Neetult kibe: Paide sai Tulevikust jagu eelviimasel üleminutil

Premium liiga jätkub ning teise vooru kohtumiseks sõitis Viljandisse mullune hõbemedalist Paide Linnameeskond. Ootuspäraselt järvalaste survega alanud kohtumises võttis Tulevik sisse tugevad positsioonid ning sai kiiresti ka oma mängu käima. Võrdsete heitlus kestis 90 minutit ning ehkki teise üleminuti algul oli Tulevikul suurepärane võimalus kohtumist juhtima minna, lõi järgmise minuti algul hoopis Paide kontrarünnakust värava ning sai napi 1:0 võidu. FOTO: Marit Stepanova.

Tuleviku kollasärgid ei näidanud kogu kohtumise vältel tugeva Paide vastu üles mingit aukartust. Keskväljal mängit targalt ja enesekindlalt ning hoiti asjad liikumas endale sobivas suunas, kaitseliinis aga püsis kord majas ning järvalaste rünnakud löödi tagasi.

15. minutil tuli Marten Ritsonil teha Tuleviku väravasuul esimene tõsine tõrje ning ta tõi Henri Anieri üliterava pealelöögi värava alumisest nurgast kindlalt ära. Sellele järgnes Tuleviku surveperiood, kus kontroll mängu üle mõneks ajaks endale haarati, ent ka Paide suutis Viljandi rünnakud edukalt pareerida.

Vastastikuste positsioonirünnakute tähe all jätkus kogu esimene poolaeg. Ilusat mängu näitas keskväljal Nikita Komissarov, kes jagas sööte rünnakule ning töötas suurepäraselt tagasi kaitsefaasis. Meeskondlik kaitsemäng sujus Tulevikul õlitatult. 32. minutil pudistas Paide Linnameeskonna kogenud väravavaht Mihkel Aksalu Heroli karistuslöögi käte vahelt ning oli sunnitud selle ise üle otsajoone mängima. Kaheksa minutit hiljem orkestreerisid üliterava rünnaku Komissarov, Kaimar Saag ja Herol ning Aksalul tuli taas omad halvimast päästa. Poolajapausile mindi 0:0 tasaseisult.

Teist kolmveerantundi alustasid mõlemad meeskonnad muutmata koosseisuga. Paide lisas tuntavalt tempot, ent Tulevik püsis selles probleemideta. 59. minutil tõi Nikita Komissarov Tuleviku paidelaste surve alt oskusliku söödumänguga välja ning viis omad rünnakule, mille Kaimar Saag lõpetas värava paremast ristnurgast üle vihisenud pealelöögiga.

Tunni täitudes lülitus Paide seniselt söödumänguga rünnakute nõelumise taktikalt üle pikkadele pallidele, millega hakati Tuleviku kaitseliini taha spurtivaid ründajaid otsima. Esiotsa ei toonud see neile tulu, sest kollasärkide kaitseliin püsis kenasti. Rünnakul mängisid hästi kokku vasakäär Carson Dormond ja tipuründes mütanud Kristjan Kask, ent Linnameeskonna kaitsjad püsisid ülesannete kõrgusel.

Kui mängu lõpuni jäi paarkümmend minutit, hakkas Paide taktikamuudatus aga üha rohkem vilja kandma. Järjest sagedamini leiti pikkade pallidega oma ründajad, Henri Anier ning vahetusest sekkunud Hadji Drame. Tulevik väsis ning Paide surve kasvas. Kolm korda sai lähedalt proovida Paide kaitsja Abdul Razak Yusif, kuid ei suutnud ta palli panna väravasse ei kahe, kolme ega viie meetri pealt. Tuleviku väravaesisel muutus olukord siiski üha ärevamaks.

Samas ei unustatud ka ründamist. Kui tiksusid juba mängu üleminutid, murdis Nikita Komisssarov Paide karistusalasse ja andis paremalt suurepärase madala söödu värava ette, ent Kaimar Saag ei ulatunud napilt pallini ning tagumises väravapostis polnud valvel ühtki Tuleviku ründajat. Poolteist minutit hiljem leidsid hoopis paidelased karistusala nurgast Henri Anieri, kes ennetas teda takistama tõtanud Ridwan Babatundet ning virutas palli pöördelt Marten Ritsonile püüdmatult väravasse.

Telekorduste põhjal olnuks äärekohtunikul põhjust ka Anieri napi suluseisu tähistamiseks lippu lehvitada, ent tegemata see sel korral jäigi: Paide sai eelviimase üleminuti väravast suurt kergendust tähistanud raske võidu, ennastsalgavalt tegutsenud Tulevik aga jäi kibevalusal moel ilma üliväärtuslikust viigipunktist.

Enne peagi algavat koondisepausi peab Tulevik ära edasilükatud Tipneri karikasarja veerandfinaali Nõmme Kalju vastu. Mäng leiab aset 25. märtsil kell 19 Tallinnas Sportland Arenal, kohtumist kannab otsepildis üle Soccernet.ee portaal.

Peatreeneri kommentaar

Mängujärgses ETV2 stuudios nentis Tuleviku loots Jaanus Reitel, et kaotus oli valus. “Kui sa üleaja väravaga kaotad, on see alati valus,” nentis Reitel. “Sellele eelnes tegelikult kaks fantastilist momenti meile, kus pall käis Paide värava all, aga selline see jalgpall on. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle.”

“Viimasel nädalal panime palju rõhku kaitsemängule ja rünnaku dünaamilisus ja kvaliteet võib-olla kannatasid. Tuli palju lihtsaid eksimusi, aga me andsime Paidele väärika lahingu ja selge see, et kvaliteeti meil on,” lausus Reitel veendunult. “Anname lahingu ka karika veerandfinaalis Nõmme Kaljule.”

Ta lisas, et tegelikult on Tulevikul üpris noor võistkond. “Meil on palju noori mängijaid, kes lähevad iga mänguga paremaks. Fakt on see, et me ei karda mitte kedagi ja me läheme iga kord mängu, et lahing anda.”

Paide linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ristis mängujärgses kommentaaris Viljandi kunstmuru “miiniväljakuks” ning avaldas veendumust, et just see pärssis tema hoolealuste mängu. “Väljak oli väga raske, selline laineline ja hüplik kunstmuru. Aga kõige tähtsam on kolm punkti,” lausus Zahovaiko.

Kohtumise tipphetked

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode