Naiskond alistas Lasnamäe Ajaxi ülikindlalt

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond võõrustas pühapäeval meistriliiga tabeli põhjas paiknevat Lasnamäe FC Ajaxi naiskonda. Skooriga 6:0 võeti hooaja kuues võit. Ilma ühegi vahetusmängijata Viljandisse reisinud Ajaxi väravasse lõi Teisi Toomsalu kolm, Anna-Liisa Joandi kaks ja Simona Põlismäe ühe palli. FOTO: Maarika Hiiemäe

Kõrge pressingu ja ründava mänguplaaniga kohtumisele tulnud Tuleviku naiskond teenis juba 5. minutil nurgalöögi, kuid selle suutsid külalised probleemideta ära klaarida. Järgnevatel minutitel proovis Tulevik korduvalt pikkade pallidega vastaste kasti murda, kuid Ajaxi kaitseliini siis veel üle mängida ei suudetud. Korra olid ohtlikule rünnakule lähedal ka külalised, kuid Tuleviku kaitseliini üle joosta proovinud Ajaxi ründajale fikseeriti suluseis.

Pärast seda olukorda elavnes Tuleviku mäng veelgi ja mitmel korral oli ühendnaiskond väravale lähedal.  25. minutil Ajaxi väravavõrk lõpuks ka sahises. Anna-Liisa Joandi sai ilusa läbisöödu, edestas kaitsjat ja lõi palli väravasse.

Pärast seda tabamust enam tagasi ei vaadatud ja väravaid löödi igale maitsele. 29. minutil lõi oma esimese värava Teisi Toomsalu, kui ta keeras vasakult äärest sisse ja lõi palli tagumisse nurka. Vaid mõned minutid hiljem tegi ta seisuks juba 3:0.

Napilt jäi skoorimisest puudu ka Maive Jürmannil ja Katarina Põlduril, ent esimesel poolajal rohkem väravaid ei nähtud. 

Ka pärast pausi Tulevik alustas agressiivselt ja viis minutit hiljem jõudsid kollasärgid oma neljanda väravani. Teisi Toomsalu tsenderdas palli värava ette ja Anna-Liisa Joandi koksas selle meetrilt sisse. Vaid loetud minutid hiljem lõi Tulevik sarnasest olukorras oma järgmise värava. Söötja oli sama, kuid seekord oli adressaat Simona Põlismäe.

Tõrvatilk meepotti kukkus Tuleviku jaoks aga 67. minutil, kui veerand tundi varem mängu toodud Teele Toomsalu vigastas kukkudes õnnetult oma õlga ja oli sunnitud mängust lahkuma. See ei takistanud Tulevikku aga löömast oma kuuendat väravat, sest 74. minutil tõstis Teisi Toomsalu karistusala joone juurest palli üle väravavahi ja sai tähistada kübaratrikiga oma hooaja kolmeteistkümnendat väravat, mis tõstis ta kogu liiga väravaküttide pingereas kolmanda koha ainuvalitsejannaks.

Selle võiduga kindlustas Tulevik oma positsiooni meistriliiga tabelis, suurendades oma edu mängu vähem pidanud Tammeka ees seitsmele punktile. Uuel nädalal kohtuvadki tabelinaabrid Tammeka ja Tulevik Tartus.

Peatreeneri kommentaar

“Kui vastased lubavad nii mängida, siis loomulikult mängijad ka lustivad. Oleks võinud ka kaks korda rohkem väravaid olla, aga las tüdrukud harjutavad. Mängisime täna hästi,” kõneles Sergei Vassiljev mängu järel. “Kasutasime kõik vahetused ära, üks neist küll sunnitud, aga kogu koosseis sai mänguaega.”

Teele Toomsalu vigastuse tõsiduse selgumiseni läheb veel aega. “Praegu veel ei tea. Teele kukkus õla peale. Õlg paigast ei olnud, kuid igaks juhuks läheb ta arsti juurde ja siis saame teada, kui tõsine see on.”

Vassiljev lõpetas: “Teadsime kuidas Ajax mängib ja mängisime ise sellele vastavalt. Parim kaitse on rünnak ja meie eesmärk oligi pall vastase poole peal pidama saada ja sealt oma rünnakuid ehitada. Mängu algul me sellega hakkama ei saanud, aga kohe kui hakkasime korralikult palli hoidma, siis tekkisid ka ohtlikud olukorrad. Tahtmist on tüdrukutel küll, see ongi põhiline.”

Protokoll

29. augustil kell 14.00 Viljandi linnastaadionil

JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – Lasnamäe FC Ajax  6:0 (3:0)

25., 50. Anna-Liisa Joandi, 29., 36., 74. Teisi Toomsalu, 59. Simona Põlismäe

Hoiatus: 63. Liisi Kalinina

Pealtvaatajaid: 34

Peakohtunik: Siim Suurmets

Abikohtunikud: William Vaask, Jako Arula

Tulevik: Angela Sööt (80. Kristi Mägi), Sandra Liir, Mia Maks (57. Katriin Kabanov), Anett Joandi, Teisi Toomsalu, Anna-Liisa Joandi, Maria Soll, Maive Jürmann, Simona Põlismäe, Reti Talts, Katarina Põldur (50. Teele Toomsalu; 67. Dagmar Hekki).

Varus: Teele Toomsalu, Kristi Mägi, Dagmar Hekki, Katriin Kabanov.

Ajax: Margarita Velikanova, Jolanta Petraitis, Elisabeth Žemkov, Sarah Brigitta Praun, Kärolin Raudsepp, Anastasija Fjodorova, Keili Kadak, Liisi Kalinina, Riina Jakobson, Inga Kaup, Elisabeth Linde.

Varus: –

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin