Meeste karikahooaeg lõppes napi kaotusega Tammekale

Kolmapäeval kunstmuruväljakul peetud Evald Tipneri karikasarja 1/8 finaalkohtumine lõppes Tartu Tammeka 1:0 võiduga ning Tuleviku karikahooaeg sai lõpu. Tartlaste värava lõi 65. minutil meeskonna kapten Tauno Tekko.

Kohtumist iseloomustas Tammeka mänguline ning territoriaalne ülekaal. Sellest hoolimata ei suutnud tartlased Tuleviku väravale otsest ohtu kujutada kuni saatusliku tabamuseni. Tuleviku taktikaline plaan nägi ette initsiatiivi loovutamist Tammekale ning toetumist kontrarünnakutele. Esimesel poolajal sisuliste ründelahendusteni ei jõutudki, ent vastased hoiti samuti kuival.

Teisel poolajal jätkas Tammeka samas stiilis ning Tulevik kaitses samuti endistviisi. 58. minuti paiku vahetas kohtumist varumeestepingil alustanud Tanel Lang välja tipuründaja Indrek Ilvese, kui positsioonilist vahetust see ei tähendanud: Ilvese asemele nihkus number kümne positsioonil mänginud Romeo Da-Costa, Lang võttis sisse koha Da-Costa endisel positsioonil ning mäng muutus hoobilt märksa elavamaks.

Paraku jõudsid tartlased 65. minutil saatuslikult sihile, kui Tauno Tekko leidis augu Tuleviku kaitseliinis ning tulistas trahvikasti nurgast madala ent terava diagonaalpalli Karl-Romet Nõmmele püüdmatult väravasse.

Järelejäänud pooltunni vältel mäng võrdsustus ning kandus seejärel üha selgemalt Tammeka väljakupoolele. Tulevik teenis ridamisi nurgalööke, ent neist sündinud parimat võimalust Ridwan Babatunde realiseerida ei suutnud, kui palli peaga sentimeetrite võrra üle värava saatis. Lõpuminutite eel sai vabalt positsioonilt pealelööki proovida ka Da-Costa, ent lõi ebamugava trajektooriga ette lennanud palli alt läbi.

Lõpuvile tähistas Tuleviku tänavuse karikateekonna lõppu, tartlased aga jäävad ootama oma veerandfinaali vastast, kes loositakse neile veebruaris.

Tuleviku peatreener Sander Post tõdes, et tartlaste pakutud mängutempo oli kõrgem kui üheski senises omavahelises liigamängus.

“Nad tahtsid seda võitu väga ja see peegeldus igast nende liigutusest,” kõneles Post. “Meie aga alustasime kohtumist mitmete mängijatega, kes tavaliselt vahetusest sekkuvad, sest mänge on järjest palju ning Premium-liigas ei ole meil asjad sugugi selged. Pidime koosseisus roteerima, et viimases kahes liigamängus vajalik tulemus tuua, sest matemaatiliselt ei ole me üleminekumänge ju veel välistanud.”

Peatreeneri hinnangul tegutses ebaharilik algkoosseis siiski rahuldavalt. “See ei olnud mingi kokku klopsitud koosseis, me oleme sarnastes oludes ka liigakohtumisi pidanud ja teinud seda edukalt,” kõneles tavalised põhimehed Tanel Langi, Janar Õunapi, Kaimar Saagi, Mark Eduri ja Kristjan Kase varupingile jätnud Post. “Mehed tegid, mis suutsid. Võib-olla pidanuksime esimese vahetuse veidi varem tegema ja ehk oleksime sellega karikasarja silmas pidades midagi ka päästnud, ent oletuseks see jääbki. Pidasime silmas tasakaalu ja meeste väsimust nii karikat kui liigat arvesse võttes ja otsused tuli teha meeskonna üldise seisundi baasilt. Karikasarjast langeda on muidugi kahju, ent nüüd tuleb keskenduda järelejäänud liigakohtumistele ja seal endast kõik anda.”

Turniiritabelis seitsmendat positsiooni hoidev Tulevik tuleb uuesti murule eeloleval pühapäeval kell 13, kui linnastaadionil võõrustatakse Indrek Ilvese kõrgliigakarjääri viimases kodumängus tabeli punast laternat ehk Maardu Linnameeskonda. Hooaja viimases kohtumises minnakse 9. novembril võõrsil vastamisi ellviimasel kohal platseeruva Tallinna Kaleviga.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin