Marten Ritson taasliitub Viljandi Tulevikuga

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik sõlmis mängijalepingu 21-aastase viljandimaalasest väravavahi Marten Ritsoniga, kes asub kolmeaastase pausi järel taas kodukandi esindusvõistkonna väravasuule Premium Liigas.

Marten Ritson tõdes üleminekut kommenteerides, et kodus tagasi on hea olla.

“Ootan suure huviga eelseisvat hooaega, sest meeskond on teinud suure sammu edasi,” sõnas ta. “Loodan, et uuesti sisseelamine läheb kiiresti ning suudame teha veel parema hooaja, kui oli mullune. Kavatsen anda endast absoluutselt kõik, nii treeningutel kui mängupäevadel, et see eesmärk saavutada. Staadionil näeme!

Tuleviku jalgpalliklubi juht Raiko Mutle lausus, et Karl-Romet Nõmmele asendajat otsides oli klubil vaekausil mitu väärikat kandidaati.

“Nende hulgas oli nii koduse kõrgliiga kontekstis nimekaid väravavahte kui vähema kogemusega mängijaid,” kõneles ta. “Marteni kasuks langes treenerite ja spordidirektori otsus ennekõike tema nooruse, perspektiivikuse ja kohaliku tausta pärast. Me teame ja tunneme teda ning usume, et Marten teeb meie ridades kauaoodatud läbilöögi, ehkki kõik mõistavad, et tal on täita väga suured saapad. Ka on tore on tervitada meie meeskonnas järjekordset kohaliku taustaga mängijat ning hea meel on tõdeda, et sellised mehed leiavad tee tagasi kodusele vutimurule.”

Tääksi spordiklubi kasvandik Marten Ritson kuulus esimest korda Viljandi meeskonna koosseisu 2017. aasta Premium Liiga hooajal, mil sai Tuleviku väravas kirja oma debüüdi kõrgliigas. Samal aastal liitus Ritson suvises üleminekuaknas Soome kõrgliigaklubi SJK Seinäjokiga, kust naasis Tulevikku aasta hiljem, ent lahkus järgmises suvises üleminekuaknas taas Soome, kus liitus teise liiga klubiga FC Atlantis. 2019. aasta suvel ühines Ritson tänavu kõrgliigas hõbemedalid võitnud Paide Linnameeskonnaga ning aitas järvalaste duubelmeeskonnal võtta veenva ülekaaluga esiliiga B-tasandi võit ja tõusta esiliigasse.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin