Legionile piisas Viljandis võiduks vähesest

Premium Liiga 16. mängupäev Viljandis jättis kollasärgid kodupubliku ees kibedal kombel tühjade pihkudega. Tallinnast külla sõitnud jalgpalliklubi Legion kasutas esimesel poolajal kiiresti ära kaks Tuleviku kaitseliini eksimust ning võttis hoolimata täies pikkuses Tuleviku dirigeerimise all kulgenud teisest poolajast 2:0 võidu. FOTO: Marit Stepanova.

Avavilest alates võttis Tulevik üles mitmeid rünnakuid, kuid suurt ohtu need Legioni väravale ei kujutanud. Tasahilju nihkus hoopis punasärkide ründeliin üha lähemale Tuleviku väravale ning haaras ühel hetkel täielikult nii mängulise initsiatiivi kui territoriaalse ülekaalu keskväljal. Viljandi mehed patustasid ohtra söödupraagiga ning tõsiasi, et mängutempot hoolimata üritamisest üles kruvida ei suudetud, sobis Legionile suurepäraselt.

Juba 17. minutil tuli see, mis oli õhus olnud: Gerdo Juhkami ebaõnnestunud pallipuude jättis värava ees ründamisvõimalust noolinud Nikita Andrejevi nii õnnetult vabaks, et tollel oli võimalik rahulikult mitut erinevat löögiasendit proovida. Lõpuks pealelöögini jõudnud, ei jätnud ta Karl-Romet Nõmmele mingit võimalust. 0:1.

Legion sai väravast indu, Tulevik aga jätkas kahvatult. 11. minutit hiljem oli taas Andrejev see, kes Legioni nurgalöögile suurepäraselt pea vahele sai ja külalised juba kahega ette viis.

Esimese poolaja lõpp näitas Tuleviku mängus paranemise märke, ent poolajavileks vahe vähendamiseni ei jõutud. Hoopis Legion sai võimaluse skoori kasvatamiseks penaltipunktilt, kui Martin Allik trahvialas Leonid Arhipovi kukutas. Andrei Sidorenkovi karistuslöögi suutis Karl-Romet Nõmm aga tõrjuda ja oma meeskonna täielikust hävingust juba avapoolajal päästa.

Teisele poolajale tulid Tuleviku mehed hoopis teise hingamisega ning Legion pandi kõigis liinides tugeva surve alla. Pall aga ei läinud ega läinud väravasse, ehkki rünnak rünnaku järel Legioni trahvikastis teravust loodi. Madalat ja kompaktset kaitseliini hoidnud pealinna meeskond klaaris enamiku pallidest, väravasuul aga tegi fantastilise mängu Legioni veteranväravavaht Pavel Londak, kellest tundus olevat ilmvõimatu palli mööda toimetada.

Legioni saagiks teisest poolajast jäi üks lattilöök ning nurjunud üks ühele rünnak, ent sellestki piisas: esimesel poolajal tehtud hea töö jättis Viljandi mehed kuivale ning kodupubliku ees tuli vastu võtta kibe kaotus tabeli eelviimaselt. Tulevik jätkab turniiritabelis viiendal kohal, Legion hoolimata teenitud punktilisast eelviimasena.

Midagi kerget Tulevikku ees ei oota: järgmisel laupäeval, 15. augustil tuleb võõrustada Paide Linnameeskonda, nädal hiljem aga võetakse linnastaadionil vastu Nõmme Kalju. Järgmiseks kohtumiseks on Tulevikul taas kasutada keskväljamootor Tanel Lang, kes tänases kohtumises mängukeeldu kandis.