Naiste derbist väljus võitjana Tulevik

Jalgpalli täis laupäeva esimene kohtumine tõi kohe põhimõttelise vastasseisu: Tuleviku naiskond võõrustas Tartu Tammekat. Enne laupäevast kohtumist olid mõlemad võistkonnad kogunud kolmest mängust kolm punkti. Tänu Katarina Põlduri 57. minuti väravale on Suure-Jaani ja Tuleviku ühendnaiskonnal neid nüüd kolme võrra rohkem. TEKST: Kaspar Kast. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Mäng algas tempokalt ja esimesed kümmekond minutit käis pall korduvalt mõlema naiskonna trahvikastis, kuid midagi ohtlikku tekitada veel ei suudetud. Mõni minut pärast esimese veerandtunni täitumist andis Anett Joandi hea söödu vastaste trahvikastis olnud Katarina Põldurile, kelle jalalt vastaste väravaht palli napilt ära napsas. Selles olukorrast sai Tulevik enesekindlust juurde ja ülejäänud poolaeg möödus koduvõistkonna domineerimisel.

21. minutil näitas Katarina Põldur – Teisi Toomsalu ründeduo, miks neid kardetakse. Põldur murdis suurepärase sööstuga ohtlikult Tammeka trahvikasti ja leidis sööduga Toomsalu, kelle löök napilt tagumisest postist mööda vihises. Sama lahingpaar terroriseeris vastaste kaitsjaid terve kohtumise vältel, tekitades mitmeid ärevaid momente.

Väravale oli lähedal ka Sandra Liir, kelle 37. minutil sooritatud karistuslöök lendas värava eesmisest ristnurgast üle. Mitte palju pärast seda sai oma parima väravavõimaluse külalisvõistkond. Muidu eeskujulikult esinenud Tuleviku kaitseliinis eksisid järgemööda Maria Soll ja Sandra Liir, mille tagajärjel Tammeka ründaja Tuleviku väravavahi Angela Söödiga silmitsi pääses. Sööt luges suurepäraselt olukorda ja tõrjus löögi. Esimene poolaeg lõppes 0:0.

Teisel kolmveerandtunnil jõudis Tulevik kohe esimese rünnakuga ohtlikult tsenderdama, kuid Tammeka väravavaht püüdis palli ja alustas vasturünnaku, milles sai külaliste ründaja väga ohtlikult üks ühele Angela Söödiga, kes taaskord hea tõrjega mänguseisu viigis hoidis.  Tammeka näitas ründes aina suuremat aktiivsust, kuid Tuleviku suutis võistkondliku mänguga ohuolukorrad lahendada.

57. minutil toimus mängus muutus, mida kodunaiskond pikalt oli jahtinud. Sandra Liir andis oma väljakupoolelt karistuslöögi Katarina Põlduri suunas, kes sai lähedalt löögile. Esimesele pallile jäi ette külaliste väravavaht Maria Sootak, kuid temast tagasipõrkunud palli toimetas Põldur juba jõuga väravavõrku.

Pärast avaväravat muutus mäng veelgi avatumaks ja mõlema värava all sündis mitmeid ärevaid momente. Kodunaiskonna poolelt sai 77. minutil ohtlikult löögile Teisi Toomsalu, kuid karistusala joonelt sooritatud löök lendas väravast üle. Vastased teenisid mitu nurgalööki, kuid Tuleviku kaitsjad suutsid värava puhtana hoida. Normaalaja viimastel sekunditel sai nurgalöögi järgses olukorras löögile Anna-Liisa Joandi, kuid temalgi jäi natuke väravast puudu. Katarina Põlduri hooaja kolmanda värav toel oli Tulevik võtnud oma hooja teise võidu.

Järgmise kohtumise peab Tuleviku naiskond täpselt nädala pärast Tallinnas, kui võõral väljakul võetakse vastu liiga uustulnuk Lasnamäe Ajax, kel võidu- ja punktiarve tänavuses meistriliigas veel avamata.