Naiskond teist mängu järjest punktidel, Saku Sportinguga viik

Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond tõi naiste meistriliigas teist mängu järjest turniiritabelisse punktilisa. Kui nädala eest saadi võõral väljakul oma meistrisarja ajaloo esimene võit, 4:0 Tartu SK-10 Premiumi vastu, siis möödunud nädalavahetusel võideldi koduväljakul välja 2:2 viik Saku Sportingult. Peatreener Sergei Vassiljev aga nendib, et pigem kaotati kaks, kui võideti üks punkt. (Foto: Maarika Hiiemäe)

Laupäeval 18. mail kunstmuruväljakul peetud kohtumise esimesel poolajal surus Viljandi naiskond Sakut kõvasti ja armutult, kuid palle väravasse toimetada ei suudetud. Võimalus loodi võimaluse järel, ent realiseerimine vedas alt. Teisel poolajal oli hoopis Saku  mängija Eliisabet Pedak see, kes 20-25 meetrilt tehtud kaarlöögiga Viljandi väravasuul seisnud Teele Toomsalut üllatas ning juhtima asus.

Naised kogusid end aga kiiresti ning juba viis minutit hiljem maksis Teele teisel pool väljakut penaltipunktilt kätte, kui realiseeris külmalt 11-meetri karistuslöögi.

Minut enne normaalaega sai Viljandi kätte, mida oli võrdsete heitlusena kulgenud teisel poolajal innukalt jahtinud. Raneli Sonk viis 89. minutil Viljandi 2:1 juhtima. Seejärel aga venisid kohtuniku esialgu antud kaks üleminutit arusaamatult kolmeks, siis neljaks ja lõpuks viieks, kuni viiendal lisaminutil otsustati pehmelt öeldes kaheldaval kombel määrata Saku Sportingu kasuks penalti. Taas Eliisabet Pedak ning 2:2 viik mängu viimasest pallipuutest sai tõsiasjaks.

Sergei Vassiljev ei tahtnud kohtuniku tööd otsesõnu kritiseerida, kuigi tunnistas, et silma kriipinud hetki oli mängus palju ning viigipunktist täit rõõmu pole. “Küsimusi oli kõigil palju, nii ka mul,” kõneles Vassiljev. “Meilt võeti ära kaks väravat, esimese puhul olevat pall käinud enne väravase jõudmist üle otsajoone, teisel puhul ei olevat aga väravajoont ületanud. Penaltiolukorras tehti viga hoopis meie mängijale, mida tunnistas ka vastaste treener. Aga mis seal ikka, läks nii. Tüdrukute esituse üle olen väga uhke, šokeerisime Saku naisi korralikult. Esimest poolaega domineerisime palliga mängus täielikult, teine poolaeg oli juba võrdsete võistkondade lahing. Mängu lõpus tuli meil palju vigastustest tingitud vahetusi, aga eks puudujaid oli ka Saku ridades, nii-et lõppude lõpuks peab siiski rahul olema sellega, mis kätte saime.”

Naiskond on nüüd teeninud kuue vooruga ühe võidu ja kaks viiki, mille eest teenitud viie punktiga hoitakse kaheksaliikmelises turniiritabelis kuuendat kohta. Vassiljev tunnistab, et see teeb rõõmu nii talle, kui naiskonnale. “Vaim ja tahtmine on meil kõva! Nüüd seisab ees kolmemänguline võõrsilkohtumiste seeria, millest kaks esimest, Põlva Lootose ja Tartu Tammeka naiskondadega, saavad olema marulised andmised, kahtlemata võrdsed ja põhimõttelised mängud. Eks näeme, mis seisus oleme pärast neid kohtumisi.”

Eraldi tõi Sergei Vassiljev välja naiskonna juurde asunud Roger Teori panuse. “Roks on võistkonda hästi sulandunud ja tüdrukud ta igati omaks võtnud. Ma ütlen ausalt, Roks on parim asi, mis naiskonnaga on viimase kolme aasta jooksul juhtunud. Teised võistkonnad on meie peale kadedad. Roks on intsiatiivikas, suhtleb tüdrukutega vabalt ja tal on palju häid ja värskeid mõtteid,” kõneles peatreener. “Väga, väga väärt täiendus meie tiimi!”

Enne suvepausile siirdumist mängib Viljandi naiskond võõrsil Põlva Lootosega (1. juunil kell 14.00) ning Tartu Tammekaga (8. juunil kell 13.00). Ka kolmas kohtumine enne suvepausile siirdumist peetakse võõrsil: Pärnu JK naiskonnaga kohtutakse 22. juunil kell 14.00.