Männimäe jalgpallihall sai nurgakivi

Reede pärastlõunal asetas Viljandi Tuleviku noormängija Kaspar Jüris Männimäe ehitustandril tulevase jalgpallihalli vundamenti sümboolse metallsilindri, millesse oli eelnevalt pandud mitmeid tähenduslikke esemeid, muu hulgas jalgpallisaabaste korgid, linna hõbemünt ja Tuleviku klubimärk. Nurgakivi mörtisid kinni linnapea Madis Timpson, volikogu esimees Helir-Valdor Seeder ning Tuleviku esindusvõistkondade kaptenid Gerdo Juhkam ja Maive Jürmann. FOTO: Marek Tiits.

Linnapea Madis Timpson tõdes oma kõnes, et tegemist on linnale ajaloolise päevaga. “Oleme sisehallist rääkinud aastaid. Täna oleme jõudnud sellele nurgakivi panekuni. Tegemist on Viljandi tänavuse aasta kõige suurema investeeringuga, see räägib iseenda eest,” kõneles Timpson.

“Eesti rahvuskoondis on pidanud üksikuid mänge, mille algkoosseisu pole kuulunud mõni Viljandis üles kasvanud jalgpallur. Olen veendunud, et kerkivast sisehallist saavad täiendust ühtviisi nii Viljandi Tulevik kui Eesti jalgpalli tulevik,” lisas ta.

Viljandi linnavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder palus tseremooniale kogunenuil enda ümber ringi vaadata. “Viljandi areneb. Põlised viljandlased mäletavad, et siinsamas kõrval oli Nõukogude sõjaväe territoorium, tänaseks aga kerkib selle asemele kena individuaalelamute rajoon, arendatakse infrastruktuuri, ning nüüd oleme panemas nurgakivi jalgpallihallile,” lausus Seeder. “On olnud ime, et meil on Viljandis olemas meistriligavõistkonnad, kes on pidanud tegema säärastes oludes tipptasemel ettevalmistust. Peagi on ka nende jaoks tingimused loodud.”

Männimäe multifunktsionaalne jalgpallihall, milles on lisaks täismõõtmetes kunstmuruväljakule ka seda ümbritsevad jooksurajad, kergejõustikuvarustus, riietusruumid, jõusaal ning 150-kohaline tribüün, valmib käesoleva aasta sügiseks. Halli valmimist rahastati riigieelarvest ning Viljandi linnavalitsus eraldas eriprojekti alusel valmiva olmehoone ehituseks oma eelarvest lisaks ligi 1,5 miljonit eurot. Viljandi jalgpallihall on esimene neljast sisehallist üle Eesti, mis riigieelarvest tehtud eraldiste toel valmib.

Videoreportaaž ja intervjuud

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin