Naiskond pani väravafestivalil valitseva meistri punktide nimel higistama

Naiste meistriliiga teise vooru kohtumises võõrustas Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond valitsevat meistrit FC Florat, kellega oldi enne tänast omavahel kohtutud neli korda. Koguni kolmes neist löödi kümme väravat. Sama palju väravaid löödi ka täna, kuid erinevalt eelnevatest kordadest sahistas võrku ka Tulevik. Põnevusmäng lõppes Flora 6:4 võiduga, kuid kodunaiskonna mänguga võib igati rahule jääda. TEKST: Kaspar Kast. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Mäng algas Flora tugeva survega ja 36. mänguminutiks oli jala kaks korda valgeks saanud nii Getter Saar kui Anastasia Ivanova. Pärast Flora nelja väravat muutus aktiivsemaks pooleks kodunaiskond. Vastaseid hoiti surve all ja vahetult enne lõpuvilet see kandis ka vilja. Mari-Liis Rikkinen võitis vastastelt palli, söötis Katarina Põldurile, kes leidis trahvikastis hea ristsööduga üles täiesti vabaks jäetud Teisi Toomsalu ja tolle kavala löögiga alumisse nurka algas Tuleviku tagasitulek.

Toomsalu värav andis Tuleviku naistele indu juurde ja vaheajapausilt naasti sama energiaga, millega mängiti esimese poolaja lõpp. Nii ei pidanudki Tuleviku teist väravat kaua ootama. Jällegi töötas hästi Põldur-Toomsalu duo ja teistkordselt realiseeris Toomsalu Põldurilt saadud kvaliteetse söödu kindlalt ja lõi seisuks 2:4.

Mõlemapoolsete väravavõimaluste saatel möödunud järgneval pooltunnil haaras pikema õlekõrre külalisvõistkond. 67. minutil  leidis väravavõrgu üles Itaalias ja Hispaanias pallinud Lisette Tammik. Sellest tabamusest algas periood, mil löödi kuue minuti jooksul lausa kolm väravat. 69. minutil sai Tulevik oma väljakupoolelt karistuslöögi. Sandra Liiri antud pikk pall lendas üle Flora kaitseliini, maandus vastaste trahvikastis ja seal tekkinud segaduse kasutas ära Anna-Liisa Joandi. Kolm minutit hiljem määrati Flora kasuks penalti, mille realiseeris Jaanika Volkov.

Viimane sõna mängus jäi ikkagi võõrustajatele: 82. minutil teenis penalti ka Tulevik. Selle toimetas kindla löögiga väravasse Katarina Põldur ja tema tabamusest tabloole kerkinud seisuga 4:6 kohtumine ka lõppes.

Eelmises mängus valitseva karikavõitja Tallinna Kaleviga madistanud ühendnaiskond on hooaega alustanud kahe kaotusega väga tugevate vastaste vastu, kuid võimalus punktiarve avada tuleb juba 24. aprillil, kui võõrsil mängitakse Põlva Lootosega.

Peatreeneri kommentaar

“Mänguga võib igati rahule jääda, kuid standardolukordadest andsime mängu ära. Oleme nende kallal ka töötanud, aga on vaja veel juurde panna,” nentis heatujuline Sergei Vassiljev pärast mängu.  “Floral oli meist rohkem enesekindlust ja nad võtsid võidu jõuga endale. Positiivse poole peale jääb see, et mängisime ründavalt, ja mis kõige tähtsam: viisime oma rünnakud lõpuni. Florale neli väravat ühes mängus lüüa on väga hea tulemus. Kaitses teeme oma korrektuurid.”

Vassiljevi hinnangul tegid tema hoolealused võrreldes varasemate Flora vastu peetud mängudega väga hea esituse. “Oli küll hokiskoor, aga hokiskoor oli mõlemapoolne,” jäi peatreener mänguga rahule.

“Uued mängijad on võistkonda väga hästi sulandunud ja täna näitasid nad kõik oma taset,” kostis Vassiljev kommentaariks pärast meistriliiga avavooru FC Florast laenulepingu alusel Tulevikuga liitunud uute neidude kohta. “Gabriela [Busch] tõestas end juba trennis. Simona [Põlismäe] tuli teiseks poolajaks sisse ja selle järel saime kohe ka värava. Karolin [Ulmre] vajab natuke aega, aga leiame ka talle kõige sobivama positsiooni. Vaja on veel lihvida koostööd, aga kindlasti annavad uued tüdrukud meie mängule väga palju juurde,” lausus Vassiljev.

Kohtumise väravad

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode