MÄNGU EEL | Sander Post: meie seis on endiselt okei

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonda ootab juba homme, laupäeval ees Premium liiga kolmanda mänguringi esimene kohtumine. Teist korda lühikese aja jooksul võõrustatakse tänavusel hooajal raevukalt medalikolmikut sihtivat ning laupäevase mängu eel turniiritabelis teisel kohal troonivat Paide Linnameeskonda. Tuleviku peatreener Sander Post tõdes lühiintervjuus, et mäng tuleb kahtlemata raske, ent toonitas, et meeskonna seis on hea hoolimata Nõmme Kalju koroonajuhtumiga kaasnenud tohuvabohust, mis satsi isolatsiooni sundis.

Paidega kohtuti viimati kuu aja eest, 15. augustil. Tolles mängus läks Paide Viljandi linnastaadionil kiirelt 3:0 juhtima, ent Tulevik korrigeeris oma mängu teisel poolajal, lõi ühe tagasi ja jäi juuksekarva kaugusele sellest, et teisegi väravaga veel asi nugade peale viia. Lõpuks tuli siiski järvalaste 3:1 paremust tunnistada.

Sander Posti intervjueeris Marek Tiits.

Sander, oled nüüd meeskonna pärast pealesunnitud koroona- ja plaanilist koondisepausi tagasi saanud ja nädalapäevad tavapärases treeningrütmis olnud. Kas ootamatult tulnud sunnitud pausist ka midagi positiivset on kaasa võtta?

Eks tegelikult olid plaanid tõesti teised, muidugi oleks tahtnud treenida. Aga elu on nagu elu on. Võib-olla tuli see paus natuke tõesti kasukski, mehed said lisapuhkepäevi ja vaimset erksust taastada. Individuaalsed treeningud lubatu piirides käisid muidugi edasi ka isolatsiooni ajal, aga kes tahtis, sai puhata veidi rohkem kui tavalise treeninggraafiku ajal.

Nüüd on meeskond täiskoosseisus tagasi ja vaimset värskust on tõesti rohkem. Mehed on paari erandiga ka terved, hea meel oli kõik noortekoondislased (Karl-Romet Nõmm, Kristjan Kask, Mark Edur, Alex Roosalu ja Nikita Komissarov olid U-21 koondises – toim.) tervena ja heas toonuses tagasi saada. Paide mängust jääb kaartidega eemale Tanel Lang, kui võtmemängijaid nimetada. Paari mehe kohal on veel küsimärke, aga koosseisuprobleeme meil siiski ei ole, kõigile võimalikele kõrvalejääjatele on väärikad asendused olemas.

Nüüd Paidega peetav mäng tähistab üliränga seeria lõppu, kolme nädala sees tuli kogu tabeli esinelikuga läbi mängida – tõsi, Flora mäng lükkus koroonakatkestuse tõttu oktoobrisse ja tegi meie olukorda natukene lihtsamaks. Punkte neist mängudest ei tulnud. Said sa selle, kohe lõppeva ränga seeria kestel Paide, Levadia ja Kalju vastu oma meeskonna kohta ka midagi uut või olulist teada, kas tuli ehk mingeid detaile või nüansse ilmsiks, millele tähelepanu pöörata?

Ennekõike sai selgeks see, et me ei ole veel päris kindlasti tipuneliku tasemele lähedal. See on tegelikkus, mis tuleb selgelt välja öelda. Samuti ilmnes asi, mida me tegelikult ka enne teadsime: meil on stabiilsusest kõvasti puudu, ja stabiilsus on tabeli esimese poole meeskonnast rääkides võtmetähtsusega.

Me ei teinud selles seerias ühtki halba mängu, kui tulemus kõrvale panna ja mängupilti vaadata. Eraldi tuleb muidugi võtta Levadialt saadud suurt kaotust (15. voorus alistuti FCI Levadiale võõrsil 1:5 – toim.). Seal ei mänginud me oma taset välja ning lisaks olid Levadia sellisel üleolekul mitmed muud objektiivsed põhjused: nende “selg vastu seina” olukord turniiritabelis, meeskonna vajadus end publikule ja omanikele tõestada, äsjane treenerivahetus ja sellega kaasnenud muudatus taktikalises plaanis, milleks meie ei olnud absoluutselt valmis, millest aga meie konkurendid said juba õppida ja tulemust teha.

(Sander Post viitab siin asjaolule, et Levadia uue peatreeneri Vladimir Vassiljevi juurutatud ning Tuleviku vastu esimest korda käiku lastud totaalselt muutunud taktikaline mängujoonis halvas Tuleviku mängu tolles voorus täielikult. Nädal hiljem tunnistas Tartu Tammeka peatreener Kaido Koppel, et Tuleviku mäng Levadiaga oli talle suurepärane õppematerjal: Tammeka viigistas Levadiaga 1:1. Ülejärgmises voorus piirdus Levadia 2:2 viigiga FC Kuressaare vastu – toim.). 

Teistes mängudes ei ole mul meeskonnale etteheiteid. Eurovormis Kaljule minimaalse skooriga kaotamine ei ole häbiasi, ka panime väärikalt vastu samuti euromänguks tippvormi ajastanud Paidele. Mis puudutab Legionile 0:2 kaotamist, mis kogukonda ärritas, siis siin tuleb nii meeskonnal kui fännidel endale aru anda ühest asjaolust: see, et meil on tänavu läinud hästi ja see, et meie mängijad on paremad kui kunagi varem, ei tähenda endiselt seda, et meie jaoks oleks olemas kohustuslikke võite. Nii lihtsalt on. Legion ei ole halb meeskond ja kõik, kes jalgpallist midagi jagavad, saavad aru, et nende positsioon tabelis ei vasta nende meeskonna kvaliteedile. Vaadake nende meeskonna nimekirja ja meeste Premium liiga ning välismaa- ja koondisekogemust…

Võit on preemia kas suurepäraselt korda läinud töö või ennastsalgava võitluse eest, aga kui võitu ei tule, ei tähenda see ikkagi automaatselt seda, et töö on olnud halb või oleks ilma võitluseta alla antud. Viljandis ei saa ega tohi ei mängijad ega fännid võitmisega ära harjuda. See on libe tee ka meist palju suurematele ja tugevamatele klubidele ja nende toetajatele. Meie tugevuseks ja eeliseks teiste Eesti klubide ees on alati olnud kogukonna nii tugev kokkuhoidmine, usk ja toetus mängijatele, eriti rasketel hetkedel, mida teistes klubides harva näeb. Selle eest oleme suutnud tänavu Viljandi inimestele sedasama võidupreemiat maksta. Ja suudame veel. Mina usun kindlalt, et see on nii.

Mingit paanikat ei meeskonnas, minu peas ega klubi kontoris ei ole. Oleme endiselt heas seisus nii meeskonnana kui liigatabelis ning ka toosama Legionile kaotatud mäng ei muuda seda asjaolu.

Küsin nii: kas Flora leeris oli mingit paanikat pärast seda, kui nad meile juulis kaotasid? Ei olnud, ehkki see oli neile absoluutselt ootamatu, isegi alandav. Ja seni ainsaks kaotuseks on see neile jäänudki. Rahu säilitamine on kuldaväärt oskus. Nemad oskasid. Meie oskame ka.

Aga homne mäng Paidega: kui sellele otsa vaadata, on selge, et mitte ühestki otsast ei ole meie ülesanne pausi ajal lihtsamaks muutunud, pigem hoopis vastupidi. Paide täiendas end enne euromänge ülijõuliselt. Nende raskekahurvägi on terve, Muhammed Sanneh ja Siim Luts tagasi. Liitunud Henri Anieri teame me kõik, aga lisaks toodi Hollandist uus ründaja, Deabeas Sekyere. Tema kvaliteeti saime juba näha viimases enne koondisepausi Tammeka vastu peetud kohtumises, kus mees lõi kohe kaks väravat ja viis meeskonna 0:1 kaotusseisust 3:1 võiduni.

Paidel on võimalusi ja raha, jah, et selliseid mehi otsida ja nad Eestisse mängima tuua. Meil sellist raha ega selliseid võimalusi pole. Elu on karm, ega selle pärast nutma jääda ei saa. Meil on omad mehed ja omad tegemised.

Mis seal ikka, mängida tuleb ja mängime homme Paide vastu täpselt nii, nagu plaan ette näeb. Kaotama ei lähe me ühtki mängu. Vastasest lähtuva mängustiili aeg Viljandis on lõplikult möödas, aga loomulikult mängime laupäeval Paide vastu nii, nagu peab: üritame halvata nende tugevused ja võimendada nende nõrkusi.

Paide nõrkused on Sander Postile teada?

Igal meeskonnal on omad nõrkused, mis on Sander Postile teada. (Naerab).

Mängu info

Viljandi Tuleviku ja Paide Linnameeskonna vaheline Premium liiga kohtumine algab linnastaadionil laupäeval kell 16.00. Piletid mängule on saadaval meie kodulehe e-poes. 

Kohtumist vaatama tulevale publikule paneme südamele, et lähtuvalt Eestis valitsevast ärevast olukorras koroonaviiruse rindel on äärmiselt oluline, et staadionil peetaks tribüünil võõraste inimestega vähemalt kahe istekoha laiust vahet ning hoitaks teiste inimestega distantsi ka kassa- ja puhvetijärjekorras. Käte desinfitseerimiseks leiab vahendid tribüüni juurest.

Maskide kandmine mängul on tungivalt soovituslik. Keelatud on haigustunnustega – palavik, köha, nohu, peavalu – staadionile tulemine. Samuti ei ole lubatud pasunate kasutamine.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin