Naistele aastalõputurniirilt pronks, mehed neljandad

Jalgpalliliidu aastalõputurniiri tipphetk, naiste ja meeste meistriliiga mängupäev on selleks aastaks peetud. Tuleviku naiskond tõi Viljandisse kolmanda koha karika, mehed alistusid aga pronksimängus penaltiseerias FC Kuressaarele ja lõpetasid turniiri neljandana. 

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna mängupäev algas tugevate vastasseisudega, kui järjest tuli vastu võtta valitsev meister Tallinna FC Flora ning Pärnu jalgpalliklubi. Meistritelt saadi kindel 0:3 kaotus, ent Eesti naistejalgpalli hiljutise ainuvalitseja Pärnu JK vastu võideldi välja väärikas 3:3 viik.

Järgnesid kolm olulist võitu, kui alistati Tartu Tammeka 3:1, Saku Sporting 2:0 ning Põlva Lootos 3:1. Seejärel leiti end olukorrast, kus soodne tulemus (ehk viik) FC Flora ja Pärnu JK mängust oleks Tuleviku naiskonnale kindlustanud turniirivõidu juhul, kui ise oleks suudetud viimases mängus Tallinna Kalev alistada. Seda paraku ei suudetud ning ka Pärnu jäi Florale 0:2 alla. See tähendas, et tugevatasemelisel turniiril jäi Tuleviku naiskonna saagiks väärikas kolmas koht.

Kogu turniiri suurima väravaküti eriauhinna pälvis Anett Joandi, kes sai jala valgeks neljal korral.

Kõik naiste mängude tulemused

Tallinna FC Flora 3:0 Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
Goroško, Tullus, Mürkhain

Pärnu JK 3:3 Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
Bannikova, Sasova, Malešina – Liir, Kuusk, Joandi

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN 3:1 Tartu Tammeka
Joandi, Toomsalu, Joandi – Niit

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN 2:0 Saku Sporting
Liir, Joandi

Põlva Lootos 1:3 Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
Hüdsi – Liir, Joandi, Kuusk

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN 1:3 Tallinna Kalev
Toomsalu – Treiberg, Rasmussen, Orav

Meeste turniirile jagus draamat

Premium Liiga turniiri mängiti tänavu esimest korda uues formaadis, kus võistkonnad olid loositud kahte alagruppi ning turniir peeti ära varasema kahe asemel ühe päevaga. Muudatuse kiitsid ühehäälselt hästi toimivaks nii kõigi võistkondade treenerid ja mängijad, kui ka pealtvaatajad, keda jagus Kalevi spordihalli viimastel aastatel harva nähtud hulgal – vaba istekohta oli saalis väga keeruline leida.

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna alagrupikaaslasteks olid Nõmme Kalju FC, Maardu Linnameeskond, Tallinna FCI Levadia ning Narva Trans. Peatreener Sander Post oli Tallinnasse kaasa võtnud ka mitmeid U-19 võistkonna noori mängumehi, kellest mänguaega jagus Jarmo Randmäele ning Robin Marandile. Väga heast küljest näitas end ka Tulevikus katsetel olev Tartu Welco äärekaitsja Karl Joosep Mark.

Esimeses mängus alistuti Nõmme Kalju noorele meeskonnale veidi ootamatult 2:4 (väravad Roosalu, Kask – Demidov 2, Usta, Tiits), ent Maardu Linnameeskond alistati järgmises mängus kindlalt 3:1 (Randmäe ov – Peips, Kask, Mark).

Rohkelt jagus draamat Tuleviku ja Narva Transi vahelisse mängu. Trans läks Juri Golubka iluväravast 1:0 ette, ent Rainer Peipsi ja Martin Alliku väravad pöörasid seisu ümber. Mäng näis tüürivat Tuleviku võidu poole, ent mängu lõpusekundeil eksis saatuslikult turniiri tehniline sekretariaat, kes komistas turniiri regelemendi järgi viimasel mänguminutil mänguseisakuks peatatud mängukella taaskäivitamisel. Kohtunik seda ei märganud ning lubas mängul jätkuda. Narva Trans võitis nii kümme üliväärtuslikku sekundit, millega üritada viimast rünnakut ning see läks neil ka õnneks tänu kohtuniku eksimusele, kes luges ära Vladislav Sakadejevi pärast lõpusireeni sooritatud pealelöögi, mis leidis tee väravasse. Trans sai kätte 2:2 viigi.

Suures plaanis see eksimuste tohuvabohu midagi ei muutnud, sest järgmises kohtumises alistas Tulevik ülikindlalt FCI Levadia meeskonna 5:1 (Peips 3, Seeder, Lang – Mones) ning tagas endale sellega pääsu poolfinaali. Seal tuli tunnistada Tallinna Flora 2:0 paremust. Pronksimängus FC Kuressaare vastu lõppes normaalaeg 2:2 viigiga (Mark, Peips – Opp, Kelder). Järgnenud penaltiseerias olid saarlased Tulevikust 3:2 tulemusega paremad ja võitsid sellega turniiril kokkuvõttes kolmanda koha, Tulevik aga lõpetas turniiri teist aastat järjest neljandana.

Rainer Peips tõusis kuue tabamusega väravaküttide pingereas teiseks turniiri finaalis Nõmme Kaljut võitnud Tallinna Flora mängumehe, viljandlastele hästi tuttava Herol Riibergi kannul.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin