Naiskond avas võiduarve, võõrsil alistati Põlva Lootos

Naiste meistriliiga kolmas mängupäev viis Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna võõrsile. Vastamisi tuli minna möödunud hooaja ühe kirstunaela, Põlva FC Lootosega. Viljandisse naasti võidukalt: Teisi Toomsalu ja Katarina Põlduri väravatest alistati põlvalannad 2:0. TEKST: Marek Tiits. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Kui tunamullu võitis Tulevik Lootost neljas kohtumises kaks korda (3:0, 4:3) ja viigistas nendega samuti kaks korda (mõlemal korral 1:1), siis 2020. aasta hooaeg läks selles vastasseisus Tuleviku naistel täiesti aia taha. Mulluseks saldoks jäi neljast kohtumisest üks 3:0 võit ning kolm kaotust (1:3, 2:4 ja 1:7). Seetõttu oli laupäeval Põlva Lootospargis peetud kohtumine Tuleviku naistele tõsiseks vaimseks proovikiviks.

Kohtumine algas avavilest alates mängu energiliselt ja agressiivselt sisse läinud Tulevikule ideaalilähedaselt. Juba viiendal minutil võttis Anett Joandi keskväljal vahelt Lootose väravavahi lahtilöögi ning suunas selle Mari-Liis Rikkinenile. Too toimetas palli kiiresti edasi Katarina Põldurile, kes nägi, et Teisi Toomsalu on trahviala joonele üksi jäetud. Sööt Toomsalule oli täpne ning Toomsalu saatis palli tugeva löögiga postipõrkest Põlva väravasse.

Avapoolaega suuresti valitsenud Tulevik surus edasi ning sai veel avapoolaja lõpuminutitel kätte teisegi värava. 41. minutil tsenderdati vasakult äärelt pall trahvikasti. Lootose väravasuul seisnud Karina Piirimaa sai pallile näpud vahele, ent valvel oli Anna-Liisa Joandi, kelle söödust saadud palli Katarina Põldur väravajoonelt jõuga võrku surus.

Teisel poolajal muutus mäng mõlemalt poolt kohati äärmuseni jõuliseks. Lootos üritas end mängu tagasi hiivata ning keskendus positsioonirünnakutele ja Tuleviku mängu lõhkumisele marulise keskväljapressinguga. Tuleviku naised ei rahuldunud esiotsa aga kaheväravalise eduga ning otsisid ka ise kontrarünnakute abil endiselt skoorilisa, tekitades sääraselt tegutsedes aga võimalusi ka Lootosele oma rünnakute ehitamiseks.

Kohtumise viimasel veerandtunnil keeras Lootos Viljandi naistele peale säärase surve, et Tulevik suruti tihedalt oma kaitsekolmandikule. Ehkki mäng oli füüsiline ja agressiivne ning põlvalannad apelleerisid üha kasvava vihaga korduvalt ka penaltitele, kukutades ja kukerpallitades Tuleviku trahvikastis, ei lasknud kohtunik, kes oli lubanud kogu mängu mõlemal naiskonnal mängida jõuliselt, end neist pöördumistest kõigutada. Lõpuvile kõlades said Tuleviku naised tähistada hooaja esimest võitu, mille toel kerkiti turniiritabelis viiendale kohale.

Tuleviku naiskonna järgmine kohtumine leiab aset juba saabuval kolmapäeval 28. aprillil, kui kell 19 kodusel kunstmurustaadionil algavas kohtumises võõrustatakse naise karikasarja veerandfinaalmängus Tallinna Kalevit, kes laupäeval peetud meistriliiga kohtumises valitsevale tšempionile Tallinna FC Florale 1:3 alistus.

Karikakohtumisest Kaleviga teeb Tulevik TV kommentaariga otseülekande Tuleviku naiskonna Facebooki lehel.

Teistes laupäevastes meistriliiga kohtumistes alistas Saku Sporting 2:0 Tartu Tammeka ning Pärnu Vaprus oli sama skooriga üle Lasnamäe Ajaxist.

Peatreeneri kommentaar

Sergei Vassiljev oli võidu üle mõistagi rõõmus ning tunnistas, et edu tõi hea võistkonnaenergia ja terav fookus mängu avavilest alates.

“Me olime kohe hästi mängus sees, näljased ja teravad,” kõneles Vassiljev. “See tõi edu ning avapoolaeg kuulus suures osas täielikult meile. Teisel poolajal läks mäng väga lõhkuvaks ning pidin meie mängijaid mitut puhku manitsema rünnakuhoogu peatama, sest kaheväravalises eduseisus olles on selge, et vastase rünnakutele keskendumisest tulenevalt tekivad meil omad võimalused, milleks peame valmis olema.”

Ikkagi tuli Tuleviku naiskonna lootsil omasid piltikult öeldes särgist tagasi tõmmata. “Tüdrukud läksid kohati ikka äärmiselt jõuliselt kolmandat väravat taga ajama, võtsime vastase mängijaid ette oma karistusalas ja triblasime palliga keskväljale, kust tõmbasime palli kaotamise järel endale kohe Põlva kontrad peale,” vangutas Vassiljev pead. “Korra pidi ka Angela Sööt meid väravasuul kriitilise tõrjega päästma. Viimased 15 minutit olid väga rasked, ent hoidsime võidust ja väravavahi nullimängust siiski kinni. Peame õppima külma pead säilitama ja eduseisus mängu tsementeerima.”

Nüüd ootab naiskonda ees paar puhkusepäeva, sest mängugraafik on tihe. “Lasen naistel hinge tõmmata, kolmapäeval peame ju karikas Kalevi vastu võtma ja sama nädala lõpus juba igipõlise rivaali Tartu Tammekaga koduväljakul lahingut pidama. Pean kindlasti ka koosseisus teatava rotatsiooni korraldama, et kõik mängijad mõlemas mängus piisavalt värsked oleksid.”

Kohtumise protokoll

24. aprillil kell 14.00 Põlva Lootospargis

Põlva FC Lootos – JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN  0:2 (0:2)
5. Teisi Toomsalu, 41. Katarina Põldur

Hoiatus: 80. Elina Kahar
Peakohtunik: Luisa Klaar
Abikohtunikud: Petteri Schultz, Jaanus Allas

Lootos: Karina Piirimaa, Elina Kahar, Hanna Parv (46. Anette Laureen Linnuste), Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Karmen Piirimaa, Kärt Hüdsi (82. Mae Lillo), Kristin Kukli, Kati-Karoli Silla (82. Ketlin Pindis), Indra Liz Nemvalts (42. Helene Lumi), Katrin Piirimaa.
Varus: Mae Lillo, Helene Lumi, Anette Laureen Linnuste, Ketlin Pindis.

Tulevik: Angela Sööt, Gabriela Busch, Sandra Liir, Mia Maks (82. Katriin Kabanov), Anett Joandi, Raheli Jürgenson (33. Anna-Liisa Joandi), Teisi Toomsalu, Maria Soll, Maive Jürmann (46. Simona Põlismäe), Mari-Liis Rikkinen (86. Vlada Kodak), Katarina Põldur.
Varus: Kristi Mägi, Reti Talts, Jessica Tammist, Anna-Liisa Joandi, Simona Põlismäe, Vlada Kodak, Katriin Kabanov.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin