Naiskond alustas taliturniiri viigiga

Oma kolmandaks meistriliiga hooajaks valmistuv Viljandi Tuleviku Ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond alustas eile taliturniiri mängudega, kui Tallinnas Infoneti hallis mindi vastamisi Tallinna Ajaxi ja Paide Linnanaiskonna ühendvõistkonnaga. Meie naiskonnal polnud kasutada soovitud täiskoosseisu, kuna erinevatel põhjustel jäi mängust kõrvale kolm keskväljamängijat. Sellest hoolimata lõppes Tuleviku mängulise ülekaalu tähe all möödunud võimalusterohke kohtumine 1:1 viigiga. TEKST: Kaspar Kast / FOTO: Sergei Vassiljev

Mullu novembris viimase võistlusmängu pidanud Tuleviku naiskond alustas kohtumist ründavalt ja proovis kiirelt juhtväravaga mänguohje enda kätte haarata. Esimesena jõudsid aga väravani hoopis võõrustajad: 17. minutil kasutas kaitsjate ebakõla vastaste markeerimisel ära Ajaxi naiskonna mängija Anastasija Fjodorova. Ta jäi värava lähistel üksi ning lõi kohtumise avavärava. Tuleviku hoogu see maha ei võtnud ja rünnakud vastaste värava suunas jätkusid. See kandis vilja 37.minutil, kui vasakust äärest tõusis Teisi Toomsalu, purjetas palliga trahviala joonele ja lõi palli latipõrkest väravasse.

Teine poolaeg algas tasavägisemalt, kuid mängu edenedes haaras Tuleviku naiskond aina tugevamalt kontrolli ja võiduvärav oli korduvalt lähedal. Mitmel korral loodi lubavaid rünnakuid, kuid vastaste väravavahi heade tõrjete ja pikast mängupraktika puudusest tuleneva realiseerimispraagi tõttu teisel poolajal väravavõrgud ei sahisenud. Kohtumine lõppeski 1:1 viigiseisul.

Peatreeneri kommentaar

Tuleviku naiskonna viimasest mängust on möödunud koguni neli kuud ja peatreener Sergei Vassiljevi sõnul jättis see tugeva jälje ka laupäevasele kohtumisele. “Kuigi mäng oli suuresti meie kontrolli all, andis pikk mängupaus tunda. Jätsime palju sajaprotsendilisi võimalusi kasutamata. Peame juurde panema söödukvaliteedis ja lahendamises,” kõneles Vassiljev.

Peatreeneri sõnul oli kõigil mängijal suur isu väravat lüüa ja seetõttu jäi vastaste värava juures korduvalt andmata loogiline sööt. “Kuna tegu oli alles esimese treeningmänguga, siis meie esmane eesmärk oligi saada mängupraktikat ja ülevaade naiste füüsilisest olukorrast. Enamik tüdrukuist mängisid 90 minutit ja pidasid füüsiliselt väga hästi vastu,” võttis loots esimese kohtumise kokku.

Kuivõrd mitmel mängijal ei olnud võimalik laupäeval Tallinna sõita, oli naiskonnaga kaasas mitmeid noori, kes võivad sel hooajal oma esimesed tuleristsed saada. “Seekord nad veel mängu ei pääsenud, sest nad ei ole selleks tasemeks valmis. Soovime nad rahulikult naiskonda sulandada ja kindlasti avanevad ka neile omad võimalused,” sõnas Vassiljev.

Järgmist kohtumist naiskond nii kaua ootama ei pea, sest meistriliiga hooaeg algab juba 27. märtsil koduväljakul, kus võõrustatakse Tallinna Kalevit. Nädal enne avavooru aga on plaanis veel pidada treeningkohtumine Tartu Tammekaga, lisaks otsitakse sparringupartnerit ka järgmiseks nädalavahetuseks.

Kohtumise protokoll

06.03.2021 kell 16:00 Infoneti hallis

TALLINNA FC AJAXI JA PAIDE LN ÜN – JK TULEVIK JA SUURE-JAANI UNITEDI ÜN 1:1 (1:1)
17. Anastasija Fjodorova – 37. Teisi Toomsalu

Peakohtunik: Oliver Raudsepp
Abikohtunikud: Eero Antons, Mathias Kaasma

Ajax/Paide ÜN: Roberta Jürna(46. Margarita Velikanova),Sarah Braun, Inga Kaup, Elisabeth Linde, Eva Martinson (46.Annemai Lutter), Kärolin Raudsepp (46. Daria Potapova ), Liisi Kalinina, Riina Jakobson, Anastasija Fjodorova, Keili Kadak (74.Pavlina Strižebokova), Jane-Ly Tammekivi( 46.Näida Imanova)
Varus: Pavlina Strižebokova, Elina Naboitšenko, Margarita Velikanova, Näida Imanova, Annemai Lutter, Daria Potapova

Tulevik/Suure-Jaani ÜN: Angela Sööt, Anett Joandi, Sandra Liir, Maria Soll, Mari-Liis Rikkinen, Anna-Liisa Joandi, Dagmar Hekki, Katriin Kabanov( 70.Raheli Jürgenson), Teisi Toomsalu, Maive Jürmann, Katarina Põldur
Varus: Kerli Linder, Jessica Tammist, Mariliis Paris, Kristi Mägi, Raheli Jürgenson

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin