Naiskond alistus haaravas lahingus Tammekale minimaalselt

Naiste meistriliiga 18. voorus pidi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond tunnistama võõrsil Tartu Tammeka 1:0 paremust. Kohtumise ainus värav löödi juba üheksandal minutil ja ehkki Tulevik domineeris tuntavat osa mängust, ei suudetud Tammeka kaitseliini üle mängida. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Kohtumist veidi uniselt alustanud kollasärgid sai krae vahele sahmaka külma vett, kui üheksandal minutil nurgalöögi jätkuolukorras Tammeka naised tsenderdama lasti. Angela Sööt hüppas palli alt läbi ning Eva-Maria Niit sai talle ette põrganud palli segamatult võrku lükata.

Kuni 20. mänguminutini kulges Tulevik väljakul otsekui šokis, ent seejärel koguti end ning keerati Tammeka oma väljakupoolele täielikult lukku, tartlannad pääsesid ülejäänud poolaja vältel Tuleviku surve alt vaid üksikutel kordadel. Kollasärgid teenisid tööstuslikes kogustes nurgalööke, Teisi Toomsalu üllatas Tammeka väravavahti napilt üle lati lennanud kauglöögiga, Simona Põlismaa luhtas võimaluse mõnelt meetrilt – Tammeka värava ees kees tuline elu kuni poolaja lõpuvileni. Selle kõlades aga püsisid tablool Tammeka nappi eduseisu tähistavad numbrid. Tartlannade poolt tegi läbi kohtumise hiilgava partii värava autor Eva-Maria Niit, keda jagus kõikjale, iga palli eest võitlema, kastis blokeerima, klaarima ja vahelt lõikama ning rünnakuid üles võtma.

Teist poolaega alustas  Tammeka erksamalt. 49. minutil põrutas Rahel Repkin 30 meetrilt karistuslöögi Tuleviku väravaposti, jätkupalli klaaris Tulevik raskustega. 60. minutil pareeris Maria Sootak Tammeka väravasuul Tuleviku hea löögiürituse ning pidi sarnast paraadtõrjet kordama paar minutit hiljem. Taas ridamisi teenitud nurgalöökidest aga ei suutnud Tulevik endiselt midagi luua.

70. minutil jättis Kirkeliis Lillemets kasutamata ideaalse võimaluse Tammeka 2:0 juhtima viia, kui ei suutnud üksühele olukorras Angela Sööti üle mängida. Aeg kellal muudkui jooksis ning veel neljandal üleminutil üritas Tammeka eduseisu suurendada, kuid Sööt tõi võõrustajate pealelöögi värava altnurgast välja. Lõpuvile, 1:0 Tammekale.

Tuleviku naiskond sattus kaotusega keerulisse seisu, sest Tammeka nihkus liigatabelis Tulevikust vaid nelja punkti kaugusele. Tabeli poolitamiseni on Tulevikul minna kolm, Tammekal aga neli mängu, ja vastaste raskusaste on Tulevikul tummisem: 12. septembril võõrustatakse Saku Sportingut, seejärel sõidetakse 25. septembril külla Tallinna Kalevile ja 2. oktoobril võetakse kodus vastu Tallinna FC Flora. Tammekal aga seisavad ees kohtumised FC Floraga, Pärnu Vaprusega, Lasnamäe Ajaxiga ning Põlva Lootosega.