Meeste karikahooaeg lõppes napi kaotusega Tammekale

Kolmapäeval kunstmuruväljakul peetud Evald Tipneri karikasarja 1/8 finaalkohtumine lõppes Tartu Tammeka 1:0 võiduga ning Tuleviku karikahooaeg sai lõpu. Tartlaste värava lõi 65. minutil meeskonna kapten Tauno Tekko.

Kohtumist iseloomustas Tammeka mänguline ning territoriaalne ülekaal. Sellest hoolimata ei suutnud tartlased Tuleviku väravale otsest ohtu kujutada kuni saatusliku tabamuseni. Tuleviku taktikaline plaan nägi ette initsiatiivi loovutamist Tammekale ning toetumist kontrarünnakutele. Esimesel poolajal sisuliste ründelahendusteni ei jõutudki, ent vastased hoiti samuti kuival.

Teisel poolajal jätkas Tammeka samas stiilis ning Tulevik kaitses samuti endistviisi. 58. minuti paiku vahetas kohtumist varumeestepingil alustanud Tanel Lang välja tipuründaja Indrek Ilvese, kui positsioonilist vahetust see ei tähendanud: Ilvese asemele nihkus number kümne positsioonil mänginud Romeo Da-Costa, Lang võttis sisse koha Da-Costa endisel positsioonil ning mäng muutus hoobilt märksa elavamaks.

Paraku jõudsid tartlased 65. minutil saatuslikult sihile, kui Tauno Tekko leidis augu Tuleviku kaitseliinis ning tulistas trahvikasti nurgast madala ent terava diagonaalpalli Karl-Romet Nõmmele püüdmatult väravasse.

Järelejäänud pooltunni vältel mäng võrdsustus ning kandus seejärel üha selgemalt Tammeka väljakupoolele. Tulevik teenis ridamisi nurgalööke, ent neist sündinud parimat võimalust Ridwan Babatunde realiseerida ei suutnud, kui palli peaga sentimeetrite võrra üle värava saatis. Lõpuminutite eel sai vabalt positsioonilt pealelööki proovida ka Da-Costa, ent lõi ebamugava trajektooriga ette lennanud palli alt läbi.

Lõpuvile tähistas Tuleviku tänavuse karikateekonna lõppu, tartlased aga jäävad ootama oma veerandfinaali vastast, kes loositakse neile veebruaris.

Tuleviku peatreener Sander Post tõdes, et tartlaste pakutud mängutempo oli kõrgem kui üheski senises omavahelises liigamängus.

“Nad tahtsid seda võitu väga ja see peegeldus igast nende liigutusest,” kõneles Post. “Meie aga alustasime kohtumist mitmete mängijatega, kes tavaliselt vahetusest sekkuvad, sest mänge on järjest palju ning Premium-liigas ei ole meil asjad sugugi selged. Pidime koosseisus roteerima, et viimases kahes liigamängus vajalik tulemus tuua, sest matemaatiliselt ei ole me üleminekumänge ju veel välistanud.”

Peatreeneri hinnangul tegutses ebaharilik algkoosseis siiski rahuldavalt. “See ei olnud mingi kokku klopsitud koosseis, me oleme sarnastes oludes ka liigakohtumisi pidanud ja teinud seda edukalt,” kõneles tavalised põhimehed Tanel Langi, Janar Õunapi, Kaimar Saagi, Mark Eduri ja Kristjan Kase varupingile jätnud Post. “Mehed tegid, mis suutsid. Võib-olla pidanuksime esimese vahetuse veidi varem tegema ja ehk oleksime sellega karikasarja silmas pidades midagi ka päästnud, ent oletuseks see jääbki. Pidasime silmas tasakaalu ja meeste väsimust nii karikat kui liigat arvesse võttes ja otsused tuli teha meeskonna üldise seisundi baasilt. Karikasarjast langeda on muidugi kahju, ent nüüd tuleb keskenduda järelejäänud liigakohtumistele ja seal endast kõik anda.”

Turniiritabelis seitsmendat positsiooni hoidev Tulevik tuleb uuesti murule eeloleval pühapäeval kell 13, kui linnastaadionil võõrustatakse Indrek Ilvese kõrgliigakarjääri viimases kodumängus tabeli punast laternat ehk Maardu Linnameeskonda. Hooaja viimases kohtumises minnakse 9. novembril võõrsil vastamisi ellviimasel kohal platseeruva Tallinna Kaleviga.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
3484
Tallinna FCI Levadia
3477
Nõmme Kalju FC
3476
Paide Linnameeskond
3471
Tartu JK Tammeka
3443
JK Narva Trans
3442
Viljandi JK Tulevik
3425
FC Kuressaare
3423
JK Tallinna Kalev
3421
Maardu Linnameeskond
3417

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2056
Pärnu JK
2046
JK Tallinna Kalev
2029
Saku Sporting
2022
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
1922
Tartu JK Tammeka
1919
Põlva FC Lootos
1917
Tartu SK 10 Premium
1910

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2458
JK Tallinna Kalev III
2452
Läänemaa JK
2446
FC Kuressaare II
2441
Pärnu JK Vaprus II
2436
Põhja-Sakala
2435
Tallinna JK Piraaja
2435
Tallinna FC Flora U19
2434
Viimsi JK II
2530
Raplamaa JK
2429
Raasiku FC Joker
2427
Viljandi JK Tulevik II
2424
Pärnu JK Poseidon
2423
FC Kose
2415

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Espak Viljandi
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Suursponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Helion Ehitus
Helion Ehitus
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa bussiliinid
Folk Auto
Folk Auto
Print Best
Print Best
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum
Viljandi linn
Viljandi linn

Koostööpartnerid

Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
Viljandi lokaal Legend
Lokaal Legend
MyFitness
MyFitness
Käti Tikand
Käti Tikand