Mark Edur liitus Bulgaaria kõrgliigaklubiga

Viljandi Tuleviku äärekaitsja Mark Edur (21) sõlmis täna kaheaastase lepingu Bulgaaria kõrgliigaklubiga SFC Etar Veliko Tarnovo.

Eduri üleminek on ajalooliselt märgiline: tegemist on alates 2011. aastast iseseisva klubina tegutseva Viljandi Tuleviku esimese mängijaga, kes on teeninud klubi eest mängides lepingu välismaal. Seetõttu on Tuleviku klubi juht Raiko Mutle teoks saanud ülemineku osas rahulolev.

“Info huvist Marki vastu jõudis meieni suve lõpus,” kõneles Mutle. “Arutasime olukorda ning pakutud tingimusi Markiga põhjalikult. Marki soov oli pakkumine vastu võtta. Meie klubi filosoofia kohaselt otsime alati tasakaalupunkti esindusvõistkonna sportliku edu ja tulemuste ning mängijate individuaalse karjääri ja huvide vahel, nii oli ka selle üleminekuga.”

Raiko Mutle sõnul tõestas 2019. aasta alguses Tallinna FCI Levdiast Tulevikuga lenulepingu alusel liitunud, kohe põhikoosseisu murdnud ning sama hooaja keskel Levadialt välja ostetud Mark Edur end kahe Viljandis veedetud hooaja jooksul pühendunud ja kirgliku mängumehena.

“Tal oli meiega häid ja halvemaid päevi, ent Markile ei saanud iialgi ette heita tahtmise puudumist,” tõdes Mutle.

Tema sõnul näitab teoks saanud üleminek, et Viljandi Tulevikus on sihikindla töö tulemusena igale mängjiale kõik võimalused uute horisontide poole püüdlemiseks olemas.

“Soovime Markile ainult parimat, häid kordaminekuid ja edukaid hooaegu ning täname teda Viljandis näidatud pühendumuse ja kire eest,” lisas ta.

Mark Edur toonitas oma kommentaaris Viljandi ja Tuleviku olulisust tema karjääri kujunemisel.

“Tulin Viljandisse otsima võimalust end tõestada, sest see oli tol hetkel kõik, mida vajasin ja palusin. Tulevik oli koht, kus see võimalus mulle anti. Mind võeti vastu ja tehti minust kahe aastaga see, kes ma täna olen,” sõnas Edur.

“Ma ei suuda sõnadesse panna austust, mida tunnen Tuleviku klubi ja kõigi selles töötavate inimeste, eriti aga Sander Posti vastu, keda pean tähtsaimaks inimeseks oma karjääris,” lisas Edur. “Viljandist sai nende aastate jooksul minu kodu, jätsin Viljandisse ja selle inimeste kätte suure osa oma südamest. Aitäh teile toetuse ja uskumise eest!”

SFC Etar Veliko Tarnovo on Bulgaaria kõrgliigaklubi, mis moodustati 2013. aastal FC Etar 1924 baasil ning jõudis esimest korda Bulgaaria kõrgliigasse 2017-18 hooajal. Debüütaastal teeniti 14 meeskonna seal 11. koht, järgmisel aastal tuldi seitsmendaks ning mullu kümnendaks. Käimasoleval hooajal ollakse seitsme vooru järel tabelis viimasel kohal.

Mark Edur sai 2019. ja 2020. aastal Tuleviku eest kirja kokku 47 kohtumist Premium Liigas ning murdis Tulevikus mängides end ka Eesti kuni 21-aastaste rahvuskoondise koosseisu. Eduri viimaseks mänguks Tuleviku särgis jäi karikasarjas peetud kohtumine FC Kosega.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin