Naiskond jäi tartlannadele alla, duubel võitis presidentide lahingu

Naiste meistriliiga kaheksanda vooru kohtumiseks sõitis Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond Tartusse, külla Tammeka naiskonnale. Kui meistrisarja avavoorus debüteeriti tartlannade vastu kaotusseisust välja võideldud viigiga, siis nüüd mängiti võõrsil enda eduseis kaotuseks: Tulevik kaotas Tammekale 1:2.

Gerda Johanna Leichter viis Tuleviku juba seitsmendal mänguminutil juhtima, kuid Tuuli Tasa tegi seisu tasa, kui skooris 18 minutit hiljem. Tulevikule tänavu paksu pahandust teinud Tasa oli täpne veel ka poolaja lõpu eel, kui 42. minutil teisegi värava lõi.

Teisel poolajal väravad ei löödud ning tartlannad said 2:1 võiduga kevadise võõrsilviigi eest magusa revanši.

Naiskonna peatreener Sergei Vassiljev tõdes, et Tammeka võitis, sest tahtis rohkem. “Mõnes mängus on vastase vaimne valmisolek kohtumiseks silmaga nähtavalt parem. Tammekaga oli seekord nii. Nad olid värskemad, rohkem valmis, tahtsid rohkem ja said teenitud võidu,” rääkis ta.

Mäng oli Vassiljevi kinnitusel küll võrdne ja realiseerimata võimalusi langes mitu veel mõlemale poolele, ent lõpptulemust peab ta siiski ausaks, ehkki mäng kohati üsna jõuliseks läks ning meie ridu seetõttu ka vigastustega hõrendas.

Järgmisele kohtumisele ette vaadates tunnistas naiskonna loots, et pisut muret teebki koosseisu kokku saamine, sest 9. vooru mäng Pärnu JK naiskonnaga seisab ees 22. juunil, keset koolide lõpupidude kõige kibedamat aega. “Aga küllap saame,” säilitas ta siiski positiivse meele. “Mängime nendega, kes meil on. Paljudel tüdrukutel on niigi koolide lõpetamise ja lõpupidudega seoses kõvakettad kriitilise piirini täis, ma ei taha neile jalgpalliga lisapingeid peale panna. Saame hakkama!”

Presidentide lahingu võit jäi Viljandisse

Teise liiga lõuna-läänepiirkonna 12. voorus võttis möödunud pühapäeval hooaja kuuenda ning järjestikuse kolmanda võidu duubelmeeskond Tulevik II. 2:0 võit FC Kose üle jättis Kose mehed tabelis punase laterna rolli ning tõstis Tulevik II turvaliselt seitsmendale kohale, 18 tabelipunktiga.

Lõõskavas palavuses peetud kohtumise avavärava lõi 21. minutil Lauri Elur. Viis minutit enne avapoolaja lõppu tegi 2:0 seisuks juba kolmandat mängu järjest põhikoosseisu kuulunud ning kaptenipaela kandnud Tuleviku vutiklubi president Raiko Mutle.

Humoorika kokkusattumusena kandis vastasmeeskonnas kaptenipaela samuti klubi president, FC Kose juht Pelle Pohlak. Teisel poolajal väravaid juurde ei löödud, nii jäi presidentide-kaptenite lahingu magus võit seekord koduvõistkonnale.

Duubelsatsi tänavu saadud kuuest võidust on Raiko Mutle olnud osaline kolmes. Mees ise sellele tähelepanu ei pööra, vaid tõdeb hoopis, et ehkki mängupäeva ootusärevust on mõnus taas tunda, muutub mängimine vanuse lisandudes üha raskemaks.

“Mängude lõpud, tunnistan ausalt, on väga rasked. Õnneks jättis Kevin [Paavo] mulle seekord ka vahetuse,” kõneles skoori teinud klubijuht. “Aga see kohtumine oli kenasti meie kontrolli all, pidasime distsipliinist kinni ja töömoraal oli kõrge. Mitut puhku jätsime, muidugi, rünnakutel taas i-le täpi panemata ja väravad löömata.”

Mutle kinnitusel on duubelmeeskonnas hea sisekliima ja valitseb sõbralik positiivsus, ent samas ollakse tulemusele orienteeritud. “Nii on väga nauditav mängida,” rõõmustas ta.

Tulevik II peab enne pooleteisekuulist liigapausi veel ühe kohtumise, kui esmaspäeval 17. juunil kell 20.30 kohtutakse võõrsil tabelis kõrgel teisel kohal asuva Tallinna Kalevi kolmanda meeskonnaga. Seejärel ootab meeskonda ees puhkus, mille järel naastakse palliväljakule 3. augustil, võõrustamaks FC Kuressaare duubelmeeskonda.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2766
Tallinna FCI Levadia
2864
Paide Linnameeskond
2859
Nõmme Kalju FC
2652
Tartu JK Tammeka
2733
JK Narva Trans
2833
Viljandi JK Tulevik
2722
JK Tallinna Kalev
2617
FC Kuressaare
2817
Maardu Linnameeskond
2616

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
1440
Pärnu JK
1435
JK Tallinna Kalev
1427
Saku Sporting
1419
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
1411
Tartu JK Tammeka
1411
Põlva FC Lootos
1411
Tartu SK 10 Premium
149

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
1843
JK Tallinna Kalev III
1943
Läänemaa JK
1834
Pärnu JK Vaprus II
1830
Tallinna FC Flora U19
1830
Põhja-Sakala
1929
Tallinna JK Piraaja
1929
FC Kuressaare II
1828
Raplamaa JK
1922
Viljandi JK Tulevik II
1822
Viimsi JK II
1821
Raasiku FC Joker
1916
Pärnu JK Poseidon
1814
FC Kose
1910

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Espak Viljandi
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Suursponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Helion Ehitus
Helion Ehitus
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa bussiliinid
Folk Auto
Folk Auto
Print Best
Print Best
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum
Viljandi linn
Viljandi linn

Koostööpartnerid

Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
Viljandi lokaal Legend
Lokaal Legend
MyFitness
MyFitness
Käti Tikand
Käti Tikand