurega. Saame hakkama,” lõpetas Post.

Kohtumise protokoll

3. juuni kell 19.00 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans – Viljandi JK Tulevik  0:2 (0:1)
18. pen., 49. pen. Pavel Marin

Väravasöödud: 18., 48. Sander Kapper
Hoiatused: 27. Nikita Mihhailov, 42. Nikolai Burdakov, 42. Aleksandr Ivanjušin , 48. Irie, 69. Roman Sobtšenko, 87. Roman Nesterovski – 26. Mark Edur, 44. Tanel Lang
Eemaldamised: 45+3. Nikolai Burdakov, 45+3. Konstantin Burdakov
Mänguolud: +18, vahelduv pilvisus, tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Erkko Liiv
Neljas kohtunik: Martti Pukk

Trans: Andreas Vaikla, Artjom Škinjov, Irie, Roman Nesterovski, Aleksandr Ivanjušin, Martin Käos (46. Viktor Plotnikov), Nikita Mihhailov (57. Nikita Savenkov), Nurlan Novruzov, Sadio Tounkara, Roman Sobtšenko, Chinedu Geoffrey.
Varus: Aleksei Matrossov, Nikita Savenkov, Raivo Saar, Maksim Tšerezov, Sergei Kondrattsev, Viktor Plotnikov, Arseni Kovaltšuk.

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Mark Edur, Gerdo Juhkam, Alex Roosalu, Martin Allik, Tanel Lang, Herol Riiberg, Kristjan Kask, Kaimar Saag (61. Jonas Tossou), Sander Kapper, Pavel Marin.
Varus: Matheas Madik, Marco Budic, Nikita Komissarov, Jonas Tossou, Galaye Gueye, Jeremiah Jan Dabrowski.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin