Männimäe jalgpallihall anti linnarahvale üle emotsionaalse avapeoga

Reedel avati ametlikult tänavu mais nurgakivi saanud Männimäe jalgpallihall. 118 meetrit pikk, 77 meetrit lai ja 23 meetrit kõrge multifunktsionaalne spordihall, kus on lisaks jalgpalliväljakule jooksurajad koos kergejõustikuvarustusega, soojendus- ja jõuala ning olmehoone riietus- ja pesuruumidega, lisaks tribüünid kuni 200 pealtvaatajale mõeldud istekohtadega, on lõplikult valmis. FOTO: Liisi Troska / EJL.

Männimäe sisehall valmis riigi algatatud jalgpallihallide projekti raames, mille eesmärk on rajada vähemalt üks jalgpallihall igasse Eesti maakonda. 2020. aastal alustati ehitust Tartus, Haapsalus, Viljandis ja Raplas. Käimasoleval aastal eraldati riigieelarvest raha hallide ehituseks Jõhvi, Rakvere, Kuressaare ja Pärnu vahel. 2022. aasta eelarves on eraldatud kuus miljonit eurot jalgpallihallide rajamiseks Narva, Paidesse, Jõgevale ja Viimsisse.

Viljandi linnavalitsus lisas riigi eraldatud 1,5 miljonile eurole teist samapalju ning alles 28. mail nurgakivi saanud Männimäe hall on esimene, mis riigi algatatud projekti raames lõplikult valmis sai. Tegemist on kogu Euroopas ainulaadse projektilahendusega sisehalliga, mis on ühtlasi ka esimene jalgpallihall Eestis, mis asub väljaspool Tallinna. Käesoleva aastanumbri sees peaks avamiseni jõudma sisehallid ka Haapsalus ja Tartus.

Avatseremoonial võtsid sõna Viljandi haridus- ja kultuuriameti juhataja Jaak Raie, linnapea Madis Timpson, linnavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder, peatöövõtja Dreibau esindaja Oliver Akenpärg, jalgpalliliidu peadirektor Tõnu Sirel, Viljandimaa spordiliidu juht Ilmar Kütt ning Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi president Raiko Mutle. Vahvate vahepaladega esinesid tantsustuudio Dance Dream tütarlapsed ning meeleolu lõid Viljandi muusikakooli trummarid.

Ilmar Kütt andis Raiko Mutlele üle Viljandimaa spordiliidu rändkarika, mis hakkab alates tänavusest aastast kuuluma jooksval hooajal parima tulemuse teinud Viljandimaa noorte jalgpallivõistkonnale.

Avapeo fotogalerii Liisi Troska kaamerasilma vahendusel leiad siit.

Kaks põnevat avamängu

Pärast ametliku osa lõppu võtsid jalgpalliväljakul mõõtu ehitaja ja tellija. Haaravas matšis jäi tulemusega 3:1 peale ehitaja. Ametlikus avamatšis aga läksid vastamisi Viljandi Tuleviku kontorikollektiiv ning Eesti Jalgpalli Liidu esindus.

Tuleviku võistkonda kuulusid väravavahtide treener ning spordikeskuse juhataja Mati Jürisson, klubi president Raiko Mutle, noortetöö juht Aivar Lillevere, noortetreenerid Antti Rosenberg, Kevin Paavo, Kaimar Saag, Indrek Ilves, Janar Õunap, Tanel Lang, Dagmar Hekki, varustaja Reelika Veske, turundus- ja arendusjuht Marek Tiits, naiskonna kapten Maive Jürmann ja duubelmeeskonna treener Raido Roman.

EJLi eest jooksid väljakule endised meeste koondise mängijad Urmas Kirs (80 mängu, 5 väravat), Jarmo Ahjupera (22 mängu, 1 värav), Mati Pari (22 mängu, 1 värav), Ivan O´Konnel-Bronin (22 mängu), Gert Olesk (13 mängu), meeste ja U19 saalikoondise peatreener Dmitri Skiperski, juhatuse liige Teet Ilves, projektijuht Juss Tamming, liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo, kohtunike koolitusjuht Ain Alev, võistluste osakonna spetsialist Alex-Sander Puhm, spordiajakirjanik Tiit Lääne, Tartu FC Helios juhatuse liige Urmo Viickberg, endine Paide Linnameeskonna kogukonnajuht Arto Saar ning Tallinna FC Reaali mängija ja Viljandi Kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar.

Tulevik läks kohtumist Kaimar Saagi väravast 1:0 juhtima, ent Dmitri Skiperski viigistas seisu peagi. Seejärel aga hakkas väravaid sadama ning avapoolaja võitis Tulevik 7:1, sest jala said valgeks veel Tanel Lang, Indrek Ilves ning penaltipunktilt täpne olnud Reelika Veske. Head tööd tegi Tuleviku väravasuul seisnud Mati Jürisson, kes näitas, et vorm on ajutine, ent klass jääv, ning tegi kogu mängu vältel mitu maailmaklassist paraadtõrjet jalgpalliliidu teravate rünnakute tagasi löömiseks.

Teisel poolajal üritas EJL esindus tagasitulekut ning Juss Tammingu ja Jarmo Ahjupera väravatest vähendatigi jõudsasti vahet. Seejärel aga skoorisid veel kahel korral Indrek Ilves ja lisaks Raiko Mutle ning kohtumise lõppskooriks jäi 10:3.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin