OTSE TIIMIBUSSIST | Meeskondlikult küpse esitusega toodi Kadriorust kolm punkti

Premium Liiga kaheksas mängupäev viis Tuleviku kollasärgid Tallinna, kus mindi Kadrioru staadionil vastamisi liiga uustulnuka Tallinna Legioniga. Enamikku mängu käigust kontrollinud viljandlased naasevad koju kolme võidupunktiga: Legion alistati 2:0.

Kohtumine sai Tuleviku jaoks kiirelt meeldiva alguse, kui juba kolmandal minutil tegi põhikoosseisu tagasi murdnud Kaimar Saag vastaste karistusalas kaunilt ära Legioni keskkaitsjale, kogenud Artjom Artjuninile, möödudes tollest elegantse kannasööduga. Saagi jalast penaltipunkti lähistele läkitatud teraval maapallil oli esimesena jaol Kristjan Kask, kes selle kindlalt võrku naelutas. 1:0.

Legion kogus end, Tulevik loovutas initsiatiivi vabatahtlikult taktikalistel kaalutlustel vastasele ning meelitas Legioni ründama. Legion tegi seda nii palju, kui oskas, ent enamat peale ühe Artjunini pealelöögi, mille Karl-Romet Nõmm püüdis, nad teha ei suutnudki. Veerandtunnise Legioni surveperioodi järel sisenes Tulevik taas mängu ning poolaeg tüüriti üpris kindla käega ning pidevate ohtlike kontrarünnakute saatel minimaalses eduseisus pausile.

Teisel poolajal läks kohe avaminutitest punasärkide värava all lahti tulevärk, ent realiseerimine vedas Tuleviku mehi lühikese aja jooksul korduvalt alt. Ka Legioni väravasuul seisnud Pavel Londaku hiilgav töö rikkus ära nii Pavel Marini kui Kristjan Kase suurepärased skoori kasvatamise võimalused. Teisel pool väljakut proovis Legion õnne Nikolai Mašitševi kauglöögist, mis aga üle värava vihises. Head mängu näitas ka punasärkide ridades oma kõrgliigadebüüdi teinud Leonid Arhipov, kes mitut puhku oma ründeäärel Viljandi kaitseliinile peavalu valmistas. Ometi suudeti ka tema üritused blokeerida.

65. minutil mängis Pavel Marin end tänu Kaimar Saagi tõhusale eeltööle Legioni trahviala joonel hästi löögile ning tema tugeva, täpselt värava keskele suundunud pommlöögi vastu jäi Pavel Londak võimetuks. 2:0.

Tuleviku surve jätkus sisuliselt läbi terve teise poolaja, oma suurepärased väravavõimalused luhtasid nii Kaimar Saag kui Herol Riiberg, samuti langes paar lubavat momenti ka 71. minutil pisut longates mängust lahkunud Pavel Marini asemel mängu sekkunud Jonas Tossoule.

Päris mängu lõpu eel viskas Kadrioru staadioni muru Tulevikule aga vimka, mis võinuks kalliks maksma minna. Karl-Romet Nõmme tugijala all olnud murumätas tuli lahti, Nõmm libises ning oli sunnitud oma mehe jalast tulnud söödu väravasse veeremast päästmise nimel seda kukkumise pealt käega mängima, õngitsedes postist võrku veereva palli väravajoonelt välja. Jalgpallireeglite järgi tähendas see aga tagasisöödu käega mängimist ning Legion sai seetõttu väravavahiala joonelt, vaid viielt meetrilt vabalöögi.

Nõmm konstrueeris värava ette massiivse kollase müüri, seisis ise selle ette ning Legion asus vabalööki andma. Kiirelt ja lühikeselt lahti mängitud – vabalööki ei tohi otse väravasse lüüa – põrutati pall maad mööda täpselt tagumise väravaposti suunas, kus oli kollase müüri ainus auk. Seal aga oli valvel Kristjan Kask, kes klaaris palli äärejoone suunas. Tagumises postis seisis käed puusas Arhipov, kes polnud olukorraks üldse valmis ning tema instinktiivsest jalaliigutusest lendas pall hoopis üle otsajoone.

Lisaminutitel korraldas Tulevik veel paar ärevat olukorda Legioni värava all, ent tüüris mängu targalt palli vallates ohutult lõppsadamasse. 2:0 võit tähistas Viljandi mesilastele neljandat võitu kaheksandast mängust, sealhulgas kaitseliini kolmandat nullimängu. Kadriorust teenitud järjekordsed kolm tabelipunkti kergitasid Tuleviku üks kohtumine enne esimese mänguringi lõppu taas Paide Linnameeskonnast mööda, neljandale tabelireale. Tõsi, Paide peab oma kaheksanda vooru mängu alles kolmapäeval võõrsil Nõmme Kalju vastu ning seega võib Tulevik langeda uuesti viiendaks.

Pavel Marinile oli tänane tabamus juba kuues ning sellega kerkis ta kogu liiga väravaküttide edetabelis jagama paidelase Siim Lutsuga teist ja kolmandat kohta.

Pavel Marini kommentaar

Meeskonnabussis pitsat mugides telefonile vastanud Tuleviku teise värava väsinud, ent heatujuline autor Pavel Marin tõdes, et tulemus oli aus, meeskond mängis hästi ning parema realiseerimise korral võinuks skoor kujuneda märksa suuremaks.

“Meeskond mängis täna tervikuna nagu kellavärk,” tõdes Marin. “Ütleksin, et kaitses tegid kutid senise hooaja parima mängu.”

Naerdes lisas ta, et ründeliin täna kaitsjatega päris võrdväärset esitust ei teinud. “Palju oli meil võimalusi ja poolvõimalusi, pidanuksime rohkem ära lööma. Ka ise lasin võimalusi luhta. Kogenud Londakuga vastamisi minnes oleksin pidanud teda jälgima, mina aga nägin, et Kaimar lõikab teisest servast trahvikasti. Londak luges mu mõtted läbi ja võttis söödu vahelt, üle tema tõstmine ei tulnud mul mõttessegi, sest olin keskendunud Kaimari liikumisele.”

Kaimar Saag ütles Soccernet.ee portaalile antud mängujärgses intervjuus reporterile, et meeskonna tabelikoht (hetkel neljas) teda ei üllata (“Tulemusi vaadates peamegi ju seal olema!”). Pavel Marin nõustus temaga täielikult.

“Meeskonnas on hea vibratsioon. Tahan, olen kogu aeg tahtnud, et meie kutid usuksid endasse, nagu praegu usutakse. Et usutaks, et oleme võimelised kõigi vastu mängima ja häid esitusi tegema olenemata vastasest. Praegu on kõik väga hästi,” kõneles Marin.

Oma vigastust, mille tõttu Pavel teisel poolajal platsilt lahkus, ta tõsiseks ei pea. “Tundsin põlves ebamugavust juba enne mängu. Merlin (meeskonna füsioterapeut – toim.) tegi suurepärast tööd ja sain ilusasti mängida. Teisele poolajale tulles tundsin, et see üks, õige löök on veel jalas. Oligi. Nüüd on kümme päeva aega rahulikult taastuda, usun, et olen 27. juuni kodumänguks Kaleviga jälle korras.”