Naiskond jäi tartlannadele alla, duubel võitis presidentide lahingu

Naiste meistriliiga kaheksanda vooru kohtumiseks sõitis Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond Tartusse, külla Tammeka naiskonnale. Kui meistrisarja avavoorus debüteeriti tartlannade vastu kaotusseisust välja võideldud viigiga, siis nüüd mängiti võõrsil enda eduseis kaotuseks: Tulevik kaotas Tammekale 1:2.

Gerda Johanna Leichter viis Tuleviku juba seitsmendal mänguminutil juhtima, kuid Tuuli Tasa tegi seisu tasa, kui skooris 18 minutit hiljem. Tulevikule tänavu paksu pahandust teinud Tasa oli täpne veel ka poolaja lõpu eel, kui 42. minutil teisegi värava lõi.

Teisel poolajal väravad ei löödud ning tartlannad said 2:1 võiduga kevadise võõrsilviigi eest magusa revanši.

Naiskonna peatreener Sergei Vassiljev tõdes, et Tammeka võitis, sest tahtis rohkem. “Mõnes mängus on vastase vaimne valmisolek kohtumiseks silmaga nähtavalt parem. Tammekaga oli seekord nii. Nad olid värskemad, rohkem valmis, tahtsid rohkem ja said teenitud võidu,” rääkis ta.

Mäng oli Vassiljevi kinnitusel küll võrdne ja realiseerimata võimalusi langes mitu veel mõlemale poolele, ent lõpptulemust peab ta siiski ausaks, ehkki mäng kohati üsna jõuliseks läks ning meie ridu seetõttu ka vigastustega hõrendas.

Järgmisele kohtumisele ette vaadates tunnistas naiskonna loots, et pisut muret teebki koosseisu kokku saamine, sest 9. vooru mäng Pärnu JK naiskonnaga seisab ees 22. juunil, keset koolide lõpupidude kõige kibedamat aega. “Aga küllap saame,” säilitas ta siiski positiivse meele. “Mängime nendega, kes meil on. Paljudel tüdrukutel on niigi koolide lõpetamise ja lõpupidudega seoses kõvakettad kriitilise piirini täis, ma ei taha neile jalgpalliga lisapingeid peale panna. Saame hakkama!”

Presidentide lahingu võit jäi Viljandisse

Teise liiga lõuna-läänepiirkonna 12. voorus võttis möödunud pühapäeval hooaja kuuenda ning järjestikuse kolmanda võidu duubelmeeskond Tulevik II. 2:0 võit FC Kose üle jättis Kose mehed tabelis punase laterna rolli ning tõstis Tulevik II turvaliselt seitsmendale kohale, 18 tabelipunktiga.

Lõõskavas palavuses peetud kohtumise avavärava lõi 21. minutil Lauri Elur. Viis minutit enne avapoolaja lõppu tegi 2:0 seisuks juba kolmandat mängu järjest põhikoosseisu kuulunud ning kaptenipaela kandnud Tuleviku vutiklubi president Raiko Mutle.

Humoorika kokkusattumusena kandis vastasmeeskonnas kaptenipaela samuti klubi president, FC Kose juht Pelle Pohlak. Teisel poolajal väravaid juurde ei löödud, nii jäi presidentide-kaptenite lahingu magus võit seekord koduvõistkonnale.

Duubelsatsi tänavu saadud kuuest võidust on Raiko Mutle olnud osaline kolmes. Mees ise sellele tähelepanu ei pööra, vaid tõdeb hoopis, et ehkki mängupäeva ootusärevust on mõnus taas tunda, muutub mängimine vanuse lisandudes üha raskemaks.

“Mängude lõpud, tunnistan ausalt, on väga rasked. Õnneks jättis Kevin [Paavo] mulle seekord ka vahetuse,” kõneles skoori teinud klubijuht. “Aga see kohtumine oli kenasti meie kontrolli all, pidasime distsipliinist kinni ja töömoraal oli kõrge. Mitut puhku jätsime, muidugi, rünnakutel taas i-le täpi panemata ja väravad löömata.”

Mutle kinnitusel on duubelmeeskonnas hea sisekliima ja valitseb sõbralik positiivsus, ent samas ollakse tulemusele orienteeritud. “Nii on väga nauditav mängida,” rõõmustas ta.

Tulevik II peab enne pooleteisekuulist liigapausi veel ühe kohtumise, kui esmaspäeval 17. juunil kell 20.30 kohtutakse võõrsil tabelis kõrgel teisel kohal asuva Tallinna Kalevi kolmanda meeskonnaga. Seejärel ootab meeskonda ees puhkus, mille järel naastakse palliväljakule 3. augustil, võõrustamaks FC Kuressaare duubelmeeskonda.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin