Naiskond oli viimases kontrollmängus võidukas

Viljandi Tuleviku Ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond pidas laupäeval oma teise ja ühtlasi ka viimase kontrollkohtumise enne nädala pärast algavat meistriliiga hooaega. Kodusel kunstmurul võõrustati Tartu Tammeka naiskonda. Kui kaks nädalat tagasi peetud sõprusmäng Tallinna FC Ajaxi ja Paide LN ÜN vastu lõppes 1:1 viigiga, siis sel korral lahkus Tuleviku naiskond väljakult 1:0 võiduga. TEKST: Kaspar Kast. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Kohtumine algas tempokalt ja mõlemad naiskonnad tekitasid kohe mängu alguses mitmeid häid võimalusi, mida väravateks realiseerida ei suudetud. Esimesel poolajal oli mänguline ülekaal Tuleviku naiskonna käes ja 25.minutil kulmineerus see ka väravaga. Hea pressinguga suutis Teisi Toomsalu vastaselt nende karistusalas palli võita ja selle väravasse toimetada. 1:0 seisuga esimene poolaeg ka lõppes.

Teisel poolajal eksperimenteeris Tuleviku naiskond positsioonidega ja see andis kohe tunda ka mängupildis. Tammeka sai rohkem mängu sisse ja haaras kohati initsiatiivi. Kuigi mäng käis suuresti keskväljal, said külalised paaril korral ohtlikult rünnakule. Korra tabati väravaraame ja mitmel korral sekkus otsustavalt Tuleviku väravavaht Angela Sööt. Võimalusi oli ka kodunaiskonnal, kuid väravavõrgud rohkem ei sahisenud ja Teisi Toomsalu 25.minuti värav jäigi mängu ainsaks

Peatreeneri kommentaar

Sarnaselt eelmise mänguga tõi peatreener Sergei Vassiljev ka sel korral välja, et vajaka jääb realiseerimisest. “See vajab veel parandamist. Esimesel poolajal oli kolm sellist olukorda, millest pidanuks värava lööma, üks neist viielt meetrilt. Aga võrreldes eelmise mänguga on edasiminekut näha ja suures plaanis olid tüdrukud tublid,” kõneles Vassiljev.

Erinevalt nädala eest võõrsil peetud kohtumisest oli naiskonnal seekord kasutada enam-vähem kogu koosseis ja see andis peatreenerile võimaluse proovida erinevaid mängustiile ja positsioone. “Kõik peale vasakkaitsja olid seekord olemas. Reti Talts, kes olude sunnil esimesel poolajal seda positsiooni mängis, sai väga hästi hakkama. Algul proovisime rohkem läbi äärte tulla ja teisel poolajal keskendusime rohkem keskelt ründamisele. Tundus, et esimesel poolajal oli meie mäng parem. Aga eesmärk oligi proovida erinevaid mängu ülesehituse taktikaid,” sõnas loots.

Tänane mäng oli Tuleviku naiste jaoks viimaseks kontrollkohtumiseks, sest juba nädala pärast, 27. märtsil alustab naiskond oma kolmandat meistriliiga hooaega. Esimeses voorus sõidab Viljandisse tänavune superkarika finalist Tallinna Kalev.

Kohtumise tipphetked

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Kohtumise protokoll

Treeningkohtumine, 20. märtsil 2021 kell 14.00
Viljandi kunstmuruväljak
Tuuline sademeteta ilm, -2C

Viljandi JK Tulevik / Suure-Jaani United ÜN – Tartu JK Tammeka 1:0 (1:0)

Väravad: 25. Teisi Toomsalu

Peakohtunik: Viljar Pennert
Abikohtunikud: Tauno Rämson, Marten Laanisto

Tulevik: Angela Sööt (89. Kristi Mägi), Anett Joandi, Sandra Liir, Maria Soll, Reti Talts (46. Katriin Kabanov), Mia Maks (61. Dagmar Hekki), Maive Jürmann (61. Vlada Kodak), Anna-Liisa Joandi, Raneli Sonk (46. Raheli Jürgenson), Teisi Toomsalu, Katarina Põldur.
Varus: Kristi Mägi, Katriin Kabanov, Vlada Kodak, Raheli Jürgenson, Dagmar Hekki, Jessica Tammist, Mariliis Paris.

Tammeka: Maria Sootak (82. Maarja Punak), Rahel Repkin, Carmen Tiivel, Carmen Kaidi Jõeleht (82. Kirke Tšikanov), Kreete Õun, Karoliina Maria Pihlapuu (59. Grete Kraus), Anna Maria Mets (46. Marie Kiivit), Kirkeliis Lillemets (82. Kai-Liis Oja), Triin Ojasaar (46. Merily Jüris), Eva-Maria Niit, Wanda Prost (58. Reti Mänd).
Varus: Maarja Punak, Reti Mänd, Kai-Liis Oja, Kirke Tšikanov, Grete Kraus, Marie Kiivit, Merily Jüris.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin