Naiskond valmistub usinalt hooajaks

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnal on käsil ettevalmistus märtsi lõpus algavaks naiste meistriliigaks. Kui vahepeal tuli suure külma ja jäätunud platsi tõttu teha trenne saalis, siis nüüdseks on võistkond saanud uuesti väljakule ja naerul nägudega tehakse rasket tööd, et uueks hooajaks maksimaalselt valmis olla. Peatreener Sergei Vassiljevi jaoks valmistab suurimat muret naiskonna füüsiline ettevalmistus. Tekst ja foto: Kaspar Kast

“Praegu tunneme füsioterapeudist ja füüsilistest treeningutest veidi puudust. Hetkel meil füsioterapeuti ei ole ja ka valitsev koroonaolukord seab jõutreeningutele takistusi. Füüsilist põhja oleme saanud laduda nii palju, kui tüdrukud seda iseseisvalt on teinud,” kõneles Vassiljev.

Tema sõnul teeb juhtkond teeb keskendunult tööd, et ka füsioterapeudi puudumise mure saaks peagi lahenduse. “See võib anda meile hooaja alguses tagasilöögi. Pooltel meistriliiga võistkondadel on sama mure,” arutles treener.

Mänguvormi hetkeseisu kohta on naiskonna lootsi sõnul hetkel raske midagi öelda, kuna väljakutrenne ülemäära palju pole saanud teha, saaliturniire pole olnud ja esimene sõpruskohtumine ootab ees alles eeloleval nädalavahetusel. Laupäeval toimuva taliturniiri mängu eesmärk ongi saada ülevaade, milline on võistkonna reaalne seis.

Kuigi eesolevaks hooajaks naiskonna põhituumik on paigas, ei pruugi Vassiljevi sõnul veel komplekteerimine lõppenud olla ja mõne mängijaga läbirääkimised käivad. “Põhituumik on enamjaolt alles. On küll mõningaid ärakukkujaid, mis teeb olukorda natuke raskemaks, aga põhituumik eelmisest aastast jätkab,” kinnitas peatreener. “Otsin veel paari mängijat, kes võistkonda sügavust ja kogemust lisaksid. Vastavalt vajadusele käime Tabasalu jalgpalliklubiga (meie naiskonna tänavune duubelvõistkond – toim.) üksteisel abiks. Maikuus selgub ka, kas mullu meie ridades mänginud Samanta Uueda jääb Bulgaariasse või liitub uuesti meiega. Kui tema tuleb, siis on keskväli meil täidetud. Kui ei, siis mõni positsioon vajab meil tugevat, kogenud mängijat juurde. Eesmärk on kindlasti anda võimalusi oma mängijatele. Meil on ka noori, kel pole veel kogemust, kuid üritame anda ka neile mängupraktikat.”

Viljandi naiskonna jaoks on eelolev hooaeg meistriliigas juba kolmas. Eelmised kaks hooaega on naiskond lõpetanud kuuendal tabelireal. Uueks hooajaks ei koorma peatreener naisi ülesandega, et eelnevatel hooaegadel saavutatu üle tuleks teha. “Mina neile mingit pinget ei pane. Ma arvan, et nemad ise ootavad endilt rohkem kui mina. Mängijad tunnevad, et nad on selleks hooajaks rohkem valmis kui varasemalt. Kõik ootavad juba hooaja algust ja mänge.”

Naiskonna jaoks algab meistriliiga hooaeg juba 27. märtsil, kui võõrustatakse eelmisel hooajal hõbedale tulnud Tallinna Kalevi naiskonda. Enne seda on plaanis veel paar treeningkohtumist, millest esimene ootab juba eeloleval laupäeval Tallinna FC Ajaxi ja Paide Linnanaiskonna ühendnaiskonna vastu.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin