Naiskond tagas kindlalt jätkamise meistriliigas

Naiste meistriliiga eelviimasele voorule läks laupäeval koduväljakul Tartu SK10 Premiumi võõrustanud Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond vastu teadmisega, et võit tagab neile meistriliigasse püsimajäämise üleminekumänge pidamata. Tartlannade jaoks oli kõrgliigast langemine kindel juba enne laupäevast kohtumist ning nad said mängida täiesti pingevabalt. Kaalul oli Tuleviku jaoks palju, ent ülesanne täideti kindlalt: Viljandi sai esimese poolaja väravatest 2:0 võidu. FOTO: Maarika Hiiemäe

Mäng algas Tuleviku kõrge pressiga ning tartlannad ei pääsenud selle alt sisuliselt kuni poolaja lõpuni. Agressiivne keskväljasurve hoidis mängu vastaste väljakupoolel ning juba esimese kümnekonna minuti jooksul jäeti kasutamata mitu võimalust pall väravasse suunata.

17. minutil võttis vasakul ründeäärel tegutsenud Teisi Toomsalu trahvikastis mitu mängijat korraga ette, triblas neist mööda ning lõpetas rünnaku kindla pealelöögiga, mille vastu SK10 väravasuul seisnud Angela Sööt oli võimetu. Viljandi sai otsitud varajase avavärava ning asus kohtumist 1:0 juhtima.

Rünnakulaviinid tartlannade värava suunas aga jätkusid ning vaid kümme minutit hiljem viis Gerda Johanna Leichter Tuleviku juba 2:0 juhtima, kui leidis 20 meetri kaugusel väravast hea löögipositsiooni ning saatis palli fantastilise kauglöögiga Tartu värava ristnurka. Mõne minuti möödudes proovis Leichter samast kohast peaaegu identset lööki, ent pall põrkas väravaposti, mille järel vastased suutsid selle klaarida.

Teisele poolajale tuli Tartu vastu oluliselt jõulisemalt ning viljandlannad leidsid end veidi ootamatult tagaajaja rollist: pallivaldamisprotsent kaldus vastaste poole ning SK10 Premium suutis mängu suruda Tuleviku värava alla. Viljandi vasturünnakutest kadus tempo ning kohati võttis mängus maad häiriv segadus. Tartu läbimurded kaitseliinist muutusid üha sagedasemaks, teeniti ridamisi nurgalööke ning paaril korral suutis Tuleviku väravat valvanud Reti Talts palli väravavahialast tõrjuda suurte raskustega.

Viimasel veerandtunnil rauges siiski ka tartlannade jaks. Teisi Toomsalu ja vahetusest sekkunud tipuründaja Katarina Põldur hoidsid nende kaitseliini kiirete kontrarünnakutega surve all kuni lõpuvileni, mis tähistas Viljandile suurt vabanemist. Hoolimata kolme nädala pärast Tartu Tammeka vastu koduväljakul peetava hooaja viimase kohtumise tulemusest on tänavu verinoore koosseisuga meistriliigasse tõustes hiiglasliku väljakutse vastu võtnud Tuleviku naiskond endale kindlustanud kõrgliiga koha ka järgmiseks hooajaks ning teinud seda vastu paljude ootusi ilma üleminekumängudele kukkumata.

Et Tammeka ei suutnud laupäeva õhtul peetud kohtumises Põlva Lootose naiskonda alistada ning viigistas Sepa jalgpallikeskuses nendega peetud mängu 1:1, vajab ta 2. novembril järveäärsel kunstmuruväljakul Viljandiga peetavast kohtumisest kindlasti võitu, et üleminekumängudele langemist vältida. Viljandlannade motivaatoriks tolles kohtumises on aga kahtlemata soov kindlustada oma meistriliiga debüüthooajal viies tabelikoht. Selleks piisab Tammeka vastu ka ükskõik millise skooriga viigist, sest enne toda kohtumist on Tulevik ja Tammeka kohtunud kolm korda, millest on Tulevikul vöö vahel üks võit, üks viik ja üks kaotus ning omavaheliste mängude väravate vahe on Tuleviku kasuks 8:4.

Tänavu Tuleviku naiskonna kindlaks esiründajaks tõusnud Teisi Toomsalu sooviks on kindlasti hooaeg lõpetada kahekohalise arvu tabamustega. 2017. aastal naiste esiliigas vaid 14-aastasena debüteerides sai ta oma nimele kolm tabamust, mullu oli ta esiliigas täpne viiel korral. Tänavu, oma esimesel meistriliiga hooajal on aga Toomsalu tõusnud võistkonna absoluutseks tippskoorijaks, sest on 14 kohtumises kirja saanud juba üheksa väravat. Selle tulemusega on Toomsalu kogu meistriliiga arvestuses väravalööjate pingereas kõrgel kuuendal kohal.

Naiskonna hooaja viimase kohtumise avavile kõlab järveäärsel kunstmurväljakul 2. novembril kell 14.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin