Laupäevane lahing Levadiaga pakatab intriigist

Premium liiga lõpusirge on käega katsuda. Ehkki Viljandi Tulevikul ei õnnestunud tänavu korrata möödunud hooaja edu ning tabeli ülemisse poolde murdmine korda ei läinud, on “suure ringi” viimase kohtumise eel tiitlinõudleja Tallinna FCI Levadia vastu õhus mitu vastuseta küsimust ja omajagu intriigi. FOTO: Jana Pipar / EJL.

Laupäeval 16. oktoobril kell 16 Viljandi linnastaadionil kõlav avavile tähistab Premium liiga 27. vooru, viimast matši enne liigatabeli poolitamist ning ühtlasi ka viimase tänavu linnastaadionil peetava mängu algust. Järgmisel nädalal saabuvad linnastaadionile töömehed ning Tuleviku koduväljaku muru kooritakse üles ja laotatakse maha uus muruvaip. Järgmise hooaja murumängude alguseks peaks see olema kenasti juurdunud ning mängukõlbulik.

Mängulist intriigi aga jagub sellesse vooru samuti. Tallinna FCI Levadia on teinud suurepärase hooaja, viigistades, 25 peetud voorust ühe ning kaotades kaks. See tähendab üht: Levadia jahib, tahab ja nõuab tiitlit. Viimati jõuti selleni uskumatuna tunduvad kaheksa hooaega tagasi, vahepeale on aga mahtunud tohutul hulgal frustratsiooni, pettumust ning lörri läinud eurohooaegu. Tänavuse hooaja eel mindi meeskonna komplekteerimisel nii-öelda all-in. Kaotusekibedust on Maarjamaa pinnal tunnistatud tänavu vaid Paide Linnameeskonna (0:4 Premium liiga seitsmendas voorus) ning Tallinna FC Flora (2:4 Premium liiga 14. voorus) vastu.

Tiitliheitlusesse ongi aga FCI Levadia kõrval jäänud vaid just nimelt FC Flora, kellega Maarjamäe klubil tuleb tänavusel hooajal rinda pista veel kahel korral. Levadiast eurosarja alagruppi jõudmise tõttu kaks mängu vähem pidanud Flora kaotas ülemöödunud voorus Viljandis taas punkte, kui läks linnastaadionilt 2:2 viigi järel juba kolmandat Viljandis peetud mängu järjest minema võiduta. Levadiale oli see kahtlemata hea uudis, sest liigatabel ei valeta: 25 mängu pidanud Levadial on 67 punkti, kaks mängu vähem pidanud Floral aga 56. Vahe on 11 punkti ning Levadial mängida seitse kohtumist, Floral üheksa.

Flora mängis oma elu keeruliseks juba kaotusega FC Kuressaarele ning Viljandist saadud hädine viik vaid lisas pingeid. Levadia leeris hõõrutakse küllap juba käsi, ent selge on üks: isegi kui Levadia võidab enne Floraga vastamisi minekut kõik järelejäänud Premium liiga mängud, ent sama teeb Flora ning võidab siis ka kaks omavahelist matši Levadiaga, on tiitel ikkagi Flora oma. Kraavi sõitmist tiitlirallis ei saa seega ainsaski järelejäänud mängus endale lubada kumbki.

Omavaheliste mängude hiljutine ajalugu Levadiat ei soosi, kohe üldse mitte. Kõrgliigas võitis Levadia Florat viimati 2019. aasta mais, seega kaks ja pool aastat tagasi. Samas on Floral vaja tegeleda enneolematu mängukoormusega: Premium liiga mängude vahele tuleb pidada veel koguni neli Euroopa konverentsiliiga kohtumist. Ja Flora on juba koduliigas kaks korda komistanud …

Kõigest ülalkirjeldatust tulenevalt ei saa Levadia endale lubada ainsatki punktikaotust. Tabeli tagumise otsa satsidega peetavatest matšidest, kelle hulka Tulevik tänavu kuulub, ongi laupäevane Levadia jaoks viimane. Seejärel ootavad ees tigedad lahingud Flora kõrval ka Nõmme Kalju, Paide Linnameeskonna, Tallinna Legioni ja kas Narva Transi või FC Kuressaarega.

Viljandi Tuleviku jaoks näivad asjad olevat üsna selged ja mõnevõrra isegi pingevabad. Kuuenda koha püüdmise lootus on kustunud, teenitud 24 punkti hoiavad Tulevikku hetkel kui naelutatult tabeli kaheksandal real. Üheksandal kohal platseeruv Pärnu Vaprus on pidanud mängu vähem ning teeninud kokku 15 punkti, sel hooajal aga lootusetult põrunud Tartu Tammekal on varuks kaks mängu, ent punkte vaid 13. “Väikese ringi” mängudes tuleb seega Tuleviku vastamisi minna kuuendast kohast ilma jäänuga (taas, kas Narva või Kuressaare) ning Vapruse ja Tammekaga. Kahele viimati mainitule ei ole Tulevik tänavu mänguliselt kaotanud, Kuressaarelt on võetud kolmest mängust üks võit ja kolm punkti ning Transile kaotatud kõik kolm seni peetud kohtumist.

Lõpuringis peetavates mängudes piisab Tulevikule tõenäoliselt vähesest, ent Tammeka ja Pärnu peavad kaheksanda koha ründamiseks näitama oma senise hooaja parimat mängu kõigis järelejäänud kohtumistes. Pärnakad “kaotasid” äsja kaitseväele kolm oma võtmemängijat, Tammeka aga on kogu hooaja vältel maadelnud terve plejaadi probleemidega, alates vigastustest ja lõpetades treenerivahetuse ja võtmemängijate lahkumisega klubist.

Viljandi linnastaadioni selle hooaja viimane jalgpallimatš algab laupäeval kell 16. Staadioni väravad avatakse kell 15, pileti saab osta kohapeal hinnaga neli või kaks eurot (sooduspileti ostmise õigus on õpilastel ja üliõpilastel ning Tuleviku jalgpallikooli lapsevanematel). Tasuta pääsevad mängule pensionärid ning kuni 12-aastased (k.a.) lapsed.

Staadionile sisenemiseks tuleb ette näidata kehtiv COVID-tõend ja isikut tõendav dokument. Kohapeal saab teha kiirtesti, mille hind on 5 eurot sularahas.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin