Naiskond viigistas võõrsil Põlvaga, põnevus püsib

Naiste meistriliiga 18. vooruks sõitsid Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna mängijad Põlvasse, et sealse Lootospargi uuel väljakul hooaja saatus lõplikult otsustada. Tuleviku juhtvärava järel karistasid põlvalannad aga külaliste liigset enesekindlust kiiresti ning 1:1 viigiga lõppenud mäng jättis otsuste tegemise kahele järelejäänud mänguvoorule. FOTO: Maarika Hiiemäe

Teisi Toomsalu viis Tuleviku 22. minutil juhtima, ent põlvalannade naiskonna hing Kärt Hüdsi viigistas Tuleviku kaitseliini eksimuse järel mänguseisu 1:1-le. Selle skooriga mäng ka lõppes ning ehkki viigipunkt tagas Tuleviku naiskonnale meistriliigast otse väljalangemisest pääsemise, jääb kõrgliigakohast üleminekumängudeta kinni hoidmise kindlustamine kahele viimasele voorule.

Peatreener Sergei Vassiljevi sõnade kohaselt oli Põlvas peetud mäng väga tasavägine. “Esimesel poolajal olime ehk meie terake paremad ja lõime ohtlikumaid olukordi,” kõneles peatreener. “Anna-Liisa Joandi hea tegutsemine keskväljal tekitas Teisi Toomsalule suurepärase šansi, mille ta ka kindlalt realiseeris, aga poolaja lõpu eel muutusime liialt enesekindlaks. Kaitseliinist lühikeste söötudega rünnakute ehitamine on kindlasti meie mängulise arengu eesmärk, aga kuldreegel ütleb, et viimane ei tribla. Selle vastu seekord eksisime. Kärt Hüdsi on väga kogenud ja tehniline mängija, ta hammustas meie plaani läbi ning lõi viigivärava.”

Ülim põnevus püsib

Võit Lootose üle oleks suure tõenäosusega taganud üleminekumängudest pääsemise, ent peatreener kaotatud kaht punkt taga ei nuta.

“Jah, oleks tore olnud ja eks tüdrukutel olid õlad pärast viiki veidi longus, aga kadunud pole midagi. Meil on jäänud kaks kodumängu, kus tuttava väljaku ja kodupubliku toel kindlasti asjad selgeks teeme,” avaldas Vassiljev veendumust.

Soodsaks teeb Tuleviku seisu tõsiasi, et samas voorus viigistas Tammeka naiskond kodus SK-10 Premiumiga 3:3 ega kasutanud võimalust Tulevikust mööda kerkida, jättes SK-10 naised aga endiselt tabelipõhja. Tuleviku järelejäänud kodumängud toovadki just Tartu naiskonnad Viljandisse ning esimesena kohtutakse 12. oktoobril kell 14.00 kunstmuruväljakul SK-10 Premiumiga.

Peaks sellest mängust Tuleviku naistele võit tulema, oleks üleminekumängudest pääsemine kindel ja hooaja põhieesmärk, püsimajäämine, täidetud. Hooaja viimane kohtumine, 2. novembril kodus Tammeka vastu peetav mäng ei määraks enam midagi: Tulevik läheks sellele vastu meistriliga koha säilitanuna.

Tuleviku viigi korral SK-10 vastu tuleb loota, et samal päeval peetav Tammeka ja Lootose kohtumine jääks viiki või lõppeks tartlannade võiduga, sest sel juhul seitsmendale kohale püsima jääva Lootosega peetud omavaheliste mängude saldo on kindlalt Tuleviku kasuks.

Kaotuse korral SK-10 naistele tuleb meie naistel loota, et Tammeka Lootose alistab; vastasel korral jääb kõik viimase vooru ja Tammeka naiskonna vastu kunstmurul 2. novembril kell 14.00 peetava mängu otsustada.

Kokkuvõtvalt: kaks vooru enne hooaja lõppu on selge, et Tartu SK-10 Premium on meistriliiga koha kaotanud, ent üleminekumängude pidaja selgitavad välja Viljandi, Tartu ja Põlva naised.

Peatreener kiidab abilist

Sergei Vassiljev tõstis meistriliga debüüthooajast rääkides esile kevadel ametisse asunud füsioterapeudi Roger Teori panust.

“Rogeri lisandumine meie tiimi on meid kõvasti aidanud,” kõneles ta. “Ta on noor ja energiline ning initsiatiivikas ja endise jalgpallurina jagab mängu eripärasid. Tegeleme lihashoolduse, vigastuste ennetamise ja taastumisega, millega me varem pole absoluutselt kokku puutunud ning selle kasulikkust on raske üle hinnata.”

Peatreener nentis ka, et mängijad ei ole veel päriselt harjunud sellega, et nii väärtuslik abi sedasi omast käest võtta on. “Jah, peame distsipliiniga harjuma,” tõdes Vassiljev. “Rogeri teeneid peame kasutama veelgi agaramalt, sest tulemused on ju silmaga näha, ent kindlasti saame tema tööst veelgi suuremat kasu lõigata. Olen mõelnud, mis seisus oleksime praegu, kui Roger oleks meiega olnud juba hooaja ettevalmistusperioodil. Nüüd on ta õnneks olemas ja usun, et uueks hooajaks saame tema toel juba märksa paremas seisus vastu minna.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin