Meister lahkus Viljandist taas krimpsus näoga: Tulevik 3:3 Flora

Premium liiga kuuendal mängupäeval läksid teisipäeva õhtul Viljandi kunstmurustaadionil vastamisi kodune Tulevik ja valitsev meister Tallinna FC Flora. Meistermeeskond tegi, mis suutis, aga lahkus juba teist korda järjest Viljandist vähemaga kui see, mille järele siia tuldi. Seekord siiski mitte päris tühjade kätega nagu mullu: teisipäevane marulahing lõppes 3:3 viigiga. FOTO: Marit Stepanova.

Flora pani Tulevikule avavilest saati peale tugeva ning kõrge keskväljapressinguga surve. Juba kümnendal minutil pidi Marten Ritson Tuleviku väravasuul tegema otsustava tõrje, kui peatas Henrik Ojamaa pealelöögi. Neli minutit hiljem aga oli pall hoopis teises väravas. Herol söötis palli keskväljale, kus Nikita Komissarov hoolimata talle tehtud üpris karmist veast selle vasakule äärele Carson Dormondile suunata suutis. Komissarov jäigi valudes keskringi lebama, ent Dormond juba ründas ning pani terava maasöödu Flora värava eest läbi, tagumises väravapostis oli sellel jaol Kristjan Kask ning ta ei eksinud: postipõrge ja 1:0.

Kaks minutit hiljem oli Komissarov taas ametis, ent tema söötu ei saanud Kask trahvialas omaks ning Flora klaaris palli auti. Veel paarikümne minuti jagu püsis Tulevik mängus sees, ent pooltunni täitudes surus Flora kollasärgid üha sügavamale oma väljakupoolele. Tulevik tihendas-kohendas kaitseblokki, ent üks eksimus sai siiski määravaks. 34. minutil keeras Henri Välja end trahvikasti ees Komissarovi pealt maha ning tulistas vasaku jalaga Ritsonile püüdmatu pommlöögi Tuleviku väravasse. 1:1.

Järelejäänud avapoolajal Tulevik Flora marusurve alt enam ei pääsenud. Flora raiskas ent oma võimalused kas ise või oli toimekas Tuleviku kaitseliin. Pausile mindigi 1:1 tasaseisult.

Teine poolaeg tõi florakatele küllap õudusega meelde mullusuvise kohtumise linnastaadionil, sest sarnaselt toonasele mängule lõi jälle Kristjan Kask poolaja alguses Tuleviku teise värava ja viis omad uuesti ette. 52. minutil puhkes tallinlaste karistusalas tohutu segadus ning kolm Flora kaitsjat vaatasid üksisilmi, kuidas söödu jalga saanud Kristjan Kask palliga nende eest taganeb ja löögikohta otsib. Kui Märten Kuusk lõpuks ärkas ja otsustavalt kaitsele viskus, oli Kask juba löögikoridori leidnud ning saatis palli meeste vahelt läbi Flora väravasse. 2:1!

Flora mehi kummitanud déjà-vu aga sel korral kaua ei kestnud. Juba kaks minutit hiljem võttis Daniil Petrunin oma karistusalas valusalt maha floraka Henri Välja ning kohtuniku poolt kõhklematult määratud penaltilöögi realiseeris külmavereliselt Rauno Sappinen. 2:2.

Järgnes pikk periood, mil Tulevik püsis kenasti mängus, ent Flora surve oli tugev ning kasvas iga minutiga. 76. minutil tegi Marten Ritson üliolulise tõrje, kui lükkas üle lati rahvuskoondise väravaküti Rauno Sappineni terava kauglöögi. Üha kasvaval hulgal aga teenis Flora erinevaid standardolukordi nii nurga- kui karistuslöökide näol. 86. minutil sai ta neist lõpuks ka oma tahtmise, kui Markus Poomi antud järjekordne nurgalöök viis palli Tuleviku väravaesisele, kus see õnnetult vastu Kaimar Saagi pead põrkas ja sealt vaid poolelt meetrilt tee Tuleviku väravasse leidis. Marten Ritson tõi küll reaktsioonitõrjega palli veel väravast väljagi, ent see oli siiski jõudnud enne väravajoone ületada. Flora oli esimest korda selles mängus juhtima pääsenud: 2:3.

Kui Markus Poom asus kolm minutit hiljem taas lööma 30 meetrilt teenitud karistuslööki ja selle üle värava saatis, sai Tulevik mängu lõpul sabast küünte ja hammastega kinni. Normaalaja viimase minuti täitudes, tsenderdas Kaimar Saag palli Flora trahvikasti esisele, kus Tomi Fagbongbe pealelöök küll Flora kaitsjatesse takerdus, ent tagaliinist rünnakule tormanud Atanda sai tagasipõrkunud palli endale jala peale, nõksutas end kahe Flora kaitsja vahelt läbi ja lajatas palli südametäiega Flora võrku. 3:3!

Lisaminuteid anti kolm ning nende jooksul oli Tulevikul võimalus ja võiduväravat jahtida, ent tormakaks sellega siiski ei mindud ning üliväärtuslikust viigipunktist hoiti mängu lõpuni kinni.

Tuleviku järgmine kohtumine ootab ees laupäeval 24. aprillil, kui võõrsil minnakse kell 16 vastamisi Tallinna Legioniga.

Kohtumise tipphetked ja väravad

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

Mängu protokoll

20. aprillil kell 18.45 Viljandi kunstmurustaadionil

Viljandi JK Tulevik – Tallinna FC Flora  3:3 (1:1)
14., 52. Kristjan Kask, 90. Atanda Ogungbe – 34. Henri Välja, 55. pen. Rauno Sappinen, 86. ov. Kaimar Saag

Väravasöödud: 14. Carson Buschman-Dormond, 52. x, 90. Tomi Fagbongbe – 34. Henrik Ojamaa, 55. Henri Välja, 86. x
Hoiatused: 29. Daniil Petrunin, 39. Ridwan Babatunde, 54. Marten Ritson, 68. Tanel Lang, 74. Rait Oja (abitreener), 88. Arc-En-Ciel Mintongo – 15. Kristo Hussar, 59. Michael Lilander, 61. Markus Poom
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Thor Vaas
Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja

Tulevik: Marten Ritson, Tanel Lang, Atanda Ogungbe, Ridwan Babatunde, Martin Allik, Nikita Komissarov, Arc-En-Ciel Mintongo, Carson Buschman-Dormond, Daniil Petrunin (63. Kaimar Saag), Herol Riiberg, Kristjan Kask (83. Tomi Fagbongbe).
Varus: Kaupo Kruusmäe, Karl Erik Jürisson, Alex Roosalu, Kaimar Saag, Gustav-Hendrik Seeder, Daniel Tuhkanen, Tomi Fagbongbe.

Flora: Matvei Igonen, Michael Lilander, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Kristo Hussar, Markus Poom, Martin Miller, Henrik Ojamaa, Henri Välja (75. Sten Reinkort), Rauno Alliku (68. Sergei Zenjov), Rauno Sappinen.
Varus: Karl-Romet Nõmm, Sten Reinkort, Erko Jonne Tõugjas, Sergei Zenjov, Rocco Robert Shein, Markkus Seppik, Daniil Kuraksin.