LOE KINDLASTI | Klubi toimimine uute COVID-19 piirangumeetmete ajal

Seoses koroonaviiruse leviku taaskordse hoogustumisega on Vabariigi valitsus kehtestanud uued piirangud avalike ürituste korraldamisele, mis hakkasid kehtima 9. augustist. Alljärgnevalt vaatame üle, kuidas Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi ning jalgpallikool nende raames toimima ja toimetama hakkab.

Kõige olulisem muudatus puudutab avalikke üritusi, mille puhul on kehtestatud nakkuskontrolli nõue, mis tähendab lihtsustatult öeldes seda, et ürituse korraldaja peab teatud hulga üritusel osalevate inimeste ületamisel kontrollima kõigi üritusel osalejate tervisetunnistust: COVID-19 vastase vaktsineerimiskuuri läbimist või viiruse läbipõdemist kinnitava tõendi olemasolu.

Kriis.ee väljavõte: “Alates 9. augustist on sisetingimustes toimuvatel kontrollita üritustel ja tegevustes lubatud kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat. Sisetingimustes kehtib piirarv kogu hoones või territooriumil. /…/ Kui üritustel või tegevustes osaleb siseruumides üle 50 ja väljas üle 100 inimese, siis tuleb tagada kõigi külastajate nakkusohutus ja selle kontroll. See tähendab, et üritustel ja tegevustes saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. /…/ Üritusel või tegevuses osalemiseks saab kuni 48 tundi varem teha antigeeni kiirtesti või kuni 72 tundi varem PCR-testi. Testimise peab läbi viima tervishoiuteenuse osutaja. Üritusel või tegevuses osalemiseks peab testitulemus olema negatiivne. /…/ Oma nakkusohutust ehk vaktsineerimist, COVID-19 haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust ei pea esialgu tõendama alla 18-aastased inimesed. Kui vaktsineerituse hõlmatus alla 18-aastaste hulgas suureneb ja noortel on olnud võimalus saada ka teine vaktsiinidoos, vaadatakse vanusepiir üle. Lisaks ei nõuta negatiivset testi ka erivajadustega inimestelt, kui nende testimine ei ole mõistlik.”

Treeningute korraldus Tuleviku jalgpallikoolis alates 09.08.2021

Treeningute korraldamisel jalgpallikoolis kehtima hakanud piirangud esialgu sisulisi muudatusi kaasa ei too ning töö jalgpallikoolis jätkub tavapärases rütmis, kuivõrd valitsuse korralduse kohaselt huvihariduse, -tegevuse, noorsootöö, täiendkoolituse ja -õppe valdkonnas, samuti sportimisel ja treenimisel ei kehtestata lastele ja kuni 18 aastastele noortele nakkusohutuse tõendamisega seotud osavõtjate arvu piirangut. Tegevusi tuleb viia läbi hajutatult, täita desinfitseerimisnõudeidõhutada siseruume ja järgida muid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Endiselt on treeningul ja mängudel lubatud osaleda üksnes tervetel jalgpallikooli õpilastel ja treeneritel, kel ei ole haigusnähte ning kes ei ole Terviseameti poolt määratud koroonaviirusega nakatunu lähikontaktseks. Haigustunnustega ei ole treeningutel ja mängudel osalemine lubatud.

Noortesüsteemi mängude korraldus alates 09.08.2021

Kuivõrd jalgpallikooli noortegruppide võistlus- ja liigamängude puhul ei ületa pealtvaatajate arv tavajuhtudel 100 osaleja piiri, ei sea Tuleviku klubi oma jalgpallikooli noortesüsteemi kodumängudel sisse nakkuskontrolli nõudeid. Klubi treenerid ning esindajad jälgivad aga järjepidevalt olukorda ning juhul, kui mängule saabub tavapärasest rohkem pealtvaatajaid ning lubatud inimeste arv tribüünil läheneb lubatud ülempiirile, sulgeb treener või klubi esindaja mängu ajaks staadioni väravad. Sama kehtib Tuleviku U-21 meeskonna ning Tuleviku kolmanda meeskonna kodumängudel.

Kõigil ülalnimetatud võistkondade kodumängudel palume publikul paikneda tribüünidel hajutatult ning järgida muid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Tuleviku naiskonna mängude korraldus alates 09.08.2021

Tuleviku naiskonna kodumängude selle hooaja senine keskmine külastatavus on 105 pealtvaatajat mängu kohta. Sellest lähtuvalt ei kehtestata ka Tuleviku naiskonna kodumängudel nakkuskontrolli nõudeid, mis tähendab, et alates 9. augustist on Tuleviku naiskonna kodumängudel seatud pealtvaatajate arvu ülempiiriks 100 inimest. Mängule saabuvate pealtvaatajate arv fikseeritakse jooksvalt staadioni väravas ning 100 pealtvaataja täitumisel suletakse staadioni sissepääs mängu lõpuni (väljapääs staadionilt mängu ajal loomulikult tagatakse).

Pealtvaatajatel palutakse tribüünil ning puhveti järjekorras paikneda hajutatult ning järgida muid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Juhul, kui naiskonna kodumänguga kaasneb suurem eriüritus, kogukondlik ettevõtmine vms, korraldab klubi mängupäeva külastajate nakkusohutuse kontrolli ning sellisel juhul pealtvaatajate hulgale piiri ei seata. Säärasel moel korraldatavatest mängupäevadest teatab klubi oma kanalites aegsasti ette, ka nõuab jalgpalliliit, et selliselt korraldatavad mängupäevad peavad olema kooskõlastatud nii jalgpalliliiduga kui mängupäeva külalisvõistkonna/-klubiga. Rakendatavad nakkusohutuse kontrolli võimalused ja meetmed (välja arvatud kiirtestimise võimalus) on kirjeldatud järgmises alalõigus.

Premium liiga mängupäevade ning kogukonnaürituste korraldus alates 09.08.2021

Tuleviku esindusmeeskonna tänavuste kodumängude senine keskmine pealtvaatajate arv on 468 inimest mängu kohta. Seetõttu ei piira klubi esindusmeeskonna kodumängude pealtvaatajate arvu ning täidab vastavalt Vabariigi valitsuse korraldusele alates 9. augustist esindusmeeskonna kodumängudel Premium liigas pealtvaatajate nakkusohutuse kontrollinõudeid.

 • Mängule pääsevad ainult pealtvaatajad, kes esitavad enne staadionile sisenemist:
  • kehtiva koroonaviiruse läbipõdemist või vaktsineerimiskuuri läbimist kinnitava tõendi
  • või kuni eelmise 72 tunni jooksul saadud negatiivse PCR koroonaviiruse testi
  • või kuni eelmise 48 tunni jooksul saadud negatiivse antigeenitesti tulemuse
   koos isikut tõendava dokumendiga.
   Tõendi kontroll toimub reaalajas läbi riigi andmebaasi. Tõendi saab luua aadressil digilugu.ee.
 • Kui inimene ei ole koroonaviirust läbi põdenud või läbinud vaktsineerimiskuuri, on tal võimalik ühe tunni jooksul enne mängu algust kuni mängu teise poolaja alguseni teha staadioni värava ees koroonaviiruse kiirtest, mille negatiivse tulemuse korral on tal võimalik mängule siseneda. Testi maksumus on üheksa (9) eurot ning selle maksumuse tasub mängule soovija.
 • Kogu mänguga seotud personali – mängijad, treenerid, ametnikud, ajakirjanikud, tehniline personal jne – nakkusohutus kontrollitakse samuti enne mängu samadel alustel pealtvaatajatega.
 • Tõendit ega testimist ei nõuta alla 18-aastastelt lastelt ja noortelt. Nemad võivad siirduda otse staadioni piletikassasse.
 • Pealtvaatajatel palutakse tribüünil ning puhveti järjekorras paikneda hajutatult ning järgida muid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.
 • Isikut tõendav dokument peab olema mängule tulles kaasas kõigil, kes 18 aastased või vanemad, ent peaks olema ka neil, kes vanemad kui 14. Nii väldime asjatuid segadusi, sõber!

Samad nõuded, välja arvatud kiirtestimise võimalus, kehtivad klubi korraldatavatele edasistele kogukonna- ja muudele üritustele, kuhu oodatakse osalema eeldatavalt enam kui 100 inimest. 

Klubi palve kogukonnale

Head sõbrad, me oleme selles olukorras kõik koos. Seetõttu palume kõigil mõista, et rakendame kõiki ülalkirjeldatud meetmeid vastavalt Vabariigi valitsuse seatud nõudmistele ja nende piires. Seda kõike selleks, et hoida teid, meie inimesi, kogukonda ja meie klubi, mis on koroonaviiruse eelmiste lainete ajal saanud koos teiega kõvasti väntsutada ning kandnud kaotusi, toimimas ja jätkuvalt kõigile avatud.

Seetõttu loodame, et mõistate ka seda, et klubi peab täitma kõik ettekirjutused, sest vastutab suure hulga inimeste igapäevaelu, sissetulekute, tervise ning sportimisvõimaluste eest. Just sel põhjusel ei lasku me ainsassegi diskussiooni seatud piirangute ja kontrollmehhanismide olemuse, mõttekuse või põhjendatuse üle. Me saame aru, et igaühel on oma arvamus ja vaated ning me austame neid, ent antud olukorras ei pea me mõistlikuks ega põhjendatuks kulutada niigi nappi aega ja energiat vaidluste peale asjade üle, mille muutmine ei ole meie võimuses.

Otse loomulikult – kui teile jäi midagi segaseks, soovite küsida täpsustavaid küsimusi või lisainfot, oleme teie jaoks alati olemas! Meie klubi inimeste kontaktid leiate siit.

Püsime koos, saame hakkama, tuleme välja!

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin