Mehed võitsid Pärnut, naised Põlvat

Kõrgliiga mängude nädalavahetus kulges nii Tuleviku meeskonnale kui Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnale positiivsel noodil. Naised alistasid reedel võõrsil kaotusseisust Põlva Lootose 3:2, mehed aga võtsid paar tundi hiljem Premium liigas 1:0 koduvõidu Pärnu Vapruse üle. FOTO: Marit Stepanova.

Koroonapositiivse lähikontaktsena isolatsiooni sunnitud peatreeneri Sergei Vassiljevita ning seetõttu Kevin Paavo käe all Põlvasse sõitnud naiskonna kohtumine sealse Lootosega kulges võrdsete heitlusena, kuni Kärt Hüdsi 42. minutil Tuleviku väravasuul seisnud Angela Sööti tugeva kauglöögiga üllatas ning pall talle püüdmatult värava tagumisse ristnurka lendas. Poolaja 0:1 kaotanud Tulevik aga ei lasknud pead norgu ning juba 55. minutil pudistas Lootose väravavaht käte vahelt väravasse Sandra Liiri raskelt positsioonilt otsajoonel tehtud pealelöögi.

Vaid üheksa minutit hiljem viis Ave-Lii Laas põlvalannad taas juhtima, kui temagi trahvikasti tagant lööma pääses. Angela Söödil ei jäänud taas üle muud, kui palli lendu silmadega saata. 2:1.

Tulevik otsis viigiväravat, ent Lootos oli pidevalt ohtlik ning teenis ridamisi karistuslööke. 80. minutil tõrjus Lootose puurilukk Anett Joandi tugeva kauglöögi enda ette ning tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Teisi Toomsalu, kes selle võrku rammis. Toomsalu jaoks oli tegemist tema hooaja 11. tabamusega meistriliigas, millega ta jõudis järele oma möödunud hooaja väravatesaldo kogusummale.

Tulevik jätkas isukalt ja agressivselt ning vaid kaks minutit hiljem oli taas aktsioonis läbi mängu head tehnikat demonstreerinud ning Põlva kaitsjaid terroriseerinud Teisi Toomsalu. Ta võttis paremal äärel ette Lootose kaitsja ning andis pika püstsöödu trahviala suunas. Sealt suutsid Lootose kaitsjad selle tõrjuda, ent otse Teele Toomsalu jalale, kes palli esimese puutega marulise pommlöögiga Lootose väravasse virutas.

Järelejäänud minutite jooksul üritas Lootos veel mängu tasaseisule viia, ent lõpuvile tähistas Tuleviku naiskonna seitsmemängulise kaotusteseeria magusat lõppu.

Naiskonna järgmine kohtumine leiab aset koduväljakul, kui pühapäeval 29. augustil võõrustatakse Lasnamäe Ajaxit.

Mängu protokoll

20. augustil kell 14.00 Põlva Lootospargis

Põlva FC Lootos – JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN 2:3 (1:0)
42. Kärt Hüdsi, 64. Ave-Lii Laas – 55. Sandra Liir, 81. Teisi Toomsalu, 82. Teele Toomsalu

Hoiatused: 90. Gabriela Busch
Mänguolud:
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Jaanus Allas
Abikohtunikud: Maksim Kartševski, Kristjan Rüüson

Lootos: Karina Piirimaa, Elina Kahar, Hanna Parv, Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Karmen Piirimaa, Kärt Hüdsi, Aiki Suits, Kristin Kukli, Kati-Karoli Silla, Ketlin Pindis.
Varus: Mae Lillo, Isabel Huma, Luiisa Marleen Lepp, Mairit Laanesaar.

Tulevik: Angela Sööt, Sandra Liir, Mia Maks (56. Mari-Liis Rikkinen), Anett Joandi, Teisi Toomsalu, Anna-Liisa Joandi, Maria Soll, Maive Jürmann, Simona Põlismäe (76. Katriin Kabanov), Gabriela Busch, Katarina Põldur (56. Teele Toomsalu).
Varus: Kristi Mägi, Samanta Uueda, Katriin Kabanov, Reti Talts, Mari-Liis Rikkinen, Teele Toomsalu.

Premium liigas dramaatiline madin

Meeste Premium liiga 21. vooru kohtumine tõi Viljandisse Tuleviku lähikonkurendi Pärnu Vapruse. Viimati 31. juulil kodus Tartu Tammekat võitnud Tulevik oli vahepeal saanud kaks identse skooriga kaotust, 3:1 jäädi võõrsil alla nii Paide Linnameeskonnale kui Nõmme Kaljule. Et Vaprus oli suutnud sama perioodi sees võita FC Kuressaare 2:1 ning viigistada 1:1 Paidega, kippus tabeliseis Tuleviku jaoks juba ähvardavaks. See tähendas, et mäng Vaprusega tuli tingimata võita, et jälitajatega vahe uuesti sisse teha.

Tulevik haaras mängu üle täieliku kontrolli avavilest saati. Mõlemad meeskonnad mängisid siiski luuravalt ja ettevaatlikult ning poolvõimalusi tekkis mõlema värava all, ent neid oli vähe. Anton Krutogolov proovis Ingmar Krister Paplavskise valmisolekut madala pealelöögiga ning Pärnu kogu mängu parima võimaluse luhtas Virgo Vallik, kes tõstis palli üle Paplavskise, ent samuti üle värava. Teises väljaku otsas ohustas Tulevik standardolukordadest, mille Vaprus suuremate või väiksemate raskustega klaaritud sai.

36. minutil aga kombineeris Tulevik rünnaku, mille Vapruse kaitsjad Heroli pikali lükkamisega tagasi lõid. Pall aga kukkus Nikita Komissarovi jalale, kes võttis poolsekundiks aja maha, ootas ära Jevgeni Demidovi sissejooksu ning tõstis seejärel palli kavalalt Demidovile ette. Tolle sissejooksu maha maganud Reno Mark ei jõudnud Demidovit enam takistama ning ühe puutega vormistas Demidov Tuleviku juhtseisu ja oma esimese kõrgliigavärava Tuleviku särgis. 1:0.

Teist poolaega kontrollis Tulevik juba üpris kindla käega ning Vaprus ei pääsenud ainsagi pealelöögini, samas raisati ise ridamisi suurepäraseid skoorimisvõimalusi. Säärast mängu jätkus kuni 81. minutini, mil Atanda Ogungbe tegi keskväljal pärnakate Kristen Saartsile vea, misjärel puhkenud sõneluses provotseeris Tauno Tekko Tuleviku keskväljameest Arcenciel Mintongot. Too läks Tekko teada-tuntud trikkidega paraku kaasa ning teenis oma reaktsiooni eest otse punase kaardi.

Vähemusse jäänud Tulevik langetas liine ning esimest korda kogu mängu jooksul sai Vaprus päriselt mängu sisse ja surus Tuleviku tihedalt kaitsesse. Paar minutit hiljem tuli selle eest esimene tasu, kui Gerdo Juhkam kukutas karistusalas Magnus Villota. Teenitud penaltit lööma asunud Anton Krutogolovi löögi aga tõi Ingmar Krister Paplavskis värava alumisest nurgast ära ning hoidis Tuleviku vee peal.

Järelejäänud minutite jooksul Vaprus Tuleviku väravale enam ohtlikuks saada ei suutnudki ning Tulevik tüüris mängu rahulikult võiduka lõpuvileni.

Järgmisest kohtumisest, 27. augustil kell 18 koduväljakul peetavast derbimatšist Tartu Tammeka vastu jäävad eemale nii punase kaardi teeninud Mintongo kui kollaste hoiatuskaartide limiidi lõhki ajanud Nikita Komissarov.