Naiskond püsis Vapruse vastu mängus, kuid kaotas kindlalt

Naiste meistriliiga 15. vooru kohtumine tõi Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnale vastaseks Pärnu Vapruse. Naiskondadele oli see viimase kuu jooksul juba kolmandaks omavaheliseks kohtumiseks ja sarnaselt eelmistele mängudele sai ka seekord näha ohtralt väravaid. Kui hooaja esimeses omavahelises kohtumises suvepealinnas jäid pärnakad peale 4:2 ja mõni päev hiljem Viljandis 5:4, siis tänane kohtumine oli mõnevõrra ühepoolsem ning Vaprus teenis 4:1 võidu. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Kuigi ilmataat oli helde ja tingimused mängimiseks suurepärased, algas kohtumine tormiliselt. Vaprus proovis juba lahtimängust leida kiiret avaväravat, kuid esimesest rünnakust nad seda kätte ei saanud. Mõlemad naiskonnad proovisid kiirete rünnakutega tekitada ohtlikke olukordi ja juba viiendal mänguminutil said väravakraanid avatud. Tulevik oli raskustes palli klaarimisega oma karistusalast ja Vapruse poolelt kasutas selle ära Ragne Gromov.

Vastust aga ei pidanud kaua ootama, sest vaid napp minut pärast avaväravat jäi oma värava ees hätta ka Vaprus ja Tuleviku poolelt lõi hooaja kümnenda liigavärava Teisi Toomsalu, kes saatis palli kindlalt väravasse.

Tormilisest algusest tiivustatuna jätkasid mõlemad naiskonnad pidevaid rünnakulaineid üksteise värava suunas ja 12. minutil mängis Pärnu kaitseliin pika palli Kristina Bannikova peale, kes suutis üle mängida kaks Tuleviku kaitsjat ja ka väravavahi, tehes mänguseisuks 2:1. Sergei Vassiljevi hoolealuseid see aga rivist välja ei löönud, vaid andis hoopis sportlikku viha juurde, et mänguseis uuesti võrdseks muuta. Ehkki mõlemad võistkonnad tekitasid mitmeid variante, kuulus esimese poolaja teine pool Tuleviku naiskonnale. Parima võimaluse eest hoolitses Katarina Põldur, kes oli väga lähedal tabamusele, ent vastased suutsid viimasel hetkel palli ära klaarida. Tulevik küll surus, kuid väravani rohkem ei jõutud ja esimese poolaja lõppedes vaatas tabloolt vastu Pärnu üheväravaline eduseis.

Ka teine poolaeg algas kohe Pärnu ohtliku rünnakuga ning külalised surusid üldiselt peale neile rohkem sobivat rahulikku mängutempot. Tulevik küll proovis nõelata ja tunni aja täitudes saadi ka järjestikku kolm nurgalööki, ent Vapruse kaitse seisis kindlalt omal kohal ja ohtlikuks need nurgalöögid ei saanud. Koduvõistkond küll üritas ohtlikke olukordi tekitada, kuid hoopis külalised olid need, kes järgmise värava oma nimele said. 75. minutil kasutas nurgalöögi järel segase olukorra ära Marve Bessmertnõi, kes toimetas palli kindlalt väravavõrku. Pärast seda väravat tõi Sergei Vassiljev ründesse Raheli Jürgensoni näol värskust juurde, ent viimane sõna jäi siiski Pärnule: kaks minutit enne aja täitumist leidis Kristina Bannikova tsenderdusega värava eest Laura Volli, kes lõi Vapruse neljanda värava.

Tabelis jätkuvalt 12 punktiga kuuendal tabelireal paiknev ühendnaiskond pikalt puhata ei saa, sest juba nädala pärast ootab Põlvas ees kuuepunktilahing, kus vastaseks tabelis koha võrra kõrgemat positsiooni hoidev Lootose naiskond.

Peatreeneri kommentaar

Sergei Vassiljevi sõnul võttis Pärnu võidu tänu pisidetailidele: “Esimesel poolajal mängisime väga hästi, aga kaks eksimust ja kohe ka kaks väravat. Kui ise ära ei löö, siis lüüakse sulle. Julgesime natuke vähe kahevõitlustesse minna ja seetõttu said vastased kontrolli keskvälja üle. Ka teisel poolajal kontrollisid nemad keskvälja ja ühes sellega mängus toimuvat. Võimalusi meil oli, kuid täna läks nii.”

Kuigi Tulevikku lahutab väljalangemistsoonist vaid üks punkt, siis püssi põõsasse visatud ei ole. “Pärast murule tulekut on meil väike langus tulnud, kuid peame suutma igal pool mängida. Vaja on tööd teha ja saavutada stabiilsus. Praegu jääb sellest puudu. Midagi katki ei ole ja töötame edasi. Nüüd järgmised mängud on olulised ja keskendume sellele, et oleksime nendeks mängudeks valmis,” võttis Vassiljev olukorra kokku.