Naiskond alistas Lasnamäe Ajaxi ülikindlalt

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond võõrustas pühapäeval meistriliiga tabeli põhjas paiknevat Lasnamäe FC Ajaxi naiskonda. Skooriga 6:0 võeti hooaja kuues võit. Ilma ühegi vahetusmängijata Viljandisse reisinud Ajaxi väravasse lõi Teisi Toomsalu kolm, Anna-Liisa Joandi kaks ja Simona Põlismäe ühe palli. FOTO: Maarika Hiiemäe

Kõrge pressingu ja ründava mänguplaaniga kohtumisele tulnud Tuleviku naiskond teenis juba 5. minutil nurgalöögi, kuid selle suutsid külalised probleemideta ära klaarida. Järgnevatel minutitel proovis Tulevik korduvalt pikkade pallidega vastaste kasti murda, kuid Ajaxi kaitseliini siis veel üle mängida ei suudetud. Korra olid ohtlikule rünnakule lähedal ka külalised, kuid Tuleviku kaitseliini üle joosta proovinud Ajaxi ründajale fikseeriti suluseis.

Pärast seda olukorda elavnes Tuleviku mäng veelgi ja mitmel korral oli ühendnaiskond väravale lähedal.  25. minutil Ajaxi väravavõrk lõpuks ka sahises. Anna-Liisa Joandi sai ilusa läbisöödu, edestas kaitsjat ja lõi palli väravasse.

Pärast seda tabamust enam tagasi ei vaadatud ja väravaid löödi igale maitsele. 29. minutil lõi oma esimese värava Teisi Toomsalu, kui ta keeras vasakult äärest sisse ja lõi palli tagumisse nurka. Vaid mõned minutid hiljem tegi ta seisuks juba 3:0.

Napilt jäi skoorimisest puudu ka Maive Jürmannil ja Katarina Põlduril, ent esimesel poolajal rohkem väravaid ei nähtud.

Ka pärast pausi Tulevik alustas agressiivselt ja viis minutit hiljem jõudsid kollasärgid oma neljanda väravani. Teisi Toomsalu tsenderdas palli värava ette ja Anna-Liisa Joandi koksas selle meetrilt sisse. Vaid loetud minutid hiljem lõi Tulevik sarnasest olukorras oma järgmise värava. Söötja oli sama, kuid seekord oli adressaat Simona Põlismäe.

Tõrvatilk meepotti kukkus Tuleviku jaoks aga 67. minutil, kui veerand tundi varem mängu toodud Teele Toomsalu vigastas kukkudes õnnetult oma õlga ja oli sunnitud mängust lahkuma. See ei takistanud Tulevikku aga löömast oma kuuendat väravat, sest 74. minutil tõstis Teisi Toomsalu karistusala joone juurest palli üle väravavahi ja sai tähistada kübaratrikiga oma hooaja kolmeteistkümnendat väravat, mis tõstis ta kogu liiga väravaküttide pingereas kolmanda koha ainuvalitsejannaks.

Selle võiduga kindlustas Tulevik oma positsiooni meistriliiga tabelis, suurendades oma edu mängu vähem pidanud Tammeka ees seitsmele punktile. Uuel nädalal kohtuvadki tabelinaabrid Tammeka ja Tulevik Tartus.

Peatreeneri kommentaar

“Kui vastased lubavad nii mängida, siis loomulikult mängijad ka lustivad. Oleks võinud ka kaks korda rohkem väravaid olla, aga las tüdrukud harjutavad. Mängisime täna hästi,” kõneles Sergei Vassiljev mängu järel. “Kasutasime kõik vahetused ära, üks neist küll sunnitud, aga kogu koosseis sai mänguaega.”

Teele Toomsalu vigastuse tõsiduse selgumiseni läheb veel aega. “Praegu veel ei tea. Teele kukkus õla peale. Õlg paigast ei olnud, kuid igaks juhuks läheb ta arsti juurde ja siis saame teada, kui tõsine see on.”

Vassiljev lõpetas: “Teadsime kuidas Ajax mängib ja mängisime ise sellele vastavalt. Parim kaitse on rünnak ja meie eesmärk oligi pall vastase poole peal pidama saada ja sealt oma rünnakuid ehitada. Mängu algul me sellega hakkama ei saanud, aga kohe kui hakkasime korralikult palli hoidma, siis tekkisid ka ohtlikud olukorrad. Tahtmist on tüdrukutel küll, see ongi põhiline.”