Ööjalgpall ei lasknud olude kiuste traditsioonidel katkeda

Vihmasadu, külm tuul, koroonaviiruse seatud karmid piirangud: miski ei suutnud väärata Viljandi Tuleviku traditsioonilist hansapäevade aegset ööjalgpalliturniiri. Seitsmendat korda peetud turniiril osales raskete olude tõttu küll varasematest aastatest vähem võistkondi, ent ettevõtmist katki ei jäetud. Mulluse hõbemedali vahetas tänavu kuldse võidukarika vastu võistkond Pinnad Puhtaks. FOTO: Kaspar Kast.

Seitsmenda ööjalgpalliturniiri avavile hetkeks valitses kogu päeva vihmasaju käes vaevelnud Viljandi kohal juba pea täielik kottpimedus. Nelja võistkonna osavõtul peetud turniiri märksõnadeks olid vihmasabin ning libe väljak. Mängiti 2×10 minutit ning muud reeglid olid, nagu ikka, samad: kohtunikke mängudel ei olnud ja satsid pidid hakkama saama täielikus ausa mängu vaimus. Võistkondade koosseisus võis näha paljusid turniiri püsiosalejaid ning nagu ööjalgpallile läbi aegade omane olnud, esindasid mitmed mullu ühes satsis pallinud mängumehed tänavu hoopis teist võistkonda.

Hoolimata tavapärasest väiksemast osavõtjate arvust kujunes turniir ülimalt pingeliseks: esikolmik teenis võrdselt viis punkti ning võitja otsustamiseks ei olnud abi ka väravate vahest: see oli sama kahel võistkonnal. Seetõttu krooniti tänavuseks meistriks Pinnad Puhtaks, kel väravate vahe saldo (6:4) Tuleviku Harrastajate satsi omaga (4:2) küll võrdselt pluss kaks, ent kes lõi rohkem väravaid.

Hõbedale tulnud harrastajad edestasid omakorda Viljandi Valla Jalgpallimeeskonda, kes teenis samuti viis punkti, ent kelle löödud ja lastud väravate lõppsaldoks kujunes 2:1.

Tunriiri lõpetas neljandana tublisti võidelnud, alles sel suvel tegevust alustanud Vastemõisa vutisats, kes osales ööjalgpalliturniiril esimest korda.

Turniiri korraldajad Kaspar Kast ja Rain Tölpus jäid rahule sellega, et hoolimata pealesunnitud olude keerukusest suutis klubi Viljandi Hansapäevade traditsiooni lahutamatuks osaks muutunud turniiri ikkagi läbi viia. “Tahan siiralt tunnustada kõiki nelja meeskonda, kes ikkagi kohale tulid ega kartnud vihma ega koroonapiiranguid,” kõneles Tölpus. “Meie jaoks oli põhimõtte küsimus, et punnida pandeemiale vastu ja oodatud turniir nui neljaks läbi viia. Järgisime kõiki riiklikult seatud kontrollinõudeid ja tegime oma ära. Samuti on mul hea meel, et me ei vedanud alt oma häid partnereid Viljandi linna ja Sakala keskuse inimesi, vaid tegime lubatu ikkagi ära. Hansapäevad on Viljandi üks ägedamaid ja pikemaid traditsioone ning meie seisame alati selle eest, et see südamega tehtud asi jääks püsima ka kõige keerulisematel aegadel.”

Korraldajad avaldasid kindlat veendumust, et ööjalgpall tuleb taas ka 2022. aastal, olgu olud, millised tahes. “Ükskord saab see jama, milles me kõik ühiselt oleme, kindlasti läbi,” lausus Tölpus. “Meie alla ei anna.”

Kõik tulemused

Pinnad Puhtaks 1:1 Viljandi Valla Jalgpallimeeskond
Tuleviku Harrastajad 2:0 Vastemõisa
Pinnad Puhtaks 2:2 Tuleviku Harrastajad
Viljandi Valla Jalgpallimeeskond 1:0 Vastemõisa
Pinnad Puhtaks 3:1 Vastemõisa
Tuleviku Harrastajad 0:0 Viljandi Valla Jalgpallimeeskond

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FCI Levadia
2871
Tallinna FC Flora
2764
Paide Linnameeskond
2857
Nõmme Kalju FC
2843
Tallinna JK Legion
2939
JK Narva Trans
2829
FC Kuressaare
2931
Viljandi JK Tulevik
2930
Tartu JK Tammeka
2925
Pärnu JK Vaprus
2915

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2357
FC Kuressaare II
2047
Raplamaa JK
2246
Pärnu JK Vaprus II
2242
Tallinna FC Flora U19
2342
FC Hiiumaa
2338
Viimsi JK II
2332
Saue JK
2329
Viljandi JK Tulevik U21
2328
Raasiku FC Joker
2328
Tallinna JK Piraaja
2324
Keila JK
2315
Rummu Dünamo
2314
FC Kose
2210

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2467
Saku Sporting
2463
JK Tallinna Kalev
2442
Pärnu JK Vaprus
2433
Põlva FC Lootos
2432
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
2425
Tartu JK Tammeka
2420
Lasnamäe Ajaxi ja Paide LN ÜN
241

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

FenixBet

Suursponsor

Järve Keskus
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin